10 dôvodov, prečo sa Seychelá nepáčia

10 dôvodov, prečo sa Seychelá nepáčia

Seychely … Čo čerpá našu predstavivosť v prvom okamihu, keď počujete toto meno? Tyrkysový oceán, šumivý biely piesok, modré bezmračné oblohy, kokosové palmy ohnuté priamo na okraji vody a … pokoj.

Ale je to len uložený stereotyp, krásny obraz reklamy “Bounty” a brožúrky o svadobnej ceste. Seychely v skutočnosti nie sú takým rajom, ako to mnohí predstavujú. Tí, ktorí tam na chvíľu žijú, vedia, prečo sa im tieto ostrovy nemôžu páčiť.

  • Za mimoriadne vysoké náklady na miestny život. Na Seychelách nie sú žiadne hospodárske zvieratá a takmer žiadne poľnohospodárstvo, takže väčšina výrobkov sa dováža zvonku a ceny v supermarketoch sú oveľa vyššie ako v Európe. V lacných obchodoch je sortiment veľmi obmedzený, veľa syrov a kefír nie je k dispozícii. Výber ovocia (s výnimkou miestnych exotik) na trhu je tiež malý.
  • Pre komplikácie s lekárskou starostlivosťou. Len jedna štátna nemocnica s dobrou výbavou sa nachádza v hlavnom meste Victoria na ostrove Mahe. Súčasne existuje niekoľko lekární na ostrovoch a malý výber liekov.
  • Pre rastúcu úroveň kriminality. Základná populácia Seychel žije veľmi zle, v poslednej dobe sa drogová závislosť rozšírila. Seychely sú leniví, radi pili, a preto ukradli cennosti v hoteloch av domovoch bohatých cudzincov. Často sú krádeže na opustených “divokých” plážach, môžu sa mierne vytiahnuť peniaze a kreditné karty a ponechať si peňaženku sám. Polícia pracuje veľmi formálne, z toho prakticky neexistuje žiadna skutočná pomoc.
  • Zlá kvalita miestneho tovaru a nedostatok možností domácich spotrebičov. Preto veľa lietať na nákupy v Dubaji, Singapure alebo na Mauríciu. Miestne suveníry sú veľmi drahé a vyjednávanie nie je akceptované.
  • Pre prerušenie s vodou. Niektoré dni, kedy je podávaná iba za hodinu denne, musíte sprchovať a robiť všetky domáce záležitosti. Je to spôsobené tým, že na Seychelách nie je žiadna sladká voda a jej hlavným zdrojom je dážď. Mimochodom, nie je vhodné piť vodu z kohútika.
  • Za nevhodný spôsob prevádzky miestnych predajní. V pracovných dňoch sú otvorené od 8 do 17 hodín, v sobotu od 8 do 12 hodín, obedy od 12 do 13 hodín a v nedeľu obchody nefungujú.
  • Pre nedostatok bežných služieb v mnohých hoteloch za veľmi vysoké ceny na dovolenku. Preto sa často hovorí, že príroda na Seychelách zodpovedá 5 hviezdičkám a službe – iba tri.
  • Pre malé množstvo kultúrnej zábavy a atrakcií. V hlavnom meste Seychel – Victoria – môžete vidieť mini kópiu Big Ben, indický chrám, navštívte múzeum prírodnej histórie, to sú všetky pamiatky umenia. A zo zábavy v nočnom živote je len niekoľko kín, kasín a diskoték v vidieckom štýle, kde rytmy reggae a Creole hudba zvuk.
  • Pre mnohých všadeprítomných gecko (miestnych jašteríc), ktoré zbožňujú lezenie do domov a hotelových bungalovov pri vyhľadávaní zvyškov jedál, šumivých v noci v košoch.
  • Nakoniec, pre zvýšenú vlhkosť a ročné obdobia tropických dažďov, kvôli ktorým mnohé veci, kožené výrobky a nábytok vôňu plesne.

Text: Natalia Bochkareva

1
Ссылка на основную публикацию
2019