Saudská Arábia – odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Saudská Arábia - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Najväčší stav Arabského polostrova je Saudská Arábia. Podľa typu zariadenia – tohto kráľovstva. Jeho SR hraničí na severe s Kuvajtu, Iraku a Jordánska na východe – so Spojenými arabskými emirátmi a Katar, na juhovýchode – sa Ománe a na juhu – s Jemenom. Hranice vody sú v Perzskom zálive a Červeného mora. Je potrebné poznamenať, že krajina nie je charakterizovaný presne vymedzenom území.

Saudská Arábia je často spojená s mešitami, z ktorých hlavnými sú Mekka a Medina. Sú to posvätné miesta islamu.

Hlavným bohatstvom krajiny je obrovské množstvo ropných polí. Vývoz čierneho zlata sa stal dominantným postavením v hospodárstve štátu. Tento sektor tvorí 75% celkového hrubého produktu.

Saudská Arábia je osídlená 28,68 miliónmi ľudí, z ktorých 90% sú Arabmi, zvyšok sú Ázijci a východoafričania. Islam sa stal prevládajúcim náboženstvom. V krajine sa uznáva ako štátna forma náboženstva. Popularizácia iných dogiem je zakázaná. Pre návštevníkov cudzincov, nie moslimov, je neprijateľné navštíviť hlavné svätyne. Dodržiavanie tradícií monitoruje miestna služba náboženskej polície – muttava.

Úradný jazyk je arabský a menou je saudský rij. To sa rovná 100 halámámu. Sadzba je približne 1 euro až 4,75 rial.

Saudská Arábia – hlavné mesto a veľké mestá

Hlavným mestom Saudskej Arábie je Rijád. Jeho počet je 4,87 milióna ľudí. Toto je obrovské mesto, ktorého meno znamená “miesto stromov a záhrad”. Naozaj je veľa zelene.

Predtým boli tieto oblasti obývané kočovními Arabmi. Ale do 18. storočia vzniklo centrum Wahhábí. Okolo neho sa pripojili k susediacim krajinám. Takže tam bol štát s hlavným mestom Rijádu.

Populácia mesta začala rásť rýchlo po päťdesiatych rokoch minulého storočia. Príjmy z ropy transformovali toto miesto na modernú rozvinutú metropolu s luxusnými budovami. Tu je hmota mrakodrapov a rozvoj a realizácia grandióznych projektov považovaná za normu života v hlavnom meste.

Najvyššou budovou v hlavnom meste a v celej krajine je budova Burj al-Mamlyak. Teraz tu bola výstavba obrovského metra, ktoré bude druhé po metre v Mekke.

1

Znakom v Saudskej Arábii je koncentrácia veľkej časti obyvateľstva v mestách. Okrem hlavného mesta je veľké množstvo miest, ktoré charakterizujú Jeddah, Mekka, Medina, Dammam, Haftzhi a ďalšie.

Saudská Arábia – zájazdy

Na prvom mieste medzi typmi cestovného ruchu v tejto krajine sú návštevy s cieľom uctievať svätyne. Pútnici sa stali hlavným zdrojom zisku z podnikania v oblasti cestovného ruchu. Milióny veriacich prichádzajú každý rok do “krajiny dvoch mešít”.

Okrem náboženského turizmu Saudská Arábia priťahuje príležitosť zoznámiť sa s nádhernými kultúrnymi hodnotami, ktoré prežili a prežili už mnoho storočí.

Tradičné je dovolenka na pláži na pobreží mora a zálivu. Horúce slnko po celý rok dáva turistom príležitosť luxusovať sa na zlatom piesku a striekať v teplých vodách.

Návšteva podnikateľov tvorí aj významnú časť hostí v krajine. Uzavretie obchodných zmlúv s miestnymi firmami je vynikajúcou príležitosťou pre rozvoj podnikania.

Saudská Arábia – atrakcie

Hostia krajiny sa odporúčajú navštíviť múzeum Rijádu. K dispozícii je vstup zdarma. Existujú expozície, ktoré predstavujú turistov kultúre a tradíciám Saudskej Arábie. Tu získavajú osobitný prístup k prezeraniu ďalších historických pamiatok krajiny.

V meste Diraya sú zaujímavé výkopy mešít a palácov.

Mesto Jeddah, ktoré sa nachádza na Červenom mori – hlavnom prístave krajiny. Je najsilnejším priemyselným centrom štátu. Bol prezývaný ako “mesto soch a trhov.” Veľkou atrakciou sa stala nádherná fontána vysoká 312 metrov.

V krajine je 140 mešít a každá z nich je kultúrnou a národnou hodnotou. Sú jedinečné v obryse, takže sú jedinečné.

Mekka a Medína sú duchovné hlavné mestá islamu. Hajj tu zhromažďuje milióny veriacich, prístup je prísne zakázaný predstaviteľom iných náboženstiev.

Saudská Arábia – počasie (podnebie)

Hlavnú časť územia krajiny využívajú púšte a polopúšte. V dôsledku toho je tu podnebie a horúce podnebie. Na Arabskom polostrove sú letné teploty neustále okolo +50 stupňov. Sneh padá v horských oblastiach, ale nie ročne.

Najchladnejší zimný mesiac je január. V tejto dobe je priemerný teplotný index približne + 15 stupňov v horských oblastiach av púšti – +30. Ale v noci môže dôjsť k prudkému ochladeniu aj v púšti, potom sa teplomer zastaví asi o 0 stupňov. To je spôsobené fyzikálnymi vlastnosťami piesku, ktorý je schopný okamžite odovzdať teplo, ktoré sa dostane počas dňa.

