Brazília – rekreácia, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Brazília - rekreácia, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Brazília – krajina s federálnou štruktúrou. Je to najväčší štátny subjekt z hľadiska počtu obyvateľov a veľkosti okupovanej oblasti v Južnej Amerike. Na svetovom rebríčku je v týchto ukazovateľoch Brazília piate miesto.

Štát sa vyznačuje dlhým rozšírením, ktoré určuje rozmanitosť klimatických a prírodných oblastí. Krajina rozdeľuje svoje hranice na sever s Surinamom, Venezuelou, Guyanou, Francúzskou Guyanou; s Uruguajom na juhu; s Bolíviou a Peru – na západe; na juhozápade – s Argentínou a Paraguajom; s Kolumbia na severozápade. Východné územie Brazílie je umývané v Atlantiku.

V stredoveku bola Brazília portugalskou kolóniou a tento faktor sa stal rozhodujúcim faktorom v charaktere miestnej kultúry, ktorá vznikla. Portugalčina sa stala jediným úradným jazykom.

Katolicizmus – prevládajúce náboženstvo, rozšírené na území Brazílie.

V Brazílii je 201,1 milióna obyvateľov. Z nich biela – 53,7% populácie, na účet pre 38,5% podielom na mulatov, černosi tvoria 6,2%, a zvyšok (Japonci, Indovia, Arabi) – 1,6%. Tendencia rasového vývoja je taká, že biela populácia postupne prestáva byť vo väčšine, čo dokazujú štatistické štúdie za posledné dva roky.

Menová jednotka v Brazílii sa niekoľkokrát zmenila. Pôvodne to bol brazílsky let, potom cruzeiro, potom cruzado, a nakoniec moderný skutočný. Menové substitúcie boli vždy nútené a spojené s neschopnosťou iných ekonomických opatrení zastaviť rast inflácie. Pre dve miestne reals v zmenárňach bude jedna nemecká známka.

Brazília – hlavné mesto a veľké mestá

Hlavné mesto Brazílie je mesto veľmi blízko zvuku. V ruskej verzii výslovnosti mena mesta a krajiny sú úplne totožné – Brazília (v niektorých zdrojoch sa hlavné mesto nazýva Brasilia).

Brasilia nie je najväčším mestom v štáte. Zaberá iba štvrté miesto z hľadiska počtu obyvateľov (2,5 milióna ľudí). Spolu s ďalšími dvoma mestami (Goiania a Anapolis) je Brazília najsilnejším ekonomickým centrom krajiny.

Metropolitné mesto sa stalo relatívne novým, v roku 1960. Toto je tretie hlavné mesto v histórii (po období vlády Salvadoru a potom Rio de Janeiro). Teraz sa všetky štátne orgány nachádzajú v novom hlavnom meste. Vďaka zavedeniu mnohých grandióznych stavebných projektov v povojnovom období bolo Brazílii poctované, že je zapísané do zoznamu UNESCO. Teraz je mesto svetovým kultúrnym bohatstvom.

1

Hlavné mesto štátu je vo vnútrozemí krajiny, na území brazílskej náhornej plošiny. Pre mesto bolo miesto, ktoré bolo ďaleko od civilizovaných centier. V strategickom pláne bol tento prístup považovaný za najpresnejší.

Najväčšie mestá v Brazílii sú: Sao Paulo s počtom obyvateľov 10,8 milióna, Rio de Janeiro – 6,09 milióna, Salvador – 2,89 milióna.

Brazília – Dovolenka a zájazdy

Výlet do Brazílie otvára veľa príležitostí pre turistov. Tradičné dovolenky na pláži ponúkajú miestne rekreačné mestá. Najnavštevovanejšie z nich boli:

• Angra dos Reis (medzinárodné letovisko, ktoré sa nachádza v blízkosti Rio de Janeiro). Toto mesto je považované za najlepšie miesto pre rodinnú dovolenku. Dobre vybavené pobrežné oblasti sú pokryté jemným zlatým pieskom. Toto miesto je vhodné pre milovníkov pohodlného pobytu mimo hluku.

• Ubatuba – sa nachádza v blízkosti mesta Sao Paulo. Dobre organizované dopravné spojenie vám umožní rýchlo sa dostať z tohto pokojného kúta do najväčších metropolitných oblastí krajiny, vrátane Rio de Janeiro. Stredisko má najväčší počet hotelov na jedného obyvateľa.

• Buzios – sa nachádza na malom polostrove, severne od Rio de Janeiro. Malá dedina, v ktorej žili rybári, sa postupne zmenila na jednu z najlepších rekreačných oblastí Brazílie. Leto, po celý rok, umožňuje turistom navštíviť toto miesto v každom vhodnom čase.

