10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Len málo ľudí nemá rád cestovanie. Niekto uprednostňuje stráviť svoju dovolenku na teplom pláži pod jemnými slnečnými lúčmi, zatiaľ čo iní sa rozhodnú ísť do krajiny bohatej na históriu a úžasné pamiatky. Cesta do krajiny si turisti už predstavujú, ako obdivujú unikátne predmety architektúry a umenia, ktoré dlho snívajú. Bohužiaľ, často sa stáva, že pamiatky nie sú tak krásne, ako sú opísané. Reklamné výtvory ľudstva nie sú často zaostávajúce za najlepší dojem. Tento článok vám povie o tom, ktoré slávne atrakcie sú najčastejšie sklamaním turistov.

Manneken Pis v Bruseli

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Slávna bruselská postava, ktorá sa nachádza na križovatke dvoch hlavných ulíc. Hlavným problémom je, že tento údaj je veľmi malý a v tomto prípade veľkosť je dôležitá.

Vzhľadom k tomu, výška “Manneken Pis” je len 61 centimetrov, je veľmi ťažké zvážiť, vzhľadom na obrovský dav turistov z celého sveta. Okrem toho v tomto dave inteligentne spravuje veľa vreckoviek, takže dojem z prehliadania sochárstva sa môže zhoršiť ešte viac.

Palác Topkapi v Istanbule

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Turecko je jedným z najobľúbenejších letovísk na svete. Pamiatky krajiny sú propagované nie horšie ako pláže, takže tí, ktorí chcú každoročne pozerať sa na tieto východné zázraky, sa stávajú čoraz viac. Slávny turecký palác, v ktorom bývali sultáni, ponúka fascinujúcu prechádzku izbami budovy za veľmi vysokú cenu. Zapôsobení turistov, po vypočutí rozprávok, po štyridsiatich minútach úplne sklamaní. Hlavnou atrakciou paláca je nádherná mozaika, ktorá sa nachádza v mnohých ďalších hradoch, hoci vstup do nich je niekoľkonásobne lacnejší.

Stonehenge vo Veľkej Británii

1

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Cudzie dedičstvo, tajomstvo v srdci Európy – každý nazýva túto hromadu dlažobných kameňov svojou vlastnou cestou. Napriek tomu, čo vyzerá ako Stonehenge mysticky a pozvaním, turné značne sklamaní turistov. Po prvé, ľudia, ktorí nemajú záujem o históriu a archeológiu, nájdu hromadu kameňov nezaujímavých. Po druhé, počas návštevy v Stonehenge sa dotýkajú kameňov a dotýkajú sa ich, pretože správa sa bojí krádeže. Po tretie, v povolenom čase na návšteve tajomného miesta sa dostane veľké množstvo turistov, takže je mimoriadne ťažké prezrieť si niečo.

Fotografie Stonehenge na internete je skvelá práca fotografov vo Photoshope. V skutočnosti neexistuje žiadna taká krásna modrá obloha, jasná zelená tráva, ale všeobecne krajina vyzerá skôr nudne.

Mona Lisa v Paríži

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Pravdepodobne nie je žiadna osoba, ktorá by nepočula o fotografii Mony Lisy. Toto majstrovské dielo je v Louvri, kde majú skoro všetci cestovatelia tendenciu získať, hlavne kvôli obrazu. Obraz, ktorý zobrazuje ženu s tajomným úsmevom, jej nabáda.

Turisti, ktorí v múzeu strávili veľa času, zostávajú sklamaní. Podľa nich by mal byť obraz väčší, ale menej ľudí. Ak by tomu tak bolo, mohli by si tento obraz oceniť.

Plávajúci trh v Bangkoku

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Slávny plávajúci trh v Bangkoku je unikátny a jedinečný svojou cestou. V každom prípade, povedzte, že osoba, ktorá organizuje výlety. Nikto však varuje, že trh je tiež veľmi nebezpečný. Miestni obchodníci kvôli preukázaniu svojich zručností veľmi často nevenujú pozornosť kolíziám s inými loďami. To všetko vedie k zraneniam nielen pretekárom, ale aj turistom.

Okrem toho je potrebné pripomenúť, že ázijské jedlo je veľmi odlišné od európskej kuchyne, takže nie každý žalúdok ho môže prekonať. Niektorí návštevníci pri samotnom spomienke na toto miesto sa otriasajú, takže stojí za to zvážiť skôr, ako prejdete na takú vzrušujúcu cestu.

Avenue hviezd v Hongkongu

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Likvidní obchodníci, drobní podvodníci a malá postavička Bruce Leeho – to presne to, čo turistov neočakávajú z propagovaného miesta. Nájsť postavu známeho herca, speváka alebo športovca je mimoriadne náročná, hoci niektorí miestni obyvatelia určite pomôžu v tomto, prirodzene nie zadarmo. Okrem toho, stojí za to pamätať, že suveníry predané na ulici, čínskej výroby, a preto, a vynikajúcu kvalitu nemožno očakávať.

Buckinghamský palác v Londýne

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Keď počúvame slovo “palác”, väčšina ľudí si vo svojej predstavivosti predstaví luxusné dekorácie, nádherný park a portréty slávnych kráľov. V skutočnosti sa veľmi často všetko ukazuje inak. Takže, vidieť Buckinghamský palác môže byť len zďaleka kvôli plotu. Vnútri turistov sa prirodzene nepovoľuje, takže sa turisti musia usadiť ako malí. Namiesto paláca môžete navštíviť vežu bohatú na poklady a tajomstvá. Toto je naozaj vzrušujúca exkurzia.

Anjel severu v Gateshead

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Najväčším obrazom anjela na svete je socha nazývaná “Angel of the North”, ktorú vytvoril Anthony Gormley. Britskí tvrdia, že anjel nepredstavuje nič zaujímavé, čo viac, nazývajú ho strašným monštrom.

Jediná vec, ktorú sa môže sochou pochváliť, je jej veľkosť, ale nepredstavuje žiadnu umeleckú hodnotu. Čo môžeme povedať o krídlach zo sklenených vlákien, ktoré by mali vytvoriť pocit objať.

Malá morská víla v Kodani

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Symbol čistej a úprimnej lásky stráca všetku svoju krásu kvôli miestu, kde sa nachádza socha. Každé dieťa a dokonca aj dospelá osoba, ktorá sledovala ohromne inscenované karikatúry Disney o malej morskej panni, chce vidieť krásnu morskú pannu pri pobreží. Malá morská víla z Kodane je obklopená ďaleko od čistých a fantastických druhov, takže pri pohľade na sochu sa názor okamžite zhorší. Turisti tvrdia, že je najvyšší čas presunúť pomník na iné miesto, aby malé deti a milenci mohli pokojne obdivovať.

Medina Marrakech v Maroku

10 najviac frustrujúce pamiatky planéty

Chudoba, špinavosť, hluk a márnosť sú hlavnými charakteristikami slávnej Medíny v Maroku. Táto stará časť mesta je absolútne zbavená romantismu a krásy, ktorá sa mu pripisuje.

A napriek tomu je miesto na Medine, ktoré stojí za návštevu. V tomto prípade hovoríme o námestí Djema-el-Fna, zapísanom v UNESCO.

1
Ссылка на основную публикацию
2019