Argentína – voľný čas, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Argentína - voľný čas, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Argentína – Juhoamerický štát s republikánskou formou vlády. Krajina sa nachádza juhovýchodne od pevniny, patrí tiež na východ od Tierra del Fuego, ako aj ostrov Estados a niekoľko malých ostrovčekov. Zo západu Argentína rozdeľuje svoje hranice s Čile, na severovýchode – s Uruguajom a Brazíliou, na severe – s Paraguajom a Bolívii. Atlantický oceán premýva východné územia krajiny. Pozemky Malvín a Falklandských ostrovov pre Argentínu a Veľkú Britániu stále ostávajú kontroverzné.

V Argentíne žije asi 40 miliónov ľudí. Bývalá španielska kolónia, Argentína nemá prakticky žiadne domorodé obyvateľstvo, ktoré bolo vyhladené v koloniálnom období. Predkov moderného národa boli početní prisťahovalci z Európy. Tvorba etnického zloženia krajiny sa odohrala v 19-20.

Dnes je takmer 85% všetkých obyvateľov bielej. Indiáni (už zmiešaní s bielymi) sú iba 4%. A podiel domorodých kmeňov (Mapuche, Toba, stávke, Mataco) tvorí iba polovicu jedného percenta všetkých obyvateľov štátu.

Medzi prisťahovalcami je veľká rozmanitosť: Talianmi a Španielmi je väčšina, za nimi nasledujú Francúzovia, Arméni, Nemci, Britskí, Češi, Poliaci, Rómovia, Arabov a malý počet Slovanov.

Medzi náboženstvami prevláda katolicizmus. Katolíkom sa počíta s 90% veriacich v Argentíne.

Oficiálnou menou krajiny je argentínske peso. Skladá sa zo 100 centav. V zmenárňach na 10 pesos môžete získať viac ako 2 nemecké známky (2,14).

Z historických dôvodov sa úradným jazykom stal španielsky. Pre niektoré aktivity (zamestnanci v bankách a vládnych agentúrach, predajcovia v drahých obchodoch) potrebujete znalosť angličtiny.

Argentína – hlavné mesto a veľké mestá

Hlavným mestom Argentíny bol Buenos Aires. Má približne 12 miliónov obyvateľov. Podľa tohto ukazovateľa bolo mesto medzi desiatimi najväčšími mega-mestami na svete.

Španielska interpretácia mena znie ako “Mesto Najsvätejšej Trojice a prístavu Panny Márie”. Tu je vláda štátu.

1

V 19. storočí bolo schválené rozdelenie mesta na 48 okresov. Odvtedy sa štruktúra nezmenila. Mesto má dva narodeniny. V roku 1536 bola založená a v roku 1580 bola prestavaná po indiánskom útoku a úplnom spálení.

Dnes je Buenos Aires kultúrnym a vzdelávacím centrom Argentíny. Existujú dve dôležité vzdelávacie inštitúcie krajiny: Národný inštitút a Buenos Aires univerzita.

Hlavné mesto sa opakovane pokúšalo premiestniť do iných miest. Ale každý zákon súvisiaci s touto témou dostal zákaz prezidentov a zostal bez ratifikácie. V súčasnosti Kongres opäť zvažuje možnosť presunu kapitálu.

Hlavným problémom v Buenos Aires sú chudobnejšie štvrte (slumy). Ich preľudnenie súvisí s neustálym procesom migrácie obyvateľov vidieka do mesta, ako aj s migrantmi z rôznych krajín. Napriek úsiliu orgánov zostáva úloha znižovania hustoty v týchto oblastiach nevyriešená.

Ďalšie veľké mestá v Argentíne sú: Cordoba (1,34 milióna), Rosario (1,24 milióna), Mendoza (885 000).

Argentína – sviatky a zájazdy

Argentína má pobrežie 2,5 tisíc kilometrov. V podmienkach mierneho teplého podnebia sa plážová rekreácia stala obľúbenou voľbou pre voľnočasové aktivity pre miestnych ľudí a návštevníkov. Hlavné rekreačné mestá: Mar del Plata a Miramar. V ich námorných zónach sú stovky hotelov.

Na potápanie v Argentíne existujú všetky podmienky. Puerto Madryn je zábavným centrom pre fanúšikov plávania pod vodou s potápaním. Mesto sa nachádza na ostrove Valdez. Hĺbka potápania dosahuje 60 metrov. Voda je dostatočne čistá, viditeľnosť je 15 metrov. V hĺbke klesá teplota vody na +4 stupňov. Dno vyzerá mrazivé. Tento efekt vzniká vďaka bielej špongii, ktorá tu – neuveriteľnú sumu.

Argentínske Andény od mája do septembra spĺňajú lyžiarov. Najviac obľúbené letovisko – Bariloche, Patagonia sa nachádza v regióne. Zostup je vybavený najlepším zdvihom v Južnej Amerike. Aj v lete stredisko nie je prázdne. Lake s rovnakým názvom – dobré miesto pre rybolov a lesných plôch okolo rybníka plné zveri, ktorý je otvorený lov.

Záujem o hostí je výlety do sopiek. Tronador (3554 m) je zaniknutá sopka. Je to príťažlivý pre horolezcov, pretože je považovaný za klasický variant lezeckých trás na vrchol.

V Argentíne ide o zlepšenie svojho zdravia. Balneal Thermal Spa sa nachádza neďaleko lyžiarskeho strediska Kawahu. Základom liečby sú horúce pramene, priaznivé podnebie a čistý vzduch.

