10 powodów, aby nie lubić Seszeli

10 powodów, aby nie lubić Seszeli

Seszele … Co pociąga naszą wyobraźnię w pierwszej chwili, kiedy słyszysz to imię? Turkusowy ocean, lśniący biały piasek, błękitne bezchmurne niebo, palmy kokosowe wygięte do samej krawędzi wody i … spokój.

Ale to tylko narzucony stereotyp, piękny obraz reklamy “Bounty” i broszury na temat podróży ślubnych. W rzeczywistości Seszele są dalekie od takiego raju, jak wielu ludzi to sobie wyobraża. Ci, którzy mieszkają tam od jakiegoś czasu, wiedzą, do czego można nie lubić tych wysp.

  • Za nadzwyczajne wysokie koszty życia lokalnego. Na Seszelach nie ma żywego inwentarza i prawie nie ma rolnictwa, więc większość produktów jest importowana z zewnątrz, a ceny w supermarketach są znacznie wyższe niż w Europie. W niedrogich sklepach asortyment jest bardzo ograniczony, wiele twarogów i kefirów nie jest dostępnych. Wybór owoców (z wyjątkiem miejscowych egzotyków) na rynku jest również niewielki.
  • W przypadku powikłań związanych z opieką medyczną. Tylko jeden państwowy szpital z dobrym wyposażeniem znajduje się w stolicy Wiktorii na wyspie Mahe. W tym samym czasie na wyspach jest niewiele aptek i niewielka liczba leków.
  • Za rosnący poziom przestępczości. Podstawowa populacja Seszeli żyje bardzo słabo, ostatnio rozprzestrzeniło się uzależnienie od narkotyków. Seszele są leniwe, lubią pić, a zatem kradną kosztowności w hotelach i domach zamożnych cudzoziemców. Często zdarzają się kradzieże na bezludnych “dzikich” plażach, można delikatnie wyciągnąć pieniądze i karty kredytowe, pozostawiając samą torebkę. Policja działa bardzo formalnie, praktycznie nie ma na nią realnej pomocy.
  • Za niską jakość lokalnych towarów i brak wyboru sprzętu AGD. Dlatego wielu leci na zakupy w Dubaju, Singapurze lub na Mauritiusie. Lokalne pamiątki są bardzo drogie, a negocjacje nie są akceptowane.
  • Do przerw z wodą. Są dni, kiedy podaje się je tylko na godzinę dziennie, trzeba wziąć prysznic i załatwić wszystkie sprawy domowe. Wynika to z faktu, że na Seszelach nie ma świeżej wody, a jej głównym źródłem jest deszcz. Nawiasem mówiąc, nie jest wskazane picie wody z kranu.
  • Do niewygodnego trybu działania lokalnych sklepów. W dni robocze są otwarte od 8 do 17 godzin, aw soboty od 8 do 12 godzin, lunch trwa od 12 do 13 godzin, w niedziele sklepy nie działają.
  • Z powodu braku normalnej obsługi w wielu hotelach po bardzo wysokich cenach na wakacje. Dlatego często mówi się, że natura na Seszelach odpowiada 5 gwiazdom, a służba – tylko trzy.
  • Dla niewielkiej ilości atrakcji kulturalnych i atrakcji. W stolicy Seszeli – Wiktorii – można zobaczyć mini kopię Big Ben, indyjskiej świątyni, odwiedzić muzeum historii naturalnej, czyli wszystkie zabytki sztuki. A z rozrywek nocnych jest tylko kilka kin, kasyn i dyskotek w stylu wiejskim, gdzie rozbrzmiewa rytm muzyki reggae i kreolskiej.
  • Dla wielu wszechobecnych gekonów (lokalnych jaszczurek), uwielbiających wspinać się po domach i hotelowych bungalowach w poszukiwaniu resztek jedzenia, szeleszcząc nocą w śmietnikach.
  • Wreszcie, dla zwiększonej wilgotności i sezonów tropikalnych deszczów, z powodu których wiele rzeczy, wyrobów skórzanych i mebli zapach mączