Kambodža – odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Kambodža - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Kráľovstvo Kambodža sa nachádza na ostrove Indochina. Na západnej strane štát hraničí s Thajskom, na severe jeho susedmi sú Laos a na východe – Vietnam. Táto krajina juhovýchodnej Ázie sa umyje vo vodách Thajského zálivu. Celkové územie Kambodže je 181 tisíc štvorcových kilometrov.

Hlavnou vodnou tepnou krajiny je rieka Mekong. Počet obyvateľov Kambodžského kráľovstva je 12 miliónov ľudí, z ktorých 95% je etnických Khmerovcov, 4% čínskych a 1% vietnamských. Úradným jazykom krajiny sú Khmer a používajú sa tiež angličtina a francúzština. K náboženským smerom krajiny patrí budhizmus (95% obyvateľstva) a moslimovia a katolíci žijú aj v Kambodži. Štátny systém Kambodže je ústavná monarchia. Menová jednotka krajiny je kríža.

Kambodža – hlavné mesto a najväčšie mestá

Hlavným mestom kambodžského kráľovstva je Phnom Penh s počtom obyvateľov až 1 milióna. Toto mesto bolo najkrajšie mesto francúzskej koloniálnej Ázie.
Phnom Penh je najväčšie mesto v krajine, po tom, čo ide: – Angkor
– Sihanoukville
– Siem Reap.

Kambodža – sviatky a zájazdy

Kambodžské kráľovstvo v posledných rokoch veľmi rýchlo rozvíja turistickú infraštruktúru. Zem sa vynoril z desaťročia vojny a izolácie, a dnes moderné Kambodža je stále viac a viac atraktívne krajinou pre turistov. Kráľovstvo nie je súčasťou výletových programov Vietnamu a Thajska, ale stalo sa samostatnou turistickou destináciou.

Najväčšie prímorské letovisko v Kambodži je Sihanoukville, ktoré sa nachádza na polostrove v Thajskom zálive. Toto stredisko je známe svojimi piesočnatými plážami, ktoré sú ohraničené luxusnými palmovými hájmi. Teplé vody Thajského zálivu, biele piesky pláží, nové moderné hotely a plážové bungalovy priťahujú turistov z celého sveta. Rezort ponúka mnoho dobre vybavených pláží a širokú škálu aktivít: plávanie, vodné lyžovanie, potápanie, rybárčenie … Väčšina plážových rezortov sa nachádza v blízkosti centra mesta. Ale v meste Sihanoukville sú takisto takmer neobývané miesta pre obdivovateľov osamoteného odpočinku.

Resort Battambang je druhé najväčšie mesto Kambodže a je nielen rajom pre rekreáciu, ale je tiež veľmi zaujímavý pre turistov so svojimi zachovanými koloniálnymi budovami.

Resort Kep bol obľúbeným dovolenkovým miestom francúzskej koloniálnej elity a dnes je najobľúbenejším letoviskom vo Francúzsku. Kep – to je ideálne útulné miesto pre pokojný pohodlný odpočinok. Priťahuje mimoriadne ticho, neuveriteľné prírodné krásy a najlepšie na všetkých pobrežných kraboch.

Siam-Rip je vstupnou bránou do jedinečných chrámov Angkor, kultúrneho a duchovného centra krajiny. Mesto má mnoho atrakcií, a to nielen jedinečný, ale aj high-SPA-salónov, luxusné hotely a zábavy pre všetky chute.

Kambodža – atrakcie

Kambodžské kráľovstvo je hrdí na svoje jedinečné, tajomné a zaujímavé krásy, ktoré prekvapia a zapôsobia na hostí v krajine. Samy sám je nádherný a slávny pamiatka starovekej kultúry – to je Angkor, predstavujúci jeden, krásny komplex ozdobených palácov a chrámov. Rozloha Angkoru je 200 km2. na ktorých sa zachovalo viac ako 100 chrámov a palácov. Angkor je pod záštitou UNESCO.

