Prawda o ivan-tea: zalety i szkody napoju, zasady jego warzenia. Udowodnione fakty naukowe na temat korzyści i szkód Iwana Herbaty

Prawda o ivan-tea: zalety i szkody napoju, zasady jego warzenia. Udowodnione fakty naukowe na temat korzyści i szkód Iwana Herbaty

Ojczyznę Iwana herbaty uważa się za Koporye, stąd nazwa Koporye.

Za granicą otrzymał imię “rosyjski” i stał się sławny na długo przed triumfalną procesją chińskich odmian.

Mieszkańcy Europy i Anglii są zaznajomieni z Iwanową herbatą i jej używaniem nie przez słyszenie.

Ivan-tea: przygotowujemy według najlepszych receptur

Rodzinne przepisy na przygotowanie herbaty Kopor, które zostały przekazane wcześniej, trzymano w tajemnicy przez długi czas. Teraz wiemy, jak przygotować napój z młodych liści angustifoliae.

Nabywanie surowców

Aby zapobiec stosowaniu herbaty ivan, nie jest szkodliwe zbieranie liści podczas kwitnienia aerozolu w ekologicznie czystych miejscach – z dala od autostrad lub dróg. Kiprej z południowych regionów kwitnie pod koniec czerwca – początek lipca. Roślina z regionów na północy jest przydatna w połowie lipca – na początku sierpnia.

Ujawnienie małych pączków bzu jest pewnym sygnałem do rozpoczęcia zbierania trawy. Podczas zbierania herbaty wierzby z minimalnymi uszkodzeniami, roślina jest ostrożnie przycinana w odległości 15 cm od ziemi lub ograniczona do zbierania liści. Liście są łatwo usuwane z łodygi, gdy są zaciśnięte między palcami i przenoszone z góry na dół.

Leczenie liści wierzby-herbaty

1. Młode liście rośliny są myte w bieżącej wodzie.

1

2. Rozłóż na czystym papierze (nie gazecie) w miejscu chronionym przed światłem jednolitymi warstwami.

3. Okresowo odwracalne surowce są w ten sposób doprowadzane do stanu miękkiego i zwiędłego w ciągu jednego dnia.

Nie zaleca się suszenia trawy, ponieważ utrata liści herbaty wierzby powoduje natychmiastową utratę.

Fermentacja

Aby nadać liściom herbaty przyjemny zapach kwiatów, ważne jest, aby fermentować liście. Skręcone między dłońmi tubek, liście są umieszczane w emaliowanych naczyniach, przykryte kawałkiem czystej wilgotnej szmatki. Wystarczy 25 stopni, aby liście przylgnęły do ​​wymaganego stanu. Może to potrwać od 8 do 20 godzin.

Suszenie ziela zaleca się produkować na wolnym powietrzu z dala od światła słonecznego. W domu można to zrobić w najniższej temperaturze w piekarniku. Rozgniecione liście sprayu rozprowadza się na blasze do pieczenia wyłożonej pergaminem i suszy przez około 40 minut.

W kolorze liście wierzbowo-herbaty powinny przypominać tradycyjną czarną herbatę, a liście herbaty nie powinny kruszyć się w pyle podczas ich dociskania.

Aby przechowywać gotowaną herbatę, należy przygotować hermetycznie zamknięte pojemniki – szkło lub cynę.

Zasady skutecznego warzenia

1. Proporcje spawania dobierane są indywidualnie, ale nie powinny przekraczać 2 łyżki. łyżki trawy dziennie.

2. Szkło lub ceramika – najlepszy materiał na dania, w których trawa z ivan-herbaty, przy zachowaniu naparu, pozwoli zaoszczędzić jak najwięcej.

3. Woda jest pobierana ze studni lub studni, w skrajnym przypadku – filtrowana. Zaparz tę puszkę herbaty i mleko. Im grubsze, tym wyższa będzie wartość energetyczna napoju.

4. Świeżo spryskane można wlewać jeszcze około 5 razy i przechowywać przez około 2 dni w chłodzie.

