Co możesz nam powiedzieć o korzyściach płynących z roztopionego mleka? Jak gotować w domu i może być szkodliwy z roztopionego mleka

Co możesz nam powiedzieć o korzyściach płynących z roztopionego mleka? Jak gotować w domu i może być szkodliwy z roztopionego mleka

W kuchni wypiekane mleko stosuje się podobnie do świeżego mleka, więc jest bardzo smaczne i łatwe do wprowadzenia do codziennej diety, a przez to znacznie poprawia zdrowie.

Tłuszcz plus ghee polega również na tym, że można go gotować ręcznie.

Jaki jest pożytek z upieczonego mleka

Mleko skondensowane jest inaczej nazywane duszone, co odsłania istotę jego przygotowania – długotrwałe obawy o umiarkowanej temperaturze, w wyniku czego proste, świeże mleko zamienia się w wyjątkowy produkt.

Pieczone mleko ma jasnobeżowy kolor i charakterystyczny kremowy smak, konsystencja może być jak świeże mleko do picia i mogą być cieńsze od ciekłej śmietany (jeśli jest tłusty lub jest gęstą krem).

Zastosowanie roztopionego mleka tworzy ponad 100 składników – aminokwasy, witaminy i minerały, tłuszcze, mono- i disacharydy. Pod wieloma względami pozytywny wpływ roztopionego mleka jest analogiczny do tego, co mleko ma na ciele ludzkim.

Ale jeśli porównasz je szczegółowo, znajdziesz zarówno plusy, jak i minusy:

• przetopione mleko jest łatwiejsze do strawienia, w szczególności poprzez zmniejszenie wielkości cząsteczek tłuszczowych podczas obróbki termicznej;

• gdy mleko wylewa się z mleka, nadmiar cieczy jest odparowywany, co zwiększa stężenie użytecznych substancji, w szczególności zwiększa się zawartość żelaza, wapnia, fosforu, witamin A, E i D;

• po obróbce cieplnej napój dwukrotnie redukuje zawartość witaminy B1 i cztery razy – witaminę C;

1

• upieczone mleko z oryginalnego produktu charakteryzuje się większą wartością energetyczną (średnio 75 kcal na 100 g) i zawartością tłuszczu, co nakłada ograniczenie na jego stosowanie dla tych, którzy chcą schudnąć.

Mleko wybielające zaleca się stosować w okresach rehabilitacji po ciężkich chorobach i operacjach chirurgicznych w celu wzmocnienia ciała i przywrócenia siły.

Można go znaleźć na stole dietetycznym dla różnych chorób, na przykład z cukrzycą.

A sportowcy i fani aktywnego trybu życia będą musieli skosztować kosztem łatwo przyswajalnego białka, które promuje odbudowę i odmłodzenie na poziomie komórkowym masy mięśniowej.

Charakterystyka składu witaminowo-mineralnego rozpuszczonego mleka zasługuje na uwagę:

• żelazo – normalizuje poziom hemoglobiny we krwi, ułatwia migrenę i zawroty głowy towarzyszące fizycznemu i psycho-emocjonalnemu przeciążeniu;

• sodu – wspomaga pracę układu mięśniowo-szkieletowego, poprawia stan stawów i równowagę wodno-solną;

• fosfor – jest niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych, syntezy hormonów i DNA;

• magnez – wspomaga zdrowie układu sercowo-naczyniowego, w tym – wzmacnia mięsień sercowy, normalizuje ciśnienie krwi;

• retinol (A) – poprawia apetyt, zapobiega chorobom układu oddechowego;

• tokoferol (E) – działa jako przeciwutleniacz, oczyszcza wątrobę z toksycznych substancji, zapobiega przedwczesnemu starzeniu;

• kalcyferol (D) – zapewnia wchłanianie wapnia i fosforu, chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, reguluje produkcję insuliny i poziom cukru we krwi.

Ghee jest niezwykle przydatna w przewodzie żołądkowo-jelitowym – usuwa procesy zapalne, zapobiega rozwojowi zapalenia żołądka i wrzodów, leczy zgagę i przyspiesza trawienie.

Ponadto regularne spożywanie roztopionego mleka promuje:

• zmniejszenie siły i częstotliwości reakcji alergicznych;

• zapobieganie zaburzeniom widzenia, które występuje również w wyniku nerwu wzrokowego;

• normalne funkcjonowanie tarczycy;

• zmniejszyć ryzyko zakrzepicy;

• normalizowanie tła hormonalnego;

• poprawa cery.

