Spojené arabské emiráty – odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, výlety, fotografie, mapa

Spojené arabské emiráty - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, výlety, fotografie, mapa

Najatraktívnejšou krajinou pre turistov sú Spojené arabské emiráty. Spojené arabské emiráty – je krajina šejkov, najvyššie svetové štandardy, azúrové teplé vody Perzského zálivu, špičkové hotely, najnáročnejšie pamiatky. Toto je krajina, v ktorej sa od prvej minúty v tom cítite ako skutočný šejk. SAE je personifikácia rozprávky o budúcnosti!

Vznikla v roku 1971 a konfederácia siedmich emirátov – Spojené arabské emiráty sa nachádza v púštnych oblastiach Arabského polostrova v západnej Ázii. Susedia z Emirates – Saudská Arábia, Katar, Omán, rovnako ako Indický oceán a Perzský záliv. Územie SAE je 83,6 tisíc štvorcových kilometrov, pričom 2,4 milióna ľudí, z ktorých štvrtina tvoria miestni Arabi, ostatné sú obchodníci a pracovníci. Iba občania Spojených arabských emirátov majú nárok na občianstvo Spojených arabských emirátov. Štátny jazyk krajiny je arabský, menovou jednotkou sú dirhamy.

Počet obyvateľov Emirátov je veľmi náboženský, štátne náboženstvo je islam. Propaganda iných dogiem v krajine je veľmi prísne potrestaná. Štátna politická štruktúra Spojených arabských emirátov je prezidentom a vládami podriadenými každému zo siedmich emirátov.

SAE – hlavné mesto a najväčšie mestá

Hlavným mestom Spojených arabských emirátov je Abu Dhabi. Mesto sa nachádza na pobreží Perzského zálivu a je najväčšie a najbohatšie. Počet obyvateľov Abu Dhabi je 1463 491 obyvateľov.
Najväčšie mestá v Spojených arabských emirátoch sú Dubaj
– Ras al-Khaimah
– Ajman
– Sharjah
– Fujairah.

Spojené Arabské Emiráty – Dovolenka a zájazdy

Prehliadka do Spojených arabských emirátov je cesta do rozprávky o Shakherezady. Práve táto krajina ponúka skutočnú kráľovskú dovolenku obklopenú luxusom, komfortom a všetkým najkrajším a najnovším. A hoci Emiráty sú najbohatšou krajinou na svete, nemá vplyv na ceny dovoleniek v SAE.

Odpočívanie v Emirátoch nie je len vynikajúcou príležitosťou v kráse raja, aby sa na slnku rozlúčil a cítil sa ako skutočný šejk. Oddych v Spojených arabských emirátoch – to je naozaj neuveriteľná zábava, fascinujúce výlety a široká škála outdoorových aktivít. Tu je všetko pre každého tu!

Ohromujúce mešity, báječné paláce šejkov, prechádzky na vrtuľníkoch, preteky v džípoch na barkhane. ťavá preteky, snowboarding v jedinečnom lyžiarskom stredisku – to všetko, a samozrejme odpočíva na luxusných plážach, prinesie nezabudnuteľný zážitok. Okrem toho je Emirates nezabudnuteľnou zmesou orientálnych exotických a najnovších technológií. Extrémne moderná exkluzívna architektúra tejto krajiny je potešením a prekvapením! Tu sú štvrtiny, akoby z rozprávky o Aladine, spojené jednoducho s úžasnými, elegantnými modernými budovami.

Zvlášť populárne pre turistov po celom svete sú zájazdy do emirátov do Dubaja, ktoré kombinujú tradičný duch Východu a modernitu. Dubaj je najluxusnejšia plážová dovolenka, historické múzeá, najväčšie nákupné centrum na východe, vodné parky, zoologické záhrady, klzisko …

Zaujímavé je, že pláže v Spojených arabských emirátoch v každom emiráte s rôznymi farbami piesku, napríklad v Dubaji – biele, v Ras al-Khaimah – červená av Fujairah – šedá. Spojené arabské emiráty sú známe svojimi potápačskými centrami a jednoducho luxusnými miestami na potápanie.

1

Všetky strediská Emirates – to je skutočná rozprávka pre turistov, ale obzvlášť populárne – je to Abu Dhabi
– dubaj
– Umm Al Quwain
– Ajman
– Korfakkan
– Sharjah
– Fujairah
– Al Ain
– Hatta
– Ras al-Khaimah.
A samozrejme, Emirates sú najlepšie miesto na nakupovanie.

Spojené arabské emiráty – turistické atrakcie

Emirates – to je jedna veľká atrakcia. Táto krajina, samozrejme, má niečo, čo má ukázať, a niečo prekvapiť. Hlavnou atrakciou krajiny je jej hlavné mesto Abu Dhabi, mesto, ktoré je považované za jedno z najjemnejších a najluxusnejších miest na svete. Abu Dhabi je “záhradným mestom” krajiny, má oázu “Al-Ein”, ktorá je známa svojimi archeologickými múzeami, pohrebmi Healy a svetoznámym zvieracím trhom.

Neuveriteľná potešenie spôsobí, že hostia z krajiny navštívia najpokročilejší vodný park na svete WILD WADI. V parku je veľa najatraktívnejších vodných atrakcií.