Przepisy

Wśród nich są sposoby gotowania, które spłynęły z głębi stuleci, i wypróbowane i przetestowane, które miały imponujące wyniki znacznie później:

• Ci, którzy wolą klasykę, nalewają wrzątek po 2 łyżeczki. zioła, nalegając na nie przez 10 minut;

• surowce powieściopisarzy nalegają na zimną wodę i po kilku dniach przygotowują herbatę;

• suche liście w połączeniu z kwiatami aerozolu, wypełnione wodą, marnieją na małym ogniu, ale nie dochodzą do wrzenia.

Dodatki do herbaty

Gdy siedzi się przy filiżance herbaty Koporsky, należy pamiętać o następujących zasadach jej używania:

1. Zwyczaje polegające na dodawaniu słodkiej herbaty do zwykłej herbaty nie zawsze mają zastosowanie w przypadku ivan-herbaty, której korzyść można łatwo utracić, jeśli pije się ją z cukrem.

2. Miłośnikom miodu zaleca się połączenie ivan-herbaty z kiprejnym sortem. Uważa się, że w tym przypadku wszystkie przydatne właściwości napoju leczniczego Kopor są zwielokrotniane.

3. Powitalny dżem, kandyzowane owoce, chałwa, suszone morele, daktyle lub rodzynki z herbatą vprikusku.

Zastosowanie wierzby-herbaty: korzyści

Ze względu na obecność witamin, kwasów organicznych, flawonoidów, pektyn i garbników w herbacie, ma on cały szereg właściwości leczniczych i profilaktycznych. Brak kofeiny pozwala na podanie jej dzieciom i kobietom w ciąży.

Tradycyjni uzdrowiciele oferują picie herbaty koporowej jako:

• lek przeciwbólowy

szczególnie istotne w przypadku bólów głowy;

• środek obniżający ciśnienie krwi;

• dobre gojenie się ran

dobry efekt stosuje się do płynów stosowanych do ropni, odleżyn i owrzodzeń, dotkniętych mięśni, stawów, kości;

• antyseptyczne

Skuteczny przy płukaniu gardła;

• lek przeciwgorączkowy;

• fundusze z zaparć

łagodnie wpływa na ruchliwość jelit;

• Immunizacyjny środek pobudzający

w okresie epidemii grypy stanowi doskonałą pomoc dla organizmu;

• przeciwutleniacz

dobre w zapobieganiu rakowi;

• regulator układu moczowo-płciowego

doskonale radzi sobie z zapaleniem pęcherza;

• wzmacniacz korzenia włosów;

• wspaniały środek uspokajający

pomaga w nadpobudliwości i bezsenności;

• radykalny lek na zapalenie gruczołu krokowego i gruczolaka prostaty;

• panaceum na choroby kobiece;

• Skuteczne wzmacnianie mięśni serca

łagodzi uczucie ciężkości i bolesności w sercu;

• korzystny wpływ na powłokę skóry.

Czy Iwan-herbata jest odpowiednia dla wszystkich: szkodzi z użycia

Napój cudów ma wiele przeciwwskazań. Ich znajomość jest niezbędna, aby nie zaszkodzić organizmowi za pomocą herbaty ivan.

1. Przypadki indywidualnej nietolerancji składników napoju są rzadkie, ale są najważniejszym powodem, dla którego nie należy go pić.

2. Niezwykle nie zaleca się herbaty Kiprejnyj w połączeniu z preparatami łagodzącymi. Zwiększając efekt wielokrotnie, możliwe jest uszkodzenie układu nerwowego.

3. Połknięcie leków zmniejszających gorączkę za pomocą ivan-herbaty jest obarczone ostrym i silnym spadkiem temperatury.

4. Przy stosowaniu napoju w procesie zwalczania zaparć ważne jest, aby nie przesadzić, nie szukając środków na biegunkę. Zwykły przebieg, korzystny wpływ na organizm, wynosi nie więcej niż 2 tygodnie.

5. W związku ze zdolnością kipreya do wyolbrzymienia krwi u pacjentów z wysoką krzepliwością krwi, zakrzepicą lub zakrzepowym zapaleniem żył konieczne jest ostrożne stosowanie herbaty, bez uprzedniego skonsultowania się ze specjalistą.

