Sekret popularności, zalety i szkoda róży psów w medycynie ludowej. Zastosowanie róży dla dzieci i dorosłych, możliwe szkody

Sekret popularności, zalety i szkoda róży psów w medycynie ludowej. Zastosowanie róży dla dzieci i dorosłych, możliwe szkody

Dzika róża, nazywana dzika róża, której właściwości użytkowe są przyczyną popularności tej rośliny w medycynie. Himalaje i Iran są miejscem narodzin rośliny o przydatnych właściwościach.

W medycynie tradycyjnej stosuje się biodra różane, aw medycynie ludowej znane są setki przepisów, dla których stosuje się owoce i łodygi, kwiaty i korzenie tej cudownej rośliny.

Ciekawe fakty na temat róży psa, składu i korzyści, jakie przynosi on ludziom

Kwiaty dzikiej róży nie wyglądają szczególnie atrakcyjnie, czego nie można powiedzieć o delikatnym aromacie, który nie pozostawia nikogo obojętnym. Jednak w tym artykule porozmawiamy o korzyściach i szkodach róży psa, popularnie zwanej “uzdrowicielem lasu”.

Dziki krzew o zdrowych owocach do celów zdobniczych rzadko uprawia się. Zasadniczo jest używany do gotowania bulionów leczniczych, nalewek i maści.

W czasach starożytnych dzika róża była używana w rytuałach, przypisywano jej zdolność do podniecenia namiętności, a uzdrowiciele ludu używali jej owoców do gojenia ran.

Wartość i korzyść psiej róży wynikają z zawartości witaminy C, która w owocach tej rośliny jest 10 razy większa niż w jagodach czarnej porzeczki. Nawet popularna cytryna ustępuje psu na zawartość tej witaminy.

Wysoka zawartość kwasu askorbinowego automatycznie przenosi psa na listę roślin – naturalnych przeciwutleniaczy.

Nie tylko witamina C jest bogata w ten krzew, ponieważ zawiera inne witaminy: A, K, R, B2, E.

Dzika róża zawiera:

1

• garbniki;

• cukier;

• kwasy organiczne,

• fitoncydy;

• Olejki eteryczne;

• magnez;

• żelazo;

• Wapń;

• fosfor;

• karoten;

• ryboflawina;

• sole wapnia.

Jednak należy zauważyć, że istnieje kilka odmian dogrose i daleko od wszystkich z nich ma użyteczne właściwości. Naukowcy nie znaleźli nic przydatnego w przypadku “psiej” róży, w przeciwieństwie do dogrose Begger, ilości kwasu askorbinowego, która osiąga 20%.

Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do liczenia ilości spożywanych kalorii, przydatne są następujące informacje: w 100 g suszonych owoców, tylko 110 kcal. Jeśli chodzi o tłuszcze, ich ilość wynosi 0, 0 g, podczas gdy białko w nim zawarte to 3, 4 g, a węglowodany – 21, 5 g.

Korzyści z róży psa dla zdrowia i wskazania do stosowania

Wśród korzystnych cech owoców dzikiego krzewu należy zwrócić uwagę na jego właściwości bakteriobójcze. Ponadto leki uzyskane z tej rośliny dowiodły swojej skuteczności w leczeniu:

anemia;

beri-beri;

zapalenie stawów;

choroby układu moczowo-płciowego.

Maści do użytku zewnętrznego ułatwiają stan pacjenta, gdy:

odmrożenia i oparzenia skóry;

zapalenie skóry;

wyprysk;

owrzodzenia troficzne;

łuszczyca.

Nie wszyscy wiedzą o dzikiej róży oleistej, której korzyści odczuwają ci, których rozpaczają choroby skóry. Jest to lek, który pomaga pozbyć się problemów wywołanych przez owrzodzenia troficzne, dermatozy, odleżyny. Olej o wysokiej zawartości karotenu leczy otarcia i pęknięcia.

Maść z popiołów z owoców róży, stosowana przez pacjentów w leczeniu łuszczycy.

W korzeniu psiej róży zawiera substancje – garbniki. Ich właściwości przeciwgrzybicze, przeciwzapalne i hemostatyczne pozwalają na wytrącanie z korzeni w obecności kamieni nerkowych i normalizowanie ciśnienia krwi.

Przygotowane za pomocą specjalnych receptur, dzikiej róży, której korzyści zdrowotne zostały potwierdzone przez naukę, są leczone kamicą żółciową. Stosowany również w celu zmniejszenia kruchości naczyń, gojenia się otarć i pęknięć w skórze. Ich działanie hematopoetyczne pozwala używać różę psa podczas krwawienia.

Infusion of dog rose – sprawdzone narzędzie do zapobiegania grypie. W połączeniu z miodem leczy choroby układu oddechowego i wirusowego i pomaga uniknąć możliwych powikłań.

Aby znormalizować pracę przewodu pokarmowego w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, w ciągu dnia pijemy napar z bioder (10 g suchych jagód na szklance wrzącej wody). Ten lek pomaga również w chorobach nerek i wątroby, woreczka żółciowego i serca. Stosowanie naparu z róży, którego korzyść dla ciała, wszyscy oceniają, kierując się osobistym doświadczeniem, sprzyja rozpuszczaniu kamieni i łagodzi ból.

Przygotowanie bulionu na łaźni parowej wykonanej z bioder, wysuszonej z nasionami, nie zajmuje dużo czasu. Ale korzyść z takiego środka jest oczywista. Pomaga w:

• krwawienie;

• Niedokrwistość;

• gruźlica;

• choroby zakaźne.

Ponadto taki lek zmniejsza poziom cholesterolu we krwi i poprawia wzrok.

