Pozytywne cechy Borjomi: zalety i efekty wody mineralnej. Wskazania do stosowania Borjomi i szkód wynikających z użycia płynów

Pozytywne cechy Borjomi: zalety i efekty wody mineralnej. Wskazania do stosowania Borjomi i szkód wynikających z użycia płynów

Wśród ogromnej różnorodności wód mineralnych Borzhomi przez wiele lat zajmowało korzystne pozycje na półkach sklepów. Sukces tego napoju tłumaczy bogaty i bogaty skład chemiczny, a także masa użytecznych właściwości wody. Borjomi jest wysoko ceniony przez konsumentów za substancje, które są łatwo, szybko i całkowicie wchłaniane przez organizm ludzki.

Cechy wody mineralnej Borjomi, wykorzystanie składników

Pochodzenie wody Borjomi jest wulkaniczne. Zanim dotrzesz na powierzchnię ziemi, wytryskujesz ścieżkę 8-10 km z głębokich warstw za pomocą dwutlenku węgla, który ją wypycha. Borjomi różni się od innych wód mineralnych tym, że pozostaje w momencie dotarcia do powierzchni ciepłej. W trakcie podróży udaje mu się wzbogacić o wszystkie minerały i użyteczne mikroelementy kaukaskich gór.

Skład wody jest bardzo nasycony różnymi związkami chemicznymi i użytecznymi składnikami, z których jest ponad 80 gatunków. Składnikami są takie makro- i mikroelementy jak potas, krzem, sód, siarka, fluor, wapń, aluminium, magnez. W kompozycji występują również siarczany, węglowodory i inne substancje.

To dzięki tak złożonej i bogatej kompozycji Borjomi i zyskał całą listę cech przydatnych dla ciała.

Zawarty w potasie pomaga normalizować układ sercowo-naczyniowy. Wpływ jonów na procesach biologicznych, przyspieszając je i poprawiających procesy metaboliczne w organizmie. Różne związek chemiczny efektywnie przeprowadzać czyszczenie zgromadzony materiał zanieczyszczeń, toksyny, zwiększenie odporności prowadzić do prawidłowej równowagi składnik wodny soli, eliminuje problemy związane z przewodu żołądkowo-jelitowego oraz chorób układu trawiennego są leczone.

Walory uzdrawiające Borjomi i wykorzystanie wody dla ciała

Dostając się do organizmu, woda Borjomi daje reakcję alkaliczną i dlatego w wielu przypadkach działa uzdrawiająco na organizm. W takich przypadkach zaleca się wypicie napoju:

1. W przypadku niepowodzenia w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, wątroby i chorób żołądka, wrzodów dwunastnicy lub żołądka.

2. Z podwyższonym poziomem cukru we krwi, cukrzycą, problemami z nadwagą. Elementy mineralne w wodzie biorą udział w syntezie insuliny, korzystnie wpływają na funkcjonowanie trzustki i eliminują stale obecne uczucie pragnienia u diabetyków.

3. Z istniejącymi problemami z drogami żółciowymi i moczowymi, chorobami pęcherzyka żółciowego i nerek.

1

4. Woda z zaparciami działa dobrze, szczególnie u dzieci.

5. Borjomi jest często stosowany w procedurach inhalacyjnych w leczeniu przeziębienia.

Przydatne jest picie wody mineralnej Borjomi dla osób, które regularnie cierpią z powodu ciężkiej aktywności fizycznej lub treningu sportowego. Z powodu naruszenia równowagi wodno-solnej organizm szybko ulega zmęczeniu. Woda jest w stanie przywrócić normę utraconych soli i przywrócić ciału ładunek wigoru i energii.

Częste problemy towarzyszące niewłaściwej diecie lub przejadaniu się, takie jak zgaga, ociężałość w żołądku, zatrucie skutecznie eliminują Bordżomi. Woda jest w stanie usunąć negatywne skutki kaca i usunąć toksyny z organizmu.

Borjomi nasyca komórki organizmu tlenem, aktywuje metabolizm energetyczny, prowadzi do prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych i pomaga zwalczać nadmiar kilogramów.