Pre vyhliadkové programy je významným miestom Rio de Janeiro. Tu je socha Krista Spasiteľa známeho po celom svete. Jeho poloha je vrcholom kopca Corcovado, čo znamená “hrb”. Socha je postavená vo výške 704 metrov a jej vlastná veľkosť je 30 metrov.

Pre turistov sú zaujímavé zachované stavby koloniálnej éry. Každé veľké mesto má svoje vlastné múzeum. Preto bude každý exkurzný program pre Brazíliu zaujímavý a nezabudnuteľný.

Pre ekoturistiku je brazílska džungľa považovaná za vhodnú možnosť. Dokonca aj tu v hlbinách lesov sú hotely postavené pre milovníkov prírody.

“Ariau Amazon Towers” – hotel v džungli Amazonky. Táto stavba stúpa nad stromami a budovy hotela sú navzájom prepojené špeciálnymi mostmi.

Safari v Brazílii je jedným z najobľúbenejších druhov zábavy. Príležitosť jazdiť na džípe poskytuje exkurziu s názvom “Makuko Safari”. Cesta prechádza lesom do starého kaňonu Iguazu, ktorý vznikol v dôsledku erózie pôdy. Exkurziou je aj výlet loďou do vodopádov.

Potápanie v Brazílii miluje miestnych obyvateľov a návštevníkov. Ostrov Fernando de Noron, rovnako ako štáty Bahia a Pernambuco – najlepšie miesta na potápanie.

Brazília – atrakcie

Najčastejšie zoznámenie s touto krajinou začína mestom Rio de Janeiro. Hoci každý štát a každé mesto, samozrejme, má pre turistov dostatočný počet zaujímavých miest.

Slávna hora s názvom “Sugar Loaf” otvára nádhernú panorámu mesta. Medzi historické zaujímavosti patria Múzeum moderného umenia, Národné múzeum, Historické múzeum, Múzeum indiánov a mnohé ďalšie kultúrne budovy.

Botanická záhrada, ktorá sa nachádza na území mesta, dokáže preukázať doslova všetky rastliny, ktoré rastú v Brazílii v rôznych klimatických oblastiach.

Skutočným zázrakom sveta sú vodopády Iguazu. Sú na hraniciach troch štátov, ale najzaujímavejším pohľadom sa otvára z územia Brazílie.

V obrovskom meste Sao Paulo sú mrakodrapy impozantné. Sú vyrobené zo skla a ocele. Toto mesto je moderným priemyselným centrom Brazílie, v ktorom sa nachádza 10 závodov na výrobu automobilov. Ekonomický skok, ktorý zmenil provinčné mesto na priemyselnú metropolu, sa uskutočnil vďaka rozvoju obchodu s kávou.

V hlavnom meste krajiny, v meste Brasilia, pre turistov je to dosť zaujímavé. Vzhľadom k tomu, design (mesto je postavené v podobe lietadla), na jeho moderný dizajn. Hlavné mesto kombinuje najnovšie technológie a zručne zapísané do prírodnej krajiny budovy.

Mesto Manaus je najviac šetrné k životnému prostrediu na svete. Je na brehu veľkého Amazonu. Odtiaľ začínajte výlety, oboznámte sa s touto mohutnou riekou. Obzvlášť pôsobivá je nočná plavba. Oči krokodílov sa efektívne pozerajú medzi nočné tmu v svetle ručného baterky. Fanúšikovia, ktorí sa cítia nervózni, budú spokojní s touto cestou.

Amazonom môžete jazdiť na lodiach. Program turné zahŕňa aj výlety loďou (kanoe) a rybolov piranhas.

Brazília – počasie (podnebie)

V Brazílii je vždy horúco. V západnej časti Amazonky prevažuje vlhký ekviatérny typ klímy. Tam je vždy veľa zrážok tu (od 2000 do 3000 mm za rok), a ak porovnáme priemerné teploty po mesiacoch, potom sa ukáže, že sa líšia iba o 1-2 stupne. Preto môžeme povedať, že tu sa leto nikdy nezastaví.

Stredná časť Brazílie sa nachádza v zóne vlhkého subekvátneho typu klímy. Telesná vlhkosť je tu dvakrát nižšia, v týchto oblastiach sa často vyskytujú suchá.

Na východných územiach krajiny prevládajú obchodné vetry tropického podnebia. Je vlhké, horúce, sucho je pravidelné, ale jeho obdobie je krátke.

