USA – odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

USA - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

United States (Spojené štáty americké) sa nachádzajú hlavne na severoamerickom kontinente, ktoré sa rozprestiera od východu na západ od Atlantického oceánu po Tichomorie. Najbližšími susedmi krajiny sú Mexiko a Kanada, pozdĺž Beringovho prielivu Spojené štáty hraničia s Ruskom. Okrem 48 kontinentálnych štátov Amerika zahŕňa aj Aljašku a Havaj a tiež vlastní niektoré ostrovy v Karibiku a Tichomorí.

Spojené štáty zaujímajú tretie miesto na svete, pokiaľ ide o počet ľudí, dnes žije viac ako 313 miliónov ľudí rôznych rás a národností. Podiel bielych účty za približne 84% populácie, Afričania – 12% prisťahovalcov z Latinskej Ameriky – 9%, Ázijci a Pacifik Islanders – 3%, Indiáni v Spojených štátoch dnes existuje menej ako 1%.

Američania sú považovaní za veľmi náboženský národ, asi 88% obyvateľov USA sa považuje za veriacich. Z nich je 78% kresťanov (väčšinou protestantov a katolíkov) a v krajine sú aj zástupcovia judaizmu, islamu, budhizmu a hinduizmu.

Štátnym jazykom v Spojených štátoch je angličtina, viac ako 73% Američanov považuje to za rodný jazyk. Štátnou menou v krajine je americký dolár (USD).

USA – hlavné mesto a veľké mestá

Hlavným mestom Spojených štátov amerických je mesto Washington, pomenované po prvom prezidentovi krajiny George Washington. Teraz tu žije viac ako 5 600 tisíc ľudí. Vo Washingtone sú dôležité vládne inštitúcie vrátane sídla amerického prezidenta v Bielom dome, ako aj množstvo pamiatok a múzeí národného významu, ktorých vstup je pre všetkých návštevníkov zadarmo.

Iná hlavné mestá v USA sú: New York (ekonomické, obchodné a kultúrne centrum krajiny), Chicago (mesto blues), Las Vegas (mesto kasín, neónové svetlá a nočný život), Los Angeles (mesto, ktoré porodila Hollywoodu) , Orlando (mesto Disneyland), Miami (mesto zlatých pláží), San Francisco.

USA – Dovolenka a zájazdy

Prehliadky v USA sú ohromujúce s množstvom turistických destinácií. Po prvé, IT zájazdy, ktoré vám umožní zoznámiť sa s etnickými prvkami a tradície jednotlivých štátov, navštíviť prominentnej atrakcií, ktoré sú spojené s najdôležitejšími udalosťami a osobnosťami svetových dejín, rovnako ako vynikajúcich galériách v New Yorku a Washingtone.

Pre fanúšikov ekoturistiky je mnoho jedinečných miest s krajinou výnimočnej krásy a prírodných pamiatok, ktoré sa nachádzajú na rozsiahlom území od slnečnej Floridy až po ľadovú Aljašku.

Populárne a vzdelávacie zájazdy v USA, ktoré sa rozhodnú učiť jazyk alebo zlepšiť svoje vedomosti využitím najefektívnejších vyučovacích metód.

1

Okrem toho je výlet do USA tiež nádherné nakupovanie, množstvo zábavy pre každý vkus a nezabudnuteľný zážitok z poznávania tejto úžasnej krajiny.

Spojené štáty – atrakcie

Hlavné mesto Spojených štátov bude v prvom rade zaujímať tých, ktorí majú záujem o bohatú historickú minulosť tejto úžasnej krajiny. Tu môžete navštíviť Capitol, ktorá sa stala symbolom amerického štátnosti, Biely dom, vidieť Washington Monument a iných amerických prezidentov, Arlington cintorín navštíviť hroby John a Robert Kennedy, galérie National Art Space múzeum s unikátnou zbierkou lietadiel a ďalších exponátov. Okrem toho je veľa rôznych butikov, krásnych parkov, kaviarní a obchodov.

Je nemožné ísť do Ameriky a nepozerajte sa na jej charaktere – sochy Slobody, ktorý sa nachádza v New Yorku, Ellis Island, kde je južná časť Manhattan sa dostanete trajektom. Dnes je Manhattan známy svojimi mrakodormi a Broadway, ktorý predstavil svetu s množstvom živých predstavení.

V ďalšej obchodnej časti New Yorku, Downtown, je slávna burza v New Yorku. V Lincoln Centre môžete navštíviť Metropolitnú operu, koncertnú sálu Avery Fisher Hall a ďalšie divadlá a koncertné sály. Aj v New Yorku, čaká na návštevníkov krajiny “Metropolitan” múzeum, kde si môžete prezrieť bohatú zbierku obrazov amerických a európskych umelcov, rovnako ako výstava kultúrnych pamiatok antiky a starovekého Východu.

V Chicagu sa nachádza veža Sears, ktorá je jedným z najvyšších mrakodrapov na svete. Tu môžete tiež navštíviť observatóriu John Hancock s jedinečnými ďalekohľadmi, ktoré umožňujú vidieť 80 pamiatok mesta; Výstavné centrum McCormick, miesto pre priemyselné výstavy.

