Kokosové ostrovy pre turistov – tam ste neboli! Čo robí turistov radosťou na Kokosových ostrovoch

Kokosové ostrovy pre turistov - tam ste neboli! Čo robí turistov radosťou na Kokosových ostrovoch

Kokosové ostrovy (Keeling) sú súostrovie 27 malých ostrovov Indického oceánu s koralovým pôvodom.

Teritoriálne patria do Austrálie, oficiálnym jazykom je angličtina, náboženstvom miestneho obyvateľstva je islam.

Menová jednotka je austrálsky dolár. Súostrovie sa skladá zo severnej časti – neobývanom atolu North Keeling – a južná časť, ktorá zahŕňa 26 malých ostrovov.

Len dva z nich sú trvalo obývané – domov a západný ostrov. Ich celková populácia nepresahuje 600 ľudí.

Na ostrovoch tropické podnebie, od októbra do apríla – sezóna cyklónov. Nespornou výhodou je guľatá turistická sezóna, priemerná teplota v ostrovoch 20-27 ° C, ale teplo necítil kvôli vlhkých vetrov. Názov jeho súostrovia bol spôsobený kokosovými palmami, v množstve rastúcich tu. Turisti prichádzajú do Keeling na malé osobné lode a jachty, alebo letecky na medzinárodné letisko “Kokosové ostrovy súostrovia.”

Dovolenka na Kokosových ostrovoch bude atraktívna pre ľudí, ktorí snívajú o tom, že míňajú čas od civilizácie, v pokoji a sile nejaký nebeský kútik. Funkcie ostrovy sú krásne a pohodlné pláže, čistá a priezračná voda, jasný exotickej prírody, vrátane bohatého podmorského sveta, ktorý poteší fanúšikov potápania, šnorchlovanie a rybárčenie. Nie je ďaleko od severného Keeling, v mieste bojovej lodi “Sydney” a “Emden” v roku 1914, potápači stále nájsť na dne jednotlivých častí nemeckého krížnika.

Väčšina hotelov na ostrove Keeling je prezentovaná chatky a bungalovy, supermoderné luxusné hotely nenájdete tu. Najpohodlnejší a najpopulárnejší medzi turistami je hotel Cocos Castaway.

Atractické atrakcie Kokosových ostrovov nie sú bohaté. Pre turistov sú výlety do súostrovia Severného Keelingu, do malebnej rezervácie Pulu Keeling, kde nájdete mnoho morských vtákov.

Ostrov Horsberg – jeden z atolov kokosových ostrovov – má určitú historickú hodnotu. Počas druhej svetovej vojny tu boli umiestnené palebné miesta britských námorných zbraní. Tu Ceylonoví delostrelec, ktorí sa chceli vzdať japonského ostrova, vzbudili revolúciu, ktorá bola čoskoro potlačená. Dnes má ostrov dva zostávajúce 6-palcové zbrane s batériami.

1

Návštevnícke centrum kokosových ostrovov sa nachádza v administratívnej budove na západnom ostrove. Je tu príležitosť získať čo najkomplexnejšie informácie o tom, čo sa dá urobiť a čo vidieť na Kokosových ostrovoch.

Kokosové ostrovy sa nachádzajú na ostrove Západ. K dispozícii sú tri veľké čakárne, meteorologická stanica a hangár. Tiež tu môžete obdivovať nezabudnuteľný panoramatický výhľad z pozorovacej plochy.

1
Ссылка на основную публикацию
2019