Odwar z płatków pomaga w leczeniu oczu i różnokształtnych. Użyj go i balsamów, dzięki którym pozbędziesz się powyższych problemów.

Jak przygotować bulion z dogrose

Leczenie różą psa, o korzyściach, jakie dla wątroby, żołądka, przewlekłych wrzodów, pisał Avicenna, zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze przygotowano bulion leczniczy. Jeden ze sposobów przygotowania bulionu dzikiej róży z jagód sugeruje następujące działania:

1. Jagody są mielone, ale ziarna muszą pozostać nienaruszone.

2. Umieść w rondelku i zalej wrzącą wodą z szybkością jednej części rozdrobnionego owocu na sześć części wody.

3. Gotuj na małym ogniu przez 10 minut.

4. Po 2 godzinach bulion można pić.

Dzięki tej metodzie preparowania zachowuje się maksimum użytecznych substancji, w tym 90% witaminy C.

Ale są inne ciekawe opcje gotowania:

1. Owoce są mielone w moździerzu.

2. Wlać wrzącą wodę (na szklankę wrzącej wody 10-15 g pokruszonych jagód).

3. Gotuj przez 3 minuty i wlej do butelki termosu.

4. Używaj po 3 – 3,5 godziny, przecedzając gazę.

Pij rosół zalecany między posiłkami na 50-100 ml, można z miodem.

Kiedy pies wyrządził więcej szkody niż pożytku? Przeciwwskazania do stosowania

Pomimo korzyści z róży psa, jej niewłaściwe użycie może spowodować poważne problemy. Przydatne jagody dogrose, wydają się na pierwszy rzut oka bardzo nieszkodliwe, ale należy ich używać ostrożnie. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy cierpią na zapalenie żołądka z podwyższoną lub zwiększoną kwasowością lub wrzodem żołądka.

Długotrwałe stosowanie naparów z wrzośca, szczególnie skoncentrowanych, ma niszczący wpływ na zęby. Dlatego po spożyciu wywaru, naparu lub herbaty z owoców róży opłucz usta czystą wodą.

Negatywnie wpływa na stosowanie produktów leczniczych na stan zdrowia osób z chorobami serca i skłonnych do powstawania zakrzepów. Dlatego tacy ludzie są kategorycznie przeciwwskazani nalewkę alkoholową, z której lepiej zrezygnować w ogóle dla wszystkich, ponieważ aby zneutralizować działanie alkoholu żadna róża psa nie może.

Aby zminimalizować szanse na uzyskanie żółtaczki niezakaźnej, nie przesadnie reaguj na suche owoce, rosoły, soki i nalewki na ich bazie. Leki przygotowane na bazie korzenia rośliny spowalniają wydzielanie żółci, a gdy zaparcia, buliony z komponentów tej rośliny są przeciwwskazane!

Przeprowadzić leczenie tylko za zgodą lekarza. Ale nawet otrzymawszy “dobro” terapeuty lub lekarza prowadzącego, warto pamiętać sens miary, zaniedbanie, które prowadzi do negatywnych konsekwencji.

Jak użyteczny jest pies, który wyrósł dla matek w ciąży i karmiących piersią?

Ponieważ kobiety w ciąży i kobiety w okresie laktacji lepiej nie używać żadnych medycznych preparatów chemicznych bez potrzeby, aby uzupełnić przydatne substancje w tak delikatnym okresie, można użyć wywarów z róży.

Poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, chroni organizm kobiety przed różnymi infekcjami, wspomaga stymulację gruczołów dokrewnych i ma wiele innych przydatnych właściwości.

Napój witaminowy z owoców “dzikiej róży” przywraca system odpornościowy. Właśnie tego najbardziej potrzebują kobiety w ciąży. Dzika róża służy nie tylko do zapobiegania grypie i przeziębieniom, ale także pomaga pokonać je w przypadku, gdy problem nie zostanie uniknięty.

Nie znaleziono żadnych przeciwwskazań do stosowania w ciąży i laktacji. Zalecenia są takie same jak w przypadku zwykłych ludzi: nie nadużywaj i pamiętaj, że nadmierne stosowanie wpływa negatywnie na szkliwo zębów. Dlatego napar lub napar z owoców róży lepiej przez słomkę, a jeśli nie jest to możliwe – po uzdrawiającym napoju lub herbacie, z dodatkiem suchych jagód dzikiego krzewu, należy przepłukać usta wodą.

Róża dla psa w menu dziecka – dobra czy zła?

Pediatrzy zalecają wstrzyknięcie naparu z róży do diety dziecka, poczynając od

4 miesiące. W takim przypadku należy rozpocząć od 5-10 ml, stopniowo zwiększając dawkę do 100 ml.

Główną zaletą tego produktu jest witamina C, która ma dzika róża. Działa odbudowująco na organizm dziecka i jest zalecany dla dzieci, gdy:

problemy z wizją;

utrata włosów;

anemia;

naruszenia w pracy wątroby;

choroby przewodu pokarmowego;

dysbioza i zatrucie pokarmowe.

Ponadto unikalna roślina ma właściwości antymutagenne i zapobiega negatywnym wpływom szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu, wodzie, żywności i lekach.

Przydatny napar z psiej róży dla dzieci z długotrwałym narażeniem na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, co zmniejsza ilość witaminy C w ciele dziecka.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, są one podobne do tych, które są dostępne dla dorosłych. W związku z tym rodzice powinni kontrolować ilość spożywanych napojów (napary, kompoty, rosoły), które dodawały jagody dogrose.

1
Ссылка на основную публикацию
2019