Definicja płci

Definicja płci

Gdy tylko przyszli rodzice dowiedzą się, że będą mieli dziecko, wraz z uczuciem radości, które przeżywają, często pojawia się pytanie: kto się urodzi – córka lub syn. Dla wielu par jest to nic innego jak zdrowa ciekawość, gra, chęć zaspokojenia zainteresowania i przygotowanie odpowiedniego posagu dla dziecka. Dla niektórych definicja płci dziecka jest poważniejszą kwestią. W końcu istnieją choroby dziedziczne, które mogą być przenoszone tylko przez linię męską lub żeńską.

Dlatego możliwość poznania płci dziecka tak wcześnie, jak to możliwe, pomoże parze przeanalizować możliwy wynik ciąży i dokonać wyboru w czasie, aby opuścić ciążę lub przerwać. Istnieje wiele sposobów i metod, dzięki którym można określić płeć przyszłego dziecka. Weź pod uwagę datę poczęcia, grupę krwi i znaki Zodiaku przyszłych rodziców, z których każdy daje pewien procent trafień do celu. Ale najbardziej dokładne metody są tak samo medyczne.

Określanie płci dziecka metodami medycznymi

1. Ultradźwięki to najbardziej dostępna, bezbolesna i bezpieczna metoda określania płci. Rutynowe badania przesiewowe kobiet stosujących sprzęt USG jest wykonywane trzy razy w ciągu całego okresu ciąży, która pozwala nam śledzić stan zdrowia płodu na różnych etapach jego rozwoju, w celu wykrycia ewentualnych patologii i ewentualnie określić płeć. Bardziej wiarygodne informacje o polu dziecko w łonie matki, można dostać się do 20-25 tygodnia ciąży, choć czasem jest to możliwe, aby wiedzieć wcześniej – na 14-16 tygodni. Ustalenie płci dziecka za pomocą ultradźwięków jest bardzo skuteczną metodą, ale nie daje 100% gwarancji prawidłowego wyniku.

2. Amniopunkcja jest analizą, w której pobiera się niewielką ilość płynu owodniowego przez nakłucie pęcherza płodowego i bada się jego skład chromosomalny. Zabieg przeprowadzany jest w 14-18 tygodniu ciąży tylko z powodów medycznych, jeśli istnieją podejrzenia o chorobach genetycznych lub możliwych wadach rozwojowych. Proces nakłucia pęcherza stanowi pewne ryzyko zarówno dla przyszłej matki, jak i dla dziecka, ale jest to jedyne wyjście, kiedy trzeba dokonać dokładnej diagnozy lub zapewnić szybką pomoc. Przy obliczaniu i badaniu chromosomów płeć płodu jest jednocześnie rozpoznawana. Wiarygodność informacji wynosi 99%.

3. Kordocenteza – procedura jest podobna do amniopunkcji, ale zamiast płynu owodniowego bada się krew pępowinową dziecka.

4. Test DNA – dość nowoczesna technika, została opracowana w 2007 roku przez amerykańskich naukowców. Okazuje się, że DNA matki zawiera cząsteczki DNA jej nienarodzonego dziecka. Dlatego już od szóstego tygodnia można dokładnie (100%) określić płeć płodu. Ma jedną istotną wadę – procedura jest bardzo droga.

5. Badanie określające płeć dziecka (test na płeć) – działa podobnie do testu domowego w celu ustalenia ciąży. Zasada metody opiera się na fakcie, że w moczu kobiety w ciąży znajdują się hormony płciowe przyszłego dziecka, co pomoże określić jego płeć. Dlatego jeśli mocz zostanie połączony ze specjalnym odczynnikiem zawartym w teście, pasek testowy zmieni kolor na zielony, jeśli w przypadku dziewczynki jest chłopiec i pomarańczowy pasek. Testowanie można wykonać od 8 tygodnia ciąży, dokładność diagnozy wynosi około 90%.

Określanie płci dziecka metodą wschodnią

Wschód – delikatna materia, a zwłaszcza w sprawach określania płci nienarodzonego dziecka. Dlatego nie zapominaj o tym sposobie określania seksu jako kalendarza chińskiego i japońskiego, tym bardziej prawdopodobne jest, że zbieg okoliczności wynosi prawie 70%.

Chińska metoda określa płeć w zależności od wieku matki i miesiąca poczęcia. Diagnostyka to tabela w lewej pionowej kolumnie, z której należy wybrać wiek matki, a w poziomej górnej linii – miesiąc poczęcia. Dalej, na przecięciu tych linii pojawi się pewna litera – “M”, oznacza chłopca, a “D” – dziewczynę. Cóż, jeśli owulacja i nawożenie wystąpią w połowie miesiąca, wówczas wiarygodność definicji będzie znacznie większa. Można popełnić błąd, jeśli fakt poczęcia nastąpił na granicy dwóch sąsiednich miesięcy, kiedy nie można wiedzieć z 100% pewnością, który z nich.

1

Japoński stół działa nieco inaczej: ważne jest tutaj nie tylko miesiąc poczęcia, ale także miesiąc urodzenia ojca i matki. Po pierwsze, pierwsza tabela określa liczbę istotną dla tej pary. Znajdź to prosto: w linii poziomej musisz wybrać miesiąc urodzenia przyszłego ojca, aw pionowej kolumnie – matkę. Na przecięciu miesięcy urodzin rodzice będą jedną z komórek tabeli z określoną liczbą. W drugiej tabeli musisz znaleźć tę liczbę w górnym poziomym wierszu i wybrać odpowiednią kolumnę. Ta kolumna pokazuje miesiące roku, w których może zajść poczęcie, a przeciwnie – liczbę krzyżyków wskazujących na prawdopodobieństwo narodzin dziewczynki lub chłopca. Im więcej krzyży w kolumnach “chłopiec” i “dziewczynka” w danym miesiącu, tym bardziej prawdopodobne, że dziecko poczęte w tym miesiącu urodzi się z jednej lub drugiej płci.