1

Hostia krajiny, nie je pochýb o tom. bude veľmi zaujímavé navštíviť mesto Roluos, v ktorom bolo hlavné mesto kráľa Jayavarmana II. Všetky chrámy v meste boli postavené na konci IX. Storočia. V meste a dodnes funguje budhistický kláštor.

Neuveriteľný dojem prinesie turistom pýchu Kambodže, jej hlavné mesto je Phnom Penh, ktoré bolo založené v 14. storočí a je hlavným prístavom. Medzi mnohými kultúrnymi pamiatkami mesta sú najznámejšie
– kláštor Phnom Penh;
– známe pre celý svet “Strieborná pagoda”;
– luxusný komplex Kráľovského paláca.

Cestovanie do tajomného kambodžského kráľovstva je príležitosťou na pocit zvláštneho šarmu tejto krajiny, zoznámi sa so vzorkami nádherného, ​​brilantného umenia civilizácie Khmerov a samozrejme aj príležitosťou na vynikajúci odpočinok v exotickom svete.

Kambodža – počasie (podnebie)

Teplota v Kambodži veľmi zriedka klesne pod + 25 ° C. Aj v období dažďov (jún – október) je priemerná teplota od +27 do +35. Najpriaznivejší čas pre turistov je November – Február, priemerná teplota v tomto období je od +20 do +27 a takmer vždy slnečná. Najhorúcejší čas v krajine je od marca do mája, priemerná teplota v tomto období je od 29 do 39.

Počasie v Kambodži:

Kambodža - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa Kambodža - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Kambodža – kuchyňa

Národná kambodžská kuchyňa je väčšinou ryža, mäso, ryby, zelenina a zelenina. Kambodža pripravuje obrovské množstvo tradičných jedál, ale hlavným miestom v krajine sa podávajú polievky, ktoré sú varené na otvorenom ohni z rôznych druhov mäsa a morských plodov. V ponuke národnej kuchyne sa vždy nachádzajú rôzne nakladané a kyslé zeleniny, ako aj údené produkty (ryby a mäso).

Kambodžská kuchyňa je charakteristická ako skôr korenistá a pikantná so sladkou chuťou. Zvláštna pozornosť sa venuje rôznorodosti omáčok.

Sladké dezerty sú veľmi populárne v krajine. Treba poznamenať, že v kuchyni v Kambodži sa ako zložky často používajú výrobky ako žaby, hmyz, pavúky, korytnačky a hadi.

Z nápojov do Kambodže sa uprednostňujú čerstvo stlačené bambusové džúsy a zelený čaj, rovnako ako pivo. Treba poznamenať, že krajina má vynikajúci sektor piva.

Kambodža – zaujímavé fakty

– Kambodžské kráľovstvo nesmie vstupovať do Araby a Turkov.
– Názov Kambodža je len v Rusku av niektorých ďalších krajinách a
vo svete sa nazýva krajina – Kampuchea.
– V Kambodži nie sú detské domovy.
– Vzdelávanie v kráľovstve nie je povinné.
– Takmer všetky hotely v krajine sú najvyššou službou a luxusom.
– Je zaujímavé, že v krajine, daňový kód trvá len tri strany.
– Kráľovstvo Kambodža je obľúbeným dovolenkovým miestom pre Francúzov.

Kambodža – víza

Na cestu do Kambodže sa vyžaduje vízum: – turistom alebo tranzitom.
Na získanie turistického víza pre Kambodžské kráľovstvo je potrebný štandardný balík dokumentov. Lehota na posúdenie žiadosti je zvyčajne jeden deň, turistické vízum sa vydáva na 30 dní, jeho cena je 20 USD.

Kambodža – veľvyslanectvo

Veľvyslanectvo Kambodžského kráľovstva v Moskve sa nachádza
na ulici. Starokonoshenny lane
telefón: 637-47-36

Mapa Kambodže

Kambodža - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

1
Ссылка на основную публикацию
2019