Пилећа јетра је укусни производ који се користи у националним јелима различитих народа.
Пилеће јело за јело може се кухати за само неколико минута.
Производ није само изузетно укусан, већ и користан.
Није чудо што се користи као додатни третман за замор, хронични замор итд.
Contents
Пилећа јетра: садржај калорија, састав, као што се примењује
Пилећа јетра је корисна за тело са богатим саставом. Има пуно гвожђа, цинка, калцијума, магнезијума, натријума, фосфора. Поред тога, производ садржи витамине А, ПП, Е, Б групу.
Садржи калорични садржај пилетине јетре 137,6 кцал на 100 г.
Нуспродукт се широко користи у кувању и дијетологији. Из јетре припремите укусне грицкалице, салате, друге течности, питу, супе и сл.
Пилећа јетра је корисна за здравље у прженим, куваним или замрзнутим.
1. Најлакши и најјефтинији рецепт за кување популарног нуспродукта – пржена јетра са луком. Јело се испоставља изузетно осетљиво и укусно.
За почетак, јетра добро опрати, затим сечити и ставити загрејану тигањ са биљним уљима, пржити до ружне коре.
Затим у полу припремљеном посуду баците лук, мешајте, додајте мало воде, павлаке или мајонезе, а након покривања са поклопцем, утопите се на малу топлоту.
Ако желите, можете додати своје омиљене зачине: лијев лист, бибер и сол. Укусна и здрава пилетина јетра спремна!
2. Мирисна и деликатна храна од јетра су припремљене према француском рецепту. Прво мијешати брашно с паприком, а затим се у ову смешу увијати резине страног производа.
У дубоком тигању загреју поврће и путер, бацају печурке и газде. Изађите са буком. Затим додајте уље и пржите лук, а затим – бели лук. Сви су добро мешани и поново помоћу преноса шума на друго јело.
Сада је био ред да пржимо пилетину јетру у истом контејнеру, претходно сипавши маслиново уље. Јетра се може ставити у посуду након пржења.
Затим опечене куване парадајзове, уклоните од њих лупање, а целулоза здробљена. Сада у посурама (где су обрађиване поврће и јетра) прелије вино и додајте семе коприва, врео неколико минута, додајте парче парадајза.
После тога ставите јетру, лук, печурке. Сва помешана, со и посута паприком. Доручак – укусно и здраво за тело, пилетина јетра спремна за употребу!
3. Производ се необично припрема нежна паштета. Класичан рецепт за кување је: јетра је опрана, осушена и млевена. Исеците лук на полу прстима, гајите шаргарепу. Онда су лук и шаргарепа пржени и постављени на врх јетре.
Исперите посуду 5-7 минута, затим покријте поклопцем и кувајте још 10 минута. У закључку се прелије паприка и со.
Све компоненте су подмазане са блендером, додају комад омекшаног путера и мешају. Производ је потпуно спреман за употребу!
4. Иако пилетина јетре није превисока у калоријама, потребно је поштовати нека правила у прехрамбеној исхрани. Дакле, пре кувања, јетру се мора очистити везивног ткива и масних укључивања. Затим је најбоље да се у млеку исцури и 15 минута.
Овај метод припреме без додавања павлаке, брашна и других ствари идеално је за људе који желе задржати свој облик.
Осим тога, можете користити кувану пилетину јетре уз додатак лука, зачина, зачина. Производ је комбинован са шаргарепом, кукурузом, јајима, тиквицама, бундевом.
Да смањите тежину, припремите топлу салату од куване пилетине јетре са бугарским бибером, краставцем, луком или белим луком. Ова јела су испуњена маслиновим уљем или сосом од соје.
Добро је јести пилеће јетре заједно са балсамицом или јабучним сирћетом.
5. Пилетина јетра се користи у медицини повећати ниво хемоглобина, побољшати вид, побољшати одбрану тијела.
Поред тога, производ је ефикасан код болести штитне жлезде, са густом крвљу, са падом снаге.
6. Због својих корисних својстава, пилетина јетра, као што је горе речено, је дијететски производ. Из ње припремите парни хамбургери. Јетра, после прања, пролази кроз млин за месо, боре и сијалице баце на исто место.
Млету соју, бибер и, дајући јој облик костања, ставите у пару. Припремите укусне кокице у трајању од пола сата, сервирани с свежим поврћем.
7. Пилећа јетра – производ који је корисно за здравље за кување Јетски ролни. 200 г производа исушује с црним луком у дубоком тепиху, затим у припремљене алге за ролне поставља се слој јетре, слатке паприке (резане траке), краставца и листова зелене салате. Све су ваљане и исечене у мале ролне. Дајте укусно јело сосним сосом.
8. Из велике пилеће јетре добијамо изврсне пелене. Ливер пре-васх, благо обесхрабрити роловано у презле или брашно (не заборавите со и бибер), а затим потапа у мешавина шлаг јаја са мало воде и печена у врућем биљном уљу снажно. После тога, пецива су прекривена поклопцем и мало закрчена на малу топлоту.