6. W przypadku długotrwałego stosowania rozpylonej herbaty wątroba cierpi. Problemem jest toksyczność kumaryny zawartej w trawie.

7. Aby szkoda nie przekraczała przydatności ivan-herbaty, zaleca się podawanie jej dzieciom w wieku powyżej 6 lat oraz dzieciom w ciąży i karmiącym, zgodnie z indywidualną rekomendacją lekarza.

Wszystko o ivan-herbacie (korzyść i szkoda) podczas ciąży i karmienia

Nie zaleca się zwykłej kawy i herbaty zawierającej kofeinę kobietom w ciąży i karmiącym. Doskonałą alternatywą dla nich może stać się herbata Ivan, która nasyca organizm makro- i mikroelementami oraz witaminami.

Pod warunkiem, że według indywidualnych wskazań herbata jest dozwolona, ​​będzie niezbędna w przypadku zgagi i zatrucia. Przyszłe i karmiące matki z niedokrwistością będą prawdziwym odkryciem, doskonale podnosząc poziom hemoglobiny.

W okresie laktacji osoby stosujące lek ivan-tea zauważają znaczny wzrost ilości mleka matki i jej jakości.

Herbata Kiprejnyj poprawi status przyszłości lub karmi mamę, jeśli:

• Ekspert zaleci jej użycie po przesłaniu o chęci wzięcia go;

• ciężarna lub laktacyjna odmówi niezależnego zbioru ziół leczniczych, preferując wersję herbacianą apteki lub produkt ze specjalistycznego sklepu z certyfikatem jakości;

• zaparzyć 2 łyżeczki. ivan-tea 2 łyżki. zagotować wodę i nalegać na około 5 minut, a następnie przez perkolację;

• przyjmować lek rano i wieczorem na pusty żołądek w ilości 1 łyżki, na przemian ze świeżo wyciśniętymi sokami i oczyszczoną wodą. Ważne jest, aby nie zapomnieć o przerwach po 2-tygodniowej recepcji.

Bez jakichkolwiek reakcji alergicznych na składniki, przestrzegając wszystkich instrukcji dotyczących zaparzania i podawania herbaty ivan, nie trzeba myśleć o jej szkodliwości dla ciała podczas ciąży lub laktacji.

Utrata masy ciała za pomocą wierzby-herbaty: korzyści i skuteczność

Zdolność herbaty Kopor do poprawy układu trawiennego, usuwania toksyn i toksyn z organizmu jest bezpośrednio związana z używaniem tego napoju w programach odchudzających. Wynik uzyskany bezpieczną metodą jest zachowywany przez długi czas.

Przyjmując napój kiprejnyj obserwuj spadek apetytu i pchanie słodyczy. Ich metabolizm, praca w jelitach ulega poprawie. Herbata Ivan nie uzależnia i pomaga pozbyć się znienawidzonych kilogramów.

Pić numer 1

Liście, kwiaty, łodygi Cypreny w 2 łyżki. mieszaninę wylewa się wrzącą wodą (1 miejsce) i infuzuje pod pokrywką przez 2 godziny. Dzieląc wynik na 3 części, pij przed posiłkami 3 razy dziennie.

Pić numer 2

3 łyżeczki. Zioła, wypełnione wrzątkiem, nalegają na 5 minut. Dodanie ¼ łyżeczki cynamon i 2 łyżeczki. sok z cytryny, weź 1 łyżkę. przed posiłkiem każdego ranka.

Stosowanie herbaty ivan w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnym trybem życia zostanie nagrodzone namacalnymi rezultatami.

Doświadczenie więcej niż jednego pokolenia potwierdza skuteczność ziół leczniczych na ciele, które mogą mieć niejednoznaczne skutki uboczne. Oficjalna medycyna zdaje sobie sprawę z tego, że przy użyciu ivan-herbaty szkoda jest możliwa w przypadku niewłaściwego przygotowania receptur i indywidualnej nietolerancji napoju. Ci, którzy są na tyle szczęśliwi, aby doświadczyć jego działania poprawiającego zdrowie, będą mogli zachować swoje piękno i młodość przez wiele lat.

1
Ссылка на основную публикацию
2019