Amerika je známa svojimi národnými parkami a rezervami, z ktorých najväčší je Yellowstone s 200 gejzírov a roklín; Grand Canyon je najväčší riečny kaňon na svete, kde môžete prehliadnuť kaňon helikoptérou a plavbu po Colorade; Meteor-Kreite, na území ktorého je veľký kráter z pádu meteoritu a mnoho ďalších parkov. Florida a Kalifornia sú známe svojimi plážami, Great Lakes, Niagara Falls.

USA – počasie (podnebie)

Amerika zaujíma veľkú oblasť, takže na jej území sú zastúpené všetky jej klimatické zóny. Takže na severe Aljašky môžete pozorovať arktické prostredie na juhu Floridy – tropické. Preto počasie, charakteristické pre krajinu ako celok, nemôže hovoriť. Napríklad severovýchodný a stredný západ je charakteristický dlhými zimami s teplotami pod 0 ° C a súčasne v južnej časti USA je teplý a slnečný. V Kalifornii je však vždy teplé a slnečné.

Hawaii a pobrežia Floridy má tropické prímorské podnebie, s vplyvom tropické cyklóny, ktoré spôsobujú veľké množstvo zrážok, ktoré v rovnakom čase, v máji a novembri, sa striedajú s slnečného počasia.

Počasie v Spojených štátoch:

USA - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa USA - odpočinok, pamiatky, počasie, kuchyňa, zájazdy, fotografie, mapa

USA – kuchyňa

Stereotyp existujúci vo svete, že americké kulinárske tradície sú obmedzené na hamburgery a iné rýchle občerstvenie, je v podstate nesprávne. Americká kuchyňa je lahodne rôznorodá vďaka mnohonárodnosti jej obyvateľov. Je zastúpená európskymi, ázijskými, africkými a indickými jedlami. Dnes každé veľké mesto v USA má reštaurácie, ktoré reprezentujú kuchyňu takmer každej národnosti.

V malých súkromných reštauráciách môžete získať čo najkompletnejšiu predstavu o tom, ktoré charakteristické rysy a jedlá odlišujú kuchyňu každého štátu. Napríklad, Washington bude potešiť milovníkov homárov a krabov; Louisiana ponúkne svojim hosťom francúzske jedlá z morských plodov; v Arizone a Texase, milujú jedlá ostrejší, ktoré sú blízke mexickej; V Minnesote môžete ochutnať pokrmy z divokej ryže varenej podľa indických receptov; Florida bude potešiť gurmánový koláč s vápnom a zoznam takýchto jedál môže byť veľmi, veľmi dlhý. Ak chcete pochopiť, čo je americká kuchyňa, musíte navštíviť túto krajinu.

Zaujímavé fakty o USA

Krajina, ktorá má také rozsiahle územie a pestú národnú kompozíciu, sotva môže mať jediný model správania a tradícií. Existujú však všeobecné trendy.

Väčšina Američanov je veľmi priateľská a majú záujem komunikovať s hosťami krajiny. Avšak právo každého občana na pravidelný život tu je nesmierne rešpektované a jeho spoločenská sila má vždy hranice. V Spojených štátoch, napríklad, robil miesto pre niekoho iného stola, nepozvaný, aj keď tam sú voľné miesta.

Američania sú veľmi presné. Tu nikto neopustí cestu vo verejnej doprave, nebude si vziať topánky pri vchode do priestorov, ale aj pred známymi osobami príde až po predbežnom schválení ich návštevy.

Američania chcú znížiť mená partnerov na svojich amerických partnerov bez ohľadu na ich želanie.

Správanie na stole je založené na európskych normách, Američania majú radi dobrú službu a neakceptujú porušenia v tabuľke hygienických noriem alebo etikety. Zaujímavé je, že v reštauráciách a kaviarňach nenechávajte nič na stole. Nenechajte sa prekvapiť, ak všetko, čo nebudete jesť, budete balené v taške a rozdávané.

V Amerike je povolené piť alkohol asi 21 rokov, a mnoho kaviarní a barov ľudia, ktoré nedosiahli tento vek, tam jednoducho nemôže, a ak sa stanú, potom žiadny dôkaz o veku, žiadny alkohol predajú. V tomto prípade sa pivo nepovažuje za alkoholický nápoj a predáva sa všade. Ale fajčenie na verejných miestach je prísne zakázané.

USA – spracovanie víz

Ak chcete navštíviť Spojené štáty, občania Ruska a krajín SNŠ potrebujú víza. Môže byť hosťom, turistickým, vzdelávacím a dočasným pracovným vízom v krajine. Pri prehliadke si môžete vziať v prítomnosti turistického víza B-2, pre ktoré chcete použiť k americkému veľvyslanectvo, a poskytujú platný cestovný pas, formulár žiadosti a nastaviť zoznam dokumentov, rovnako ako zaplatiť vízový poplatok vo výške $ 160.

Spojené štáty – veľvyslanectvo

Americké veľvyslanectvo v Ruskej federácii v Moskve, vo Veľkom Devyatinskiy Lane, 8. Call potešiť volania (495) 787-31-67, 974-88-43, (495) 728-5588 (Konzulárne oddelenie).

1
Ссылка на основную публикацию
2019