Zalecenia dla Borjomi: wykorzystanie źródła mineralnego

Podczas stosowania Borjomi jako lekarstwa na przeziębienia i stany zapalne, konieczne jest utrzymanie dawki 100 g trzy razy dziennie przed posiłkami. Borjomi może zmniejszyć ciepło i poprawić ogólny stan zdrowia, jeśli bierze się wodę w podobny sposób, ale podgrzewa do 40 stopni.

W połączeniu z mlekiem środek jest zdolny do leczenia zapalenia oskrzeli i zapalenia krtani. Aby go utworzyć, musisz użyć tylko wstępnie ustawionej wody. Wymieszaj płyny w równych ilościach, mleko należy podgrzać. Końcowy środek powinien mieć temperaturę 37 °. Składniki takie jak miód lub masło będą zbędne. Napój podąża za szklanką pierwszego dnia, dzieląc ją na 3 przyjęcia o wartości 1/3. Dzięki takiemu lekowi, rozładowanie plwociny poprawia się, ból gardła, skurcze ustępują, a kaszel jest ułatwiony.

Przy silnym kaszlu, inhalacja oparta na Borjomi będzie bardzo skutecznym leczeniem. Aby wykonać taką procedurę, pożądane jest zastosowanie inhalatora ultradźwiękowego. Ale pod nieobecność takich jednostek można zrobić zwykłym garnkiem i ręcznikiem. Wodę należy podgrzać w rondlu do około 50 °, a następnie zginać nad płynem w standardowy sposób, przykrywać głowę ręcznikiem i oddychać przez 5-7 minut parami leczącymi. Wzmocnienie efektu wody może dodać wywar z rumianku, szałwi, dziurawca lub innych ziół.

W przypadku problemów żołądkowych, które mają inny charakter. I trzeba je rozwiązywać z pomocą Borzhomi na różne sposoby. Ze zmniejszoną kwasowością żołądka, powinieneś pić wodę małymi łykami, rób to powoli, 30 minut przed jedzeniem, 100-150 ml. W przeciwnym przypadku, gdy kwasowość ciała znajduje się poza górnym znakiem, należy pić ciepłą wodę bez gazu w 200-250 ml na 1,5 godziny przed jedzeniem.

Możesz również pić Borjomi i jeść. Taka metoda pomoże poprawić procesy trawienne, złagodzić uczucie głodu. Jeśli woda jest ciepła – pomoże złagodzić skurcze i ból, o niskiej temperaturze, Borzhomi zintensyfikuje pracę układu trawiennego. Aby woda mineralna znalazła temperaturę pokojową, należy ją ogrzać w łaźni wodnej, ale nie gotować.

Przeciwwskazania do podawania leku Borjomi i uszkodzenia płynów

Jako regularnie stosowane źródło gasiącego pragnienia nie należy używać wody mineralnej Borjomi. Używanie nadmiernej ilości wody nie przynosi już korzyści ciału, ale szkodzi. Dopuszcza się picie napoju do celów medycznych i zdrowotnych przez okres nie dłuższy niż 1 miesiąc w dawkach przepisanych przez lekarza. Samoleczenie może powodować:

• naruszenie równowagi zasadowej w ciele;

• nieprawidłowe działanie procesów metabolicznych;

• zwiększony obrzęk;

• zaburzenia w funkcjonowaniu układu trawiennego i GIT;

• zaostrzenie choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.

Przeciwwskazane stosowanie wody mineralnej w obecności istniejących chorób serca. Kobiety w ciąży przed piciem wody, jest również pożądane, aby uzyskać konsultację i zatwierdzenie lekarza.

Aby uniknąć użycia Borjomi, powinieneś pić wodę w odmierzonych ilościach. Świadczenie będzie pochodziło z wody tylko wtedy, gdy nie przekroczysz stopy odzysku w ciągu 30 dni i rób przerwy między nimi przez co najmniej 3-4 miesiące. Dawkowanie powinno być 1 szklanką 3 razy dziennie przed każdym głównym posiłkiem przez pół godziny. Woda powinna mieć temperaturę pokojową, może być przechowywana w tych samych warunkach pokojowych, ale w miejscu nieprzepuszczającym światła. Maksymalna dopuszczalna dawka Borjomi na dzień to 3 szklanki, a nie więcej.

1
Ссылка на основную публикацию
2019