Pre ekoturistiku sú zaujímavé národné parky nedotknuté civilizáciou. Najväčší z nich – Iguazu, Los Cadones, Fitzroy, El-Kokuna a mnoho ďalších.

Argentína – atrakcie

Prírodné atrakcie sú hlavnými objektmi, ktoré priťahujú turistov do tejto krajiny. Zoznámenie sa s Argentínou však nasleduje, rovnako, z hlavného mesta Buenos Aires. Existuje veľa štvorcov (Plaza de la Republika, Plaza del Congreso, Plaza Dorrego a ďalšie). Starožitnosti si vybrali tieto časti mesta za organizáciu obchodu. Tu si môžete zakúpiť starožitnosti ako suvenír.

Bezpodmienečný záujem hostí je najstaršia budova mesta – radnica v Cabildo. Nachádza sa tu múzeum. Medzi ďalšie slávne miesta patria “Pink House”, katolícke kostoly, Prezidentský palác.

Ak chcete nakupovať, mali by ste ísť na ulicu Santa Fe, kde sú koncentrované módne butiky. Veľa barov a reštaurácií sa nachádza v oblasti San Telmo.

Medzi stovkami múzeí mesta sú určite tí, ktorí chcú navštíviť. Obľúbené múzeá:
• výtvarné umenie,
• národné,
• Galéria umenia,
• Historické a iné.

V ďalšom veľkom meste – Cordobe, je známa Univerzita San Carlos. A múzeum histórie mesta je považované za najväčšie a najinformujúcejšie v celej krajine.

Bezpodmienečnou prírodnou hodnotou Argentíny je vodopád Iguazu. Nachádzajú sa v rovnakom parku, na hraničnom území Paraguaja, Argentíny a Brazílie. Obzvlášť krásna je kaskáda, pozostávajúca z 14 vodopádov.

Na ostrove Tierra del Fuego sa vysielajú exkurzie, aby sa oboznámili so zvláštnosťami tejto zóny. Pod ochranou štátu sú červená líška, severoamerický bobor, guanako, kondor, kormorán, žltozelená husi, ktorí tu žijú.

Od Tierra del Fuego sú pravidelne organizované výlety do Antarktídy, na miesto argentínskej vojenskej základne.

Argentína – počasie (podnebie)

Extrémne severná časť Argentíny je v tropickom klimatickom pásme, centrálna časť krajiny je subtropická a juh je v miernom pásme. Január je najteplejší mesiac v roku. V tejto dobe na severe krajiny sú denné teploty okolo +33 stupňov. Celý rok na severe Argentíny je teplo. Dokonca aj v zime nie je chladnejšie ako +22 stupňov.

Centrum je charakterizované indikátormi +26 v lete a +17 stupňov v zime. A na juhu v lete v priemere +15 stupňov, v zime – až -7.

Cestovanie do Argentíny je najlepšie plánované na obdobie od októbra do mája.

Počasie v Argentíne:

Argentína - voľný čas, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa Argentína - voľný čas, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Argentína – kuchyňa

Formovanie argentínskeho menu bolo priamo ovplyvnené národmi, ktoré tvoria väčšinu obyvateľov krajiny. Pochádzajú z európskych krajín. Okrem toho sú vysledované motívy peruánskej, mexickej, čílskej a brazílskej kuchyne. Španielske poznámky však stále pretrvávajú v podobe varenia.

Grilované mäso je nepochybne najobľúbenejšie a najobľúbenejšie jedlo. Argentína je najväčším svetovým dodávateľom hovädzieho mäsa. “Asado” – rebrá hovädzieho mäsa varené v ohni. To bolo vynájdené miestnymi gaucho ovčiakmi, ktorí v starých dňoch na výprave nad ohňom pražili celé telá teliat.

Vyprážané mäso sa podáva s pikantnou omáčkou – “simicurri”. Získava sa z rôznych korenín zmiešaných s vodou, cukrom, octom, olejom a soľou.

A najlepším dezertom sú koláče “empanadas” s rôznymi náplňami. Medzi nápojmi Argentína uprednostňuje “mate” čaj. Spotrebuje sa na neurčito. Argentínske červené vína sú známe po celom svete.

Argentína – zaujímavé fakty

Vášnivé a zmyselné tango pochádza z Argentíny. Jedná sa o ľudový tanec, ktorý pochádza z obdobia stredoveku. V tanci sa zúčastnili dvaja partneri – muž a žena. Jasným rysom bol jasný rytmus a energia.

Tango sa rýchlo stalo svetoznámym. Toto je tanec vzájomnej lásky. Je dôležité cítiť partnera v ňom, keďže mnohé pohyby sú úplné a okamžite improvizované.

Najvhodnejšia verzia pôvodu tanca je organizácia súťaže, ktorú usporiadali obyvatelia slumov namiesto krvavých bojov.

V Buenos Aires je pomník tohto tanca. Výška sochy je 3,5 metra.

Argentína – spracovanie víz

V roku 2009 bola medzi Argentínou a Ruskom podpísaná dohoda o bezvízovom cestovaní občanov. Počas 90 dní majú Rusi právo zostať v Argentíne bez víz. Opakovaná návšteva sa môže uskutočniť 180 dní po návrate z krajiny.

Argentína – veľvyslanectvo

Veľvyslanectvo Argentíny sa nachádza v Moskve na ulici Sadovoy-Triumfalnaya, dom 4/10. Tel .: 232-99-92.

Mapa Argentíny

Argentína - voľný čas, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

1
Ссылка на основную публикацию
2019