Brazílske sezóny sú oproti ročným obdobiam v Európe. V najhorúcejšom čase sú priemerné teplotné indikátory v rozmedzí +32 stupňov. V chladnom období mierne klesne teplo, ale prestane byť len oslabením (+24 stupňov).

Teplota vody na pobreží je viac ako 25 stupňov celoročne. Najlepší čas na návštevy v tejto krajine je apríl až september. V týchto mesiacoch nie je príliš horúci, hoci často prší.

Počasie v Brazílii teraz:

Brazília - rekreácia, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa Brazília - rekreácia, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Brazília – kuchyňa

V Brazílii má každý štvrť svoj vlastný tradičný súbor jedál, ktoré sú najčastejšie pripravené.

Takže v meste Bahia je Vatapa populárny. Je pripravený z rezaných mäkkýšov s mletými rybami. Všetko toto je varené na kokosovej šťave s prídavkom oleja.

Tu je prasa pečene tiež dusené originálnym spôsobom – spolu s krvou zvieraťa. Paradajky, cibuľa a korenie sa pridajú k pečeniu (Sarapateu).

Ďalším typom potravy sú solené krevety (Caruru). Používajú sa v kombinácii s horúcou omáčkou (horúcim korením zmiešaným s rastlinným kiabu).

Na Amazone ľudia najviac radi variť “pato no tucupi” – kačica nakrájaná na kúsky a varená v omáčke s prídavkom bylín a korenín.

V Riu de Janeiro bola feijoada populárna – čierne fazuľa s sušeného mäsa, klobásou, bravčové, cesnakom, korením a bobkovým listom. Zložky sa zmiešajú a žijú v ohni. Jedlo sa podáva na veľkej miske.

Brazílska vodka – cachaca sa vyznačuje svojou krištáľovou čistotou a vysokou pevnosťou. Používa sa s citrónovou šťavou, ľadom a cukrom.

Brazília – karnevaly

Byť v Brazílii a nevidieť miestne karneval znamená, že výlet bol zbytočný. Karneval, ktorý sa konal v Rio de Janeiro, je známy po celom svete. Je to nádherná jasná ukážka, ktorú každý obyvateľ krajiny pripravuje.

Oficiálne festival začína v piatok pred popolkou. Zástupcovia všetkých miestnych sambových škôl demonštrujú svoje zručnosti a zručnosti tu. Karneval v Riu je jednou z najväčších svetových sviatkov.

Podujatie organizuje každoročne ministerstvo cestovného ruchu. Spája svoje úsilie s Ligou škôl Samby. Rovnako sa priamo podieľajú všetky televízne spoločnosti, ktoré uskutočňujú živé vysielanie po celej krajine.

Každá samba škola má špecifickú tému zvolenú na prezentáciu, podľa ktorej je detské ihrisko vyhotovené. Potom sa vytvorí prezentácia – program reči. Brazílčania môžu zarábať peniaze po celý rok na prípravu svojho kostýmu. Akcia je naozaj nádherná a pôsobivá. Elegantné oblečenie priťahuje pozornosť na každú platformu. Dve podobné stránky sa jednoducho nestanú. Fantázia medzi účastníkmi je nekonečná.

Víťaz tohto sprievodu – jedna samba škola, dostane hlavné výhierky. Pre účastníkov tejto farebnej súťaže je však titul, ktorý im udelili, dôležitejší ako “Škola špeciálnej skupiny”.

Okrem tanečníkov zahŕňa aj hudobníci a speváci. Dôležitú úlohu priradí vodič platformy – stroje musia byť riadené výlučne ručne, aby sa predišlo nepríjemným nehodám.

Ashenové prostredie je moment pravdy. V tento deň sa počíta počet bodov a určuje sa víťaz, ktorý je poctený s pozdravmi a všeobecnou radosťou.

Brazília – spracovanie víz

Od roku 2010 sa prijalo ustanovenie o bezvízovom vstupe do Ruska pre občanov Ruska. Môžete zostať v štáte 90 dní. Opakovaná jazda je možná najskôr 180 dní po odchode z Brazílie.

Ak chcete navštíviť krajinu, musíte predložiť platný pas, doklad potvrdzujúci dostupnosť dostatočnej meny a lístok na spiatočný let.

Brazília – veľvyslanectvo

Veľvyslanectvo Brazílie sa nachádza na adrese Moskvy: Bolshaya Nikitskaya Street, 54. Tel .: 7 (095) 363-03-66.

Mapa Brazílie

Brazília - rekreácia, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

1
Ссылка на основную публикацию
2019