10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Niewiele osób nie lubi podróżowania. Ktoś woli spędzać wakacje na ciepłej plaży pod łagodnymi promieniami słońca, podczas gdy inni decydują się na wyjazd do kraju bogatego w historię i niesamowite zabytki. Jadąc do kraju, turyści już wyobrażają sobie, jak będą podziwiać unikalne obiekty architektury i sztuki, o których marzą od dawna. Niestety często zdarza się, że zabytki nie są tak piękne, jak są opisane. Reklamowane kreacje ludzkości często nie pozostają w tyle po nie najlepszym wrażeniu. W tym artykule dowiesz się, które słynne atrakcje są najczęściej rozczarowującymi turystami.

Manneken Pis w Brukseli

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Słynna postać z Brukseli, umiejscowiona na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic. Głównym problemem jest to, że liczba jest bardzo mała, w tym przypadku wielkość ma znaczenie.

Ponieważ wysokość “Manneken Pis” wynosi tylko 61 centymetrów, jest to bardzo trudne do rozważenia, biorąc pod uwagę ogromną rzeszę turystów z całego świata. Ponadto w tym tłumie mądrze zarządza się wieloma kieszonkowcami, dzięki czemu wrażenie oglądania rzeźby może się pogarszać jeszcze bardziej.

Pałac Topkapi w Stambule

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Turcja jest jednym z najpopularniejszych kurortów na świecie. Zabytki tego kraju są reklamowane nie gorsze niż plaże, więc ci, którzy chcą co roku patrzeć na te wschodnie cuda, stają się coraz bardziej. Słynny turecki pałac, w którym niegdyś mieszkali sułtanie, oferuje fascynujący spacer po pokojach w budynku za bardzo wysoką cenę. Zachwyceni turyści, po wysłuchaniu bajek, po czterdziestu minutach są całkowicie zawiedzeni. Główną atrakcją pałacu jest wspaniała mozaika obecna w wielu innych zamkach, chociaż wejście do nich jest kilka razy tańsze.

Stonehenge w Wielkiej Brytanii

1

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Obce dziedzictwo, tajemnica w sercu Europy – każdy nazywa tę kupkę bruku na swój własny sposób. Pomimo tego, co wygląda jak Stonehenge w sposób mistyczny i zachęcający, trasa bardzo rozczarowuje turystów. Po pierwsze ludzie, którzy nie są zainteresowani historią i archeologią, znajdą kupę kamieni nieinteresujących. Po drugie, podczas wizyty w Stonehenge dotykanie kamieni i dotykanie ich jest zabronione, ponieważ administracja boi się kradzieży. Po trzecie, w dozwolonym czasie, aby odwiedzić tajemnicze miejsce, dojeżdża się do ogromnej liczby turystów, więc niezwykle trudno jest coś sprawdzić.

Zdjęcia z Stonehenge w Internecie to świetna robota fotografów w Photoshopie. W rzeczywistości nie ma tak pięknego niebieskiego nieba, jasnej zielonej trawy, ale ogólnie krajobraz wygląda raczej nudno.

Mona Lisa w Paryżu

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Prawdopodobnie nie ma osoby, która nie słyszałaby o zdjęciu Mony Lisy. To arcydzieło znajduje się w Luwrze, skąd czerpią prawie wszyscy podróżnicy, głównie ze względu na obraz. Obraz, który przedstawia kobietę z tajemniczym uśmiechem, przywołuje ją.

Turyści, stając w kolejce wiele czasu w muzeum, pozostają rozczarowani. Według nich obraz powinien być większy, ale mniej ludzi. Gdyby tak było, może mogliby docenić to zdjęcie.

Pływający targ w Bangkoku

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Słynny pływający targ w Bangkoku jest wyjątkowy i wyjątkowy na swój sposób. W każdym razie, powiedzmy osobę, która organizuje wycieczki. Jednak nikt nie ostrzega, że ​​rynek jest również dość niebezpieczny. Lokalni handlowcy, aby wykazać swoje umiejętności bardzo często, nie zwracają uwagi na kolizje z innymi łodziami. Wszystko to prowadzi do obrażeń nie tylko zawodników, ale także turystów.

Ponadto warto pamiętać, że kuchnia azjatycka bardzo różni się od kuchni europejskiej, więc nie każdy żołądek może ją pokonać. Niektórzy turyści na wspomnienie tego miejsca wzdrygają się, dlatego warto się zastanowić, zanim wyruszysz w tak ekscytującą podróż.

Aleja gwiazd w Hong Kongu

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Czcigodni kupcy, drobni oszustowie i mała postać Bruce’a Lee – tego właśnie turyści nie oczekują od nagłośnionego miejsca. Znajdź postać słynnego aktora, piosenkarza lub sportowca jest niezwykle trudna, choć jakikolwiek lokalny na pewno ci w tym pomoże, oczywiście nie za darmo. Ponadto warto pamiętać, że nie można spodziewać się pamiątek sprzedawanych na ulicy, produkcji chińskiej, a zatem i doskonałej jakości.

Pałac Buckingham w Londynie

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Słysząc słowo “pałac”, większość ludzi zaczyna wyobrażać sobie w wyobraźni luksusowe dekoracje, wspaniały park i portrety sławnych królów. W rzeczywistości bardzo często wszystko wygląda inaczej. Tak więc, aby zobaczyć Pałac Buckingham może być tylko z daleka z powodu ogrodzenia. Wewnątrz turyści są oczywiście niedozwoleni, więc turyści muszą się zadowolić małymi. Zamiast pałacu można odwiedzić Wieżę, bogatą w skarby i tajemnice. To naprawdę ekscytująca wycieczka.

Anioł Północy w Gateshead

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Największym obrazem anioła na świecie jest rzeźba “Anioł Północy”, stworzona przez Anthony’ego Gormleya. Brytyjczycy twierdzą, że anioł nie przedstawia nic interesującego, a co więcej, nazywają go okropnym potworem.

Rzeczywiście, jedyną rzeczą, na jaką może pochwalić się rzeźba, jest jej wielkość, ale nie przedstawia żadnej wartości artystycznej. Co możemy powiedzieć o skrzydłach z włókna szklanego, które powinny stworzyć poczucie uścisku.

Mała syrenka w Kopenhadze

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Symbol czystej i szczerej miłości traci całe swoje piękno ze względu na miejsce, w którym znajduje się rzeźba. Każde dziecko, a nawet osoba dorosła, która oglądała oszałamiająco inscenizowaną kreskówkę Disneya o małej syrence, chce zobaczyć piękną syrenę nad wybrzeżem. Mała Syrenka z Kopenhagi jest otoczona daleka od czystych i fantastycznych gatunków, więc na widok rzeźby opinia natychmiast pogarsza się. Turyści twierdzą, że najwyższy czas przenieść pomnik w inne miejsce, aby małe dzieci i miłośnicy mogli spokojnie go podziwiać.

Medina Marrakesz w Maroku

10 najbardziej frustrujących miejsc na świecie

Ubóstwo, brud, hałas i próżność to główne cechy słynnej medyny w Maroku. Ta stara część miasta jest całkowicie pozbawiona romantyzmu i piękna, które mu się przypisują.

A jednak na Medynie jest miejsce, które warto odwiedzić. W tym przypadku mówimy o placu Djema-el-Fna, wpisanym na listę UNESCO.

1
Ссылка на основную публикацию
2019