Obrti iz buče so povezani z prazničnim praznikom v tujini. Slavlja le eno noč v letu in je posvečen čarovniškim silam. Tradicionalno je običajno izrezati bučo z zlobnim nasmehom, po katerem je v njej nameščena gorilna sveča. Priljubljenost tipkanje vikend iz buče. V vsakem primeru je nameščena tudi osvetljevalna naprava. Današnji mojstrski razred je namenjen več takšnim obrtnikom.
Bučna hiša za palčke
Hiša gnomov pogosto najdemo v angleščini, škotski književnosti. Otroke naše države se lahko zanimajo za to plovilo iz razlogov znane pravljice o Cipollino. Na primer, da bi otroke naročili, naj zgradijo hišo za strico Pumpkin.
Materiali in orodja: zrele buče je srednje velikosti, pero, nož, žlica, svečo in vžigalice, dekor predmetov (mah, vejice, brsti, klobuki iz želoda, skale), lepilo za takojšnje ukrepanje.
1. korak
Pumpkin ustrezne velikosti se opere in temeljito obrišemo suho. Nameščen je na mizi.
2. korak
Peresnik s čopičem na skorji črpa okna in vrata.
3. korak
Z nožem pod nadzorom odraslega človeka v buči se izrezajo okna in vrata. Odstranjena je navadna žlica iz buče, izločena je sočna celuloza. Iz njega lahko kuhate kašo. Zato je bolje, da ga ne zavržete.
Notranji steni bučne hiše so previdno očiščeni in brisani s krpo, če je sok.
4. korak
Skorja okoli oken in vrat je malo odrezana, kot je na sliki.
5. korak
Nastala bučna hiša je okrašena z mahovi, stožci, klobukami iz želoda in kamnov. Vse to je mogoče pritrditi na lepilo.
V notranjosti je postavljena gorljiva sveča. Tako se je izkazalo čudovito hišo. Mimogrede, otroci se radi igrajo s to hišo, če se vrata lahko odpirajo in zapirajo, če želijo.
Bučna hiša na kolesih z lastnimi rokami
Hiša na kolesih izgleda kot bučna prevoz iz pravljice o Pepeljuki. Vendar v tem plovilu ni konj in kokoši. Zasnova je preprosta. Prav tako ga lahko naredi majhen pameten otrok, ki ve, kako delati z nožem. Uporabiti je lahko plastični nož igrače.
Materiali in orodja: majhen squash, majhni patissoni 4 kosi, korenje velik 1 kos, kos kartonja za cev, lesene letve 2 kos. za kolesa, pero za klobuček, nož, žlica, začimba – nageljnove žlica 1 kos, lepilo, sveča, tekem.
1. korak
Za to plovilo je buča izbrana v majhni velikosti. V nasprotnem primeru se bo hiša zelo težko premikati na kolesih ali celo ne more. Bučo izperemo in posušimo.
2. korak
Na skorji s penastim vrhom, okna in vrata se narišejo.
3. korak
Nož v buči je izrezal luknje.
4. korak
Na tej točki se pulpa iz bučke izvleče z žlico. Priporočljivo je, da hišo za dva dni pokrijete z gostimi plastmi starih časopisov. To bo pomagalo znebiti prekomernega soka in vlage.
5. korak
Na dnu buče so izrezane 4 luknje za os s kolesi. V luknje so vstavljene lesene letvice. Njihova presežna dolžina je odrezana. Na koncih palic se kolesa dajo iz patissonov. Zasnova se preverja za mobilnost v vodoravni ravnini.
6. korak
Cev je nameščena v zgornjem delu hiše. Lahko je izdelan iz kartona. Primerna je tudi debela palica primerne velikosti in debeline.
Korak 7
Delo je okrašeno z korenčkom, narezanem iz okroglih lobanj. Korenje v tem primeru je najprimernejše, saj najdaljša zelenjava ohranja obliko, barvo, ne vremenske razmere in ne izsuši.
8. korak
Da bi ga spustili, je v vratih nameščen gumb za začimbe. Priporočljivo je, da ga prilepite.
Bučna hiša pripravljena. Znotraj damo gorečo svečo.
Hiša bučnega lagenarii
Od lagenarii obvladujejo preproste glasbene inštrumente, luči in hiše za pravljične znake. Pumpkin je pomembno, da se temeljito posuši. V tem primeru bo trajalo več let in morda celo desetletja.
Materiali in orodja: bučna, slama, vrv jute, čopič suha Viburnum in irgi, lepilo palice in plošče, kamni, vino iz plute, želod, suhe liste, barve, akrilne barve, pladenj, škarje, nož, svinčnik, držijo sladoled, glina , koščki obarvane tkanine.
1. korak
Na namizju je nameščen majhen pladenj. Suhi listi iz gozda se razprostirajo na njej in se lepijo na pladenj.
2. korak
Bučka je nameščena na pladenj in je tudi lepljena.
3. korak
V zgornjem delu zelenjavni jute vrvi zaviti slamic in 10-15 cm v dolžino. Za zagotovitev slama buče zaviti podvojila vrv in se uporablja na slamo. Vse slamice so ovita v vrvi. Clay ni potrebna.
4. korak
Krog je izdelan iz vrvi s premerom 5 cm, lepljen na bučo. To bo imitacijsko okno. V središču kroga je pritrjen križ njihovih vrvi, kot je na sliki.
5. korak
Lestev je narejena iz vrvi in palice dolga 5 cm. Dovolj je 3 stopnice. Lepilo je potrebno samo, če pritrdite lestev pod okno na bučo.
6. korak
Nad okusom pravljice sta dve veji zagozdeni v svežnju slamic s suhim stenjem in namakanjem.
Korak 7
Pod hišo na stopnicah so nagubani kamni. To bo kamnito stopnišče v hišo. Vsi kamni so zlepljeni skupaj in trdno povezani s pladnjem.
8. korak
Od palic sladoleda so vrata do hiše. Štiri palice sta med seboj lepljeni z dvema prečnima palicama. Nastala vrata se priključijo na bučo na samolepilni podlagi.
9. korak
Ptičja hiša je narejena iz želoda. Rdeča akrilna barva je okrašena s klobukom. Luknja je v semenu, kot v ptičji hiši. Hišo za ptice se prilepi na palico, ki je nameščena v kamni. Uporabite lahko tudi lepilo za kamenje.
Tanka veja je vstavljena v želodec, kot ostriž. Njihovo plastilino oblikuje ptica in posadijo na verandi pred vhodom v birdhouse.
Celotna gradnja s ptico in ptičjo hišo je v bližini hiše. Če želite, lahko naredite še eno ptico in jo postavite na streho hiše.
Korak 10
Pred hišico buče je gazebo. Iz steklenic se v mize vstavi miza in stoli. Prilepili so se na pladenj. Na mizi se razprostira majhen kos krpe. Iz plastelina je čajnik oblikovan in zlepljen na mizo, kot kos krpe.
Korak 11
Želodce izdelujejo mali ljudje. Klobuki so okrašeni z akrilno barvo. Vrat se lahko poveže s koščki krpe, kot če bi ga šali. Akrilna črna barva draži oči in nasmehne igrače. Noge so narejene iz majhnih kamenčkov.
Korak 12
Okoli gazeba so raztreseni kamni. Vsi so lepljeni na pladnju.
Tukaj je bučna hiša. Priporočljivo je, da ljudi ne ostanejo v strukturi. Tako lahko otroci igrajo z miniaturnimi pravljicami in spreminjajo svoja mesta.