Definicja płci

Określanie płci dziecka poprzez odnawianie krwi przyszłych rodziców

Istnieje hipoteza, że ​​męskie ciało jest aktualizowana krew po czterech latach, a kobiety – trzy (jest to biorąc pod uwagę, że nie było głównym utrata krwi – w czasie operacji, poród, transfuzje krwi, etc.). Dlatego też, którego krew, ojciec lub matka, będzie w momencie poczęcia “młodszy”, tj. później odświeżony, że seks będzie dzieckiem. W przypadku odświeżenia krwi rodziców w tym samym czasie mogą się urodzić bliźnięta. Jeśli u ojca lub matki nastąpiła znaczna utrata krwi, odnowa krwi powinna być rozważana nie od daty urodzenia, ale od daty utraty krwi. Definicja płci dziecka za pomocą tej metody nie ma dowodów naukowych, jednak wiele par stosuje ją w praktyce. Prawdopodobieństwo zbiegów okoliczności jest niewielkie – nieco ponad 50%. Bardziej wygodne jest rozważenie techniki obliczeniowej na przykładzie:
Wiek ojca w momencie poczęcia wynosi 27 lat, wiek matki to 22 lata.
Ojciec: 27/4 = 6 (3 w pozostałej części: 6 * 4 = 24; 27-24 = 3).
Matka: 22/3 = 7 (1 w pozostałej części: 7 * 3 = 21; 22-21 = 1).
Matka ma mniejszą równowagę, jej krew została odnowiona później, więc urodzi się dziewczyna.
Inny przykład.
Wiek ojca to 24 lata, wiek matki to 21 lat.
Ojciec: 24/4 = 6 (w pozostałych 0).
Matka: 21/3 = 7 (w bilansie 0).
Jeśli reszty są takie same lub równe zeru, prawdopodobieństwo urodzenia bliźniąt lub bliźniąt jest wysokie.

Określanie płci dziecka za pomocą popularnych metod

Tu jest fantazja, ponieważ przez wiele stuleci historii zgromadziło się wiele obserwacji i znaków, dzięki którym próbują określić płeć przyszłego dziecka. Oto najczęstsze z nich:

1) Na wahadle. Konieczne jest zbudowanie linii pionowej – do zawieszenia małego żelaznego ciężaru na nitce. Najczęściej używa się pierścionka zaręczynowego. Następnie przytrzymaj linię pionu nad brzuchem – po chwili się poruszy. Jeśli przechodzisz z boku na bok jak wahadło – urodzi się chłopiec, jeśli w kole – dziewczyna.

2) Częstotliwość bicia serca płodu. Ta metoda jest stosowana, gdy istnieje możliwość posłuchania bicia serca przyszłego dziecka. Jeśli jest to więcej niż 140 uderzeń na minutę, warto poczekać na córkę, jeśli mniej – na syna. Ten wzór został zauważony przez ginekologów i, co dziwne, procent przypadkowych przewidywań jest dość wysoki. Rozważane są najbardziej wiarygodne informacje, począwszy od 14-15 tygodnia ciąży.

3) Kształt brzucha. Uważa się, że jeśli kobieta ma brzuszek, urodzi się dziewczyna, jeśli ma spiczastą postać – chłopca.

4) Zgodnie z gęstością włosów ojca. Jeśli przyszły tata jest łysy, prawdopodobieństwo narodzin chłopca jest podwojone.

5) Z wyglądu kobiety w ciąży i jej dobrego samopoczucia:
– jeśli kobieta była ładniejsza w czasie ciąży – do narodzin syna, jeśli była ojcem – jej córką. Uważa się, że dziewczęta “zabierają” piękno matki;
– moms chłopiec ciągnie solenenkoe, mięsa, kwaśny, i tych, czekając na córkę – słodycze, owoce, mąka;
– jeśli ciężarna kobieta będzie ciągle zimna, urodzi się chłopiec;
– jeśli kobieta śpi głową na północ – do narodzin syna, na południe – do swojej córki;
– Jeśli w godzinach porannych silna toksyna – rodzi się dziewczynka;
– jeśli żona bardziej kocha swojego męża – córka urodzi się, jeśli mąż jest jego żoną – wtedy syn.

Znaki niektórych osób wywołują uśmiech, można ich używać, poza tym, że bawią się. Ale w czasie, gdy nie było ultradźwięków, a płeć dziecka rozpoznawano tylko podczas porodu, brano pod uwagę wszelkie wskazówki. A jednak, w ogóle, nie jest tak ważne, kto się urodzi – córka lub syn, najważniejsze jest to, że to dziecko powinno być zdrowe. I nie będziemy mniej kochać naszego dziecka, jeśli nie narodził się on z pożądanej płci. Jeśli narodziny syna lub córki są tak ważne, możesz zrobić jeszcze jedną próbę. Wiano dla dziecka, aby nie pomylić się z kolorem, możesz kupić w ostatnich tygodniach ciąży lub zaraz po urodzeniu.

1
Ссылка на основную публикацию
2019