Пилећа јетра: шта је добро за тело?
Пилећа јетра корисна су за тело само ако се животиња не напаја хемијским адитивима. Међутим, верује се да је пилетина јетра способна да уклони све штетне материје из тела птице. Поред тога, наша јетра је моћан орган и може се ослободити свега што није корисно.
Постоји избор: купити јетрену пилетину, која је узгајана на млиновима или нуспродукту живине, гарантовано негује природним производима.
Дакле, у корист пилеће јетре:
• У свом саставу садржи протеине, што производ не чини гору од дијеталних дојки.
• Садржи фолну киселину, која највише позитивно утиче на функционисање циркулаторног и имунолошког система.
• Јетра садржи витамин А – незаобилазни елемент за здравље очију и коже.
• 100 г производа садржи дневну дозу гвожђа, тако да је уз помоћ јетре могуће лечити анемију.
• Промовише најбољи рад кардиоваскуларног система.
• Производ је користан за бебе мајке због обиља природних киселина у њој.
• Јетра од пилетине је корисна за здравље због своје способности да добро утиче на рад дигестивног тракта.
• пилећа џигерица Корисни својства – у значајним садржаја јода и селена, на којој је нормално функционисање штитне жлезде.
• Производ може побољшати меморију, стимулисати активност мозга.
Пилећа јетра: шта је штета за здравље?
Јетра птице је врста филтера који вам омогућава да узимате токсине и штетне супстанце. Ако је пилића храњена хемијским адитивима, такав производ сигурно неће бити од користи.
Поред тога, вреди знати да је код дуготрајног складиштења пилећа јетра складиште токсина које, када се конзумира одозго, негативно утиче на цело тело.
Не можете јести грицкални укус. Гњота је главни знак недовољне јетре.
Између осталог, јетра садрже холестерол, тако да његова употреба треба бити разумна.
Пилећа јетра није препоручљиво:
1. Они који су повећали холестерол.
2. Људи напредног узраста.
3. Са патологијом бубрега, улкусом.
4. Деца до 3 године.
Корисна својства пилетине јетре су изузетно повећана правилном припремом. Производ се не сме дуго кухати. Најбоље је користити маслиново уље.
Да додате у јела од пилетине јетре, можете добити зеленило, поврће, ораси, јогурт, павлака, млеко, мајонез.
Пилећа јетра не треба кувати више од 10-15 минута. Готова јетра могу се узети у обзир, ако пробије прозирни сок.
Пилећа јетра за децу: корисна или штетна?
Јетра садржи огромну количину корисних супстанци: макро и микроелементи, витамини. Због тога се производ препоручује за децу као здравствени производ.
Пилећа јетра има корисна својства због високог садржаја фолне киселине, магнезијума, гвожђа, фосфора.
Пилећа јетра је изузетно корисно за дечје тело. То је прави магацин витамина Б9, који има благотворно дејство на хематопоетски и имуни систем.
Пилећа јетра корисна је за дјецу захваљујући својој способности побољшања вида, ублажавања умора. Деци имају дозволу да дају производ, почевши од 1 године живота, једном недељно.
Деца једу паштете, палачинке, крем супа, пудинг, цассеролес, соуффле од свјеже пилетине јетре.
Међутим, ако дете не жели да једе птичја јетра, онда нови производ треба одложити на каснији датум. Најбоље јело за први пријем је пире. Ако јетра изазива алергију код бебе, неопходно је престати му дати овај производ.
У осталима – контраиндикације за дјецу су иста као код одраслих. Најважније је посматрати меру и пратити реакцију детета.
Како одабрати праве пилетине јетре
1. Прва ствар коју треба да обратите пажњу када купите производ је његова боја. Квалитетна пилетина јетра – она која је стварно добра за здравље, има смеђе боје са бордором.
Добар производ би требао бити гладан са пријатним лаганим слатким мирисом. Није препоручљиво купити јетру са зеленим мрљама, крвним угрушцима, са пуно леда, наранџе.
Да би се сачувао укус производа, неопходно је отапати јетру у фрижидеру на температури од + 5 ° Ц. Након одмрзавања, јетра се опере, филм и жучни канали се уклањају.
Јетра, која је дуго лежала на пулту продавнице, највероватније ће бити горка у припремљеном посуђем. Утврдите да овај производ може бити у боји и слободној структури.
Пилећа јетра може остати у фрижидеру не више од 2 дана. Ако не намеравате да кувате нуспродукт, онда је боље замрзнути.
Пилећа јетра је укусна и корисна. Неопходан је као извор гвожђа, као дио исхране у исхрани и једноставно као део менија.
Пилећа јетра донијеће непроцењиве користи само ако посматрају меру, технику кувања и познају одређене карактеристике избора производа.