Zvlášť zaujímavé je prvé lyžiarske stredisko na Strednom východe, ktoré je postavené na ploche 22,5 tisíc metrov štvorcových. Stredisko má 5 tratí, ktoré sa líšia vo výške, strmosti a náročnosti.

V Dubaji sa nachádza neuveriteľná krása mešity Jumeira, ktorá je nádherným príkladom modernej islamskej architektúry a obľúbeným miestom pre fotografov.

Úžasný obraz je brilantná novinka a exkluzivita projektu Dubaj – “ostrovy sveta”. Tieto 300 umelých ostrovov v tvare 7 kontinentov, ktoré sú postavené vo forme obrovskej palmy 2 km od brehu, priamo oproti inej ikone mesta – známeho hotela “Burj Al Arab”. “Ostrovy sveta” je najznámejším projektom Emirates, ktorý je druhou človekom vytvorenou štruktúrou po Veľkej čínskej múre.

Najstarším mestom v krajine je Ras Al Khaimah, ktorý bol založený v roku 655 nl. – v minulosti prekvitajúce perlovo obchodné centrum a najväčší odtok z Perzského zálivu.

Všetky mestá v SAE sú podobné a úplne odlišné. Všetci sú hodní navštíviť ich. Každé mesto Emirates očarí svojimi kultúrnymi a architektonickými pamiatkami, jej nádhernou krásou a modernosťou.

Spojené arabské emiráty – počasie (podnebie)

Spojené arabské emiráty majú na celom svojom území subtropickú a suchú klímu, preto prirodzené dažde v krajine sú zriedkavé a zvyčajne zrážky klesajú vo februári až marci. Zima v SAE je veľmi teplá s priemernou teplotou + 26 ° C a letné obdobie je veľmi horúce, priemerná teplota stúpa na + 45 ° C. Najlepšie obdobie na dovolenku v Emirates je od októbra do mája.

Počasie v SAE teraz:

Spojené arabské emiráty - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, výlety, fotografie, mapa Spojené arabské emiráty - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, výlety, fotografie, mapa

Spojené arabské emiráty – kuchyňa

Emirates – to je skutočný raj pre gurmánov. Ponúka jedlá z takmer všetkých častí sveta. Obzvlášť nápadná je jeho neobvyklá a nádherná chuť národných arabských jedál.

Masové arabské jedlá používajú: hovädzie mäso, teľacie mäso, mäso z rýb a vtákov. Najmä stojí za to vyskúšať jahňacie mäso s orechmi a ryžou, rovnako ako tradičný arabský šuarma, šišský kebab “tikka” a najznámejší kebab kešu na východ – “kebab”.

Krajina je veľmi populárne jedlá z vtákov, špeciálnou pochúťkou je pokrm z prepelice. Zelenina a zelenina sa v arabskej kuchyni používajú čo najširšie. Aj v krajine vo veľkom počte konzumovaných jedál z kyslých mliečnych výrobkov a morských plodov.

Špecialitnú chuť potěšení získate vkusné arabské dezerty. A káva v Emirates je špeciálne umenie a tradičný nápoj na rozhovor. Preto je tento nápoj pripravený na mieste a nie sú rozpoznané žiadne automaty. Najobľúbenejšia káva v krajine je arabská a káva s kardamom.

SAE – zaujímavé fakty

– V Emirates neexistuje služba DPS. Všetky cesty a križovatky krajiny sú vybavené videokamerami, ktoré neustále monitorujú porušovanie pravidiel.
– Najvyšším mrakodrapom planéty je SAE – Burj Khalifa, ktorej výška je 828 metrov.
– SAE je svetovým lídrom v spotrebe zlata.
– V Emirátoch je zakázané fotografovať miestnych obyvateľov. A dôvodom je postavenie Koránu, ktoré zakazuje, aby boli ľudia vykreslení.
– SAE je vodcom nielen z hľadiska životnej úrovne, ale aj od očakávanej dĺžky života na východe. Priemerná dĺžka života obyvateľstva je 75 rokov.
– Každá mladá rodina SAE prijíma od štátu 19 tisíc dolárov (70 tisíc dyhmarovov) na svadobný obrad a pohodlnú vilu.
– Nikto na svete sa nemôže stať plnoprávnym obyvateľom Spojených arabských emirátov, takýmto kráľovským životom len pre miestnych Arabov.

Spojené arabské emiráty – víza

Víza do SAE sa vydávajú elektronicky. Spracovanie víz trvá od 7 pracovných dní. Cena cestovného víza pre emiráty je 75 EUR pre deti, ktoré sú zapísané v cestovnom pasu zadarmo. Pri registrácii víza do slobodných dievčat SAE môžu vzniknúť určité ťažkosti.

Spojené arabské emiráty – veľvyslanectvo

Veľvyslanectvo Spojených arabských emirátov sa nachádza v Moskve
Str. Olof Palme, 4.
telefón: (495) 234 40 60

Mapa Spojených arabských emirátov

Spojené arabské emiráty - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, výlety, fotografie, mapa

1
Ссылка на основную публикацию
2019