Jak uzyskać roztopione mleko w domu z korzyścią i wspaniałym smakiem

Niestety, dzisiaj praktycznie niemożliwe jest wytapianie mleka w taki sposób, w jaki było to zrobione przed wiekami, czyli w prawdziwym zabytkowym piekarniku.

Ale nawet w domowej kuchni można uzyskać doskonały przysmak mleczny.

Aby przygotować napój wymaga pełnego mleka, zwykle należy przyjąć krowę, ale również dobrym wyborem będzie koza.

Lepiej jest wziąć to, co jest tłuste i, oczywiście, najświeższe.

Bardzo smaczne i z charakterystycznymi piankami, w piekarniku otrzymuje się upieczone mleko (zaleca się na nie ceramiczne garnki), ale można też gotować na piecu, a nawet w rożku.

Istota przygotowania napoju sprowadza się do tego, że najpierw podgrzewa się go prawie do wrzenia (85-99 stopni), a następnie, po obniżeniu temperatury, pozostawia się do leżenia w zamkniętym naczyniu przez 3-10 godzin. Można więc trzymać go na przykład w termosie, aw piecu nie jest potrzebne wieczko – zastępuje je gruba pianka. Gotowe mleko, schłodzone do 40 stopni, można butelkować do przechowywania w lodówce (48-72 godzin).

Gotować upieczony kwaśne mleko, powtórz wszystkie powyższe czynności, a gdy napój ostygnie do pozycji 40 stopni, to dodaje trochę kwaśną śmietaną, ścierkę port i czyste w ogniu przez 4-6 godziny – w tym czasie powinna skwaśnieć smaczne.

Karmelowy kolor i smak mleka są podawane przez związki melanoidynowe, które występują podczas ogrzewania w wysokiej temperaturze z syntezy cukru mlecznego i aminokwasów białkowych.

podgrzewanie mleka pieczone smaczny napój i zimnej, można wlać płatki gotować na nim kasza lub przygotowania ciasta, dodać go do kawy z przygotowuje desery, galaretki i marynaty na mięso, drób lub większej liczby mogą być przygotowane varenets, Rjażenka, a nawet ser.

W jakich innych przypadkach będzie korzyści z roztopionego mleka

Bardzo przydatne pieczone mleka w czasie ciąży, gdy organizm jest aktywnie przenoszenia znacznych ilości składników odżywczych syntetyzowane je i dziecko na pierwszy plan często działa jako brak wapnia i fosforu, to niezbędne do tworzenia i utrzymywania zdrowia kości (w tym zębów) matki i dziecka. I ważne jest, aby pamiętać, że ze stopionego mleka te substancje mineralne są wchłaniane lepiej niż ze świeżego mleka. Zaleca się, aby mleko rozpuszczone zawierało się w pierwszym pokarmie dziecka, zanim mleko będzie świeże.

Mleko ubite jest przydatne do picia w epidemii grypy w celu poprawy odporności, a także jesienią i na wiosnę w celu zmniejszenia objawów sezonowego niedoboru witamin, a także w przypadku stosowania pełnowartościowej diety i witamin w celu lepszego trawienia składników odżywczych.

Szklanka ciepłego roztopionego mleka promuje zdrowy, zdrowy sen w nocy, napój łagodzi i pomaga jasno myśleć pod wpływem stresu, goni objawy chronicznego zmęczenia.

Czy w stopionym mleku jest jakakolwiek szkoda?

Niewiele produktów charakteryzuje się taką kombinacją użytecznych właściwości i nieszkodliwości, jak roztopione mleko i wiele rygorystycznych diet, dzięki czemu można pić rozpuszczone mleko bez szkody.

W rzeczywistości, główne przeciwwskazanie do jego stosowania można nazwać alergią na laktozę, ale czasami, z niezbyt wyraźnymi objawami reakcji na surowe mleko w zasadzie, to z roztopionego mleka nie powstaje szkoda.

Ze względu na wysoką zawartość tłuszczów nasyconych, topione mleko należą do kategorii produktów, które mogą zwiększyć poziom „złego” cholesterolu, więc jest prawdopodobne, niektóre obrażenia od upieczonego mleka w miażdżycy i chorób układu krążenia po udarze mózgu.

1
Ссылка на основную публикацию
2019