Je veľmi málo zrážok. Na jeden rok je ich počet len ​​100 mm. Dážď je možné len na konci zimného obdobia alebo skoro na jar.

Počasie v Saudskej Arábii:

Saudská Arábia - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa Saudská Arábia - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

Saudská Arábia – kuchyňa

Kuchyňa tejto krajiny vznikla pod vplyvom historických prvkov, ako aj prírodných a klimatických podmienok. Tu, ako vo všetkých arabských krajinách, sú tradície posvätne cťou. Výrobky používané na varenie sú spoločné pre všetkých moslimov. Aj menšie rozdiely, ktoré sú spôsobené etnickou rozmanitosťou, sa týkajú predovšetkým menších aspektov varenia: pridanie korenín alebo morských živočíchov.

Moslimovia vôbec nejedia jedlo. Preto sa varené hovädzie mäso, ryby, hydina a vajcia. Obľúbené jedlo je vyprážané mäso, varené na drevenom uhlí alebo v panvici s prídavkom veľkého množstva rastlinného oleja.

Tradičný pokrm – mäso na ihle ( “kultra”). Najčastejšie sa jedná o jahňacie alebo hydinu. Kebab je tu nazývaný “tick”. Často sa pripravuje shaverma ( “Schwarte”). A “kebab” – marinované špízy z hovädzieho alebo baranieho, nezanecháva žiadnu ľahostajné gurmána. A kebab možnosťou varenia existuje asi sto, a každý z nich – dielo kulinárskeho umenia.

Vo všeobecnosti je mäso veľmi milované. Je pripravená s celými jatočnými telami, kusmi alebo v nasekanej forme. Plov (“maklyube”) je jedným z obľúbených jedál miestnej kuchyne.

Zo zeleniny na mäso sa podávajú baklažány, paprika, cuketa. Populárne mäsové polievky. Sú veľmi silné a hlavnou zložkou sú fazuľa.

Príprava rôznych odrôd hydiny je veľmi rozšírená. Je dusená pridaním paradajkovej pasty alebo omáčky. Existuje veľa rôznych receptov na varenie kačíc, moriek, kurčiat, prepelíc. Sú plnené ryžou alebo zeleninou, pečené alebo pečené na grile.

Rice je hlavným typom obloha. Na jedálenský stôl je tiež potrebné mať šalát čerstvej zelenej zeleniny.

Východná kuchyňa nemôže robiť bez korenia. Cibuľa, cesnak, koreniny sú zložky, ktoré každému jedlu dodávajú chuť a vôňu.

Východné sladkosti (dezert) sú známe všetkým. Lukum, halva, kandizované ovocie – tieto lahôdky sa rozrástli, aby boli milované nielen miestnou populáciou, ale aj miláčikmi celého sveta.

Káva sa stala tradičným nápojom na rozhovor. Je pripravený špeciálnym spôsobom a konzumuje miniatúrne poháre. Keďže miestne nápoje sú veľmi silné, turisti, ktorí nie sú zvyknutí na to, je lepšie obmedziť jeho použitie.

Saudská Arábia – zaujímavé fakty

V Saudskej Arábii sú normy správania úplne odlišné od západných tradícií.

Zahraničným žoldnierom je pohŕdajúci postoj. Ľudia, ktorí pracujú na prenájom, sa považujú za otrokov. Je dovolené ich zapojiť do najťažšej a špinavej práce. Dokonca aj útok. Majster nebude posudzovaný, ak fyzicky potrestá nedbanlivého umelca, ktorý prišiel z iného štátu.

Polygamia je normou života tu. Manželstvo s maloletými je tiež prirodzené, rovnako ako normálne manželstvo. Veková kvalifikácia v tomto štáte sa vziať neexistuje. Osud jej dcéry rozhodujú jej rodičia bez ohľadu na jej osobné túžby. Samotný prorok Mohamed bol zasnúbený so 6-ročnou dievčinou menom Aisha. Preto existujú moslimovia, s ktorými by sa podobný príklad mohol stať.

Žena v Saudskej Arábii je úplne bezmocná. Domáca krutosť je bežný jav. Dokázať, že bitie svojho manžela je veľmi ťažké, takže najčastejšie takéto konflikty ponecháva bez dozoru orgánmi, aj keď žena a písať sťažnosť vyhlásenie.

Saudská Arábia – spracovanie víz

Na výlet do Saudskej Arábie je potrebné vydať vízum. Typy víz sú nasledovné:
• Pracovné,
• študent,
• tranzit,
• podnikanie,
• Hosť,
• Skupina (pre pútnikov).

Každé prehliadku organizuje akreditovaná spoločnosť. Turistické víza sa pre túto krajinu neposkytujú.

Nasledujúce dokumenty by mali byť predložené na Visa Application Centre:
• cestovný pas a občiansky pas,
• prihláška (vyplní sa v angličtine a ruštine),
• Fotografie,
• vstupenky vrátane rezervácií hotelov,
• Pre ženy – kópiu osvedčenia o sobáši alebo potvrdenie príbuzenstva s mužom, ktorý ju sprevádza na výlete.

Cena vízového poplatku je 56 amerických dolárov.

Saudská Arábia – veľvyslanectvo

V moskovskom veľvyslanectve Saudskej Arábie sa nachádza na ulici 3. Neapolimovsky Pereulok 3. tel .: (+7 095) 245-3491.

Mapa Saudskej Arábie

Saudská Arábia - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

1
Ссылка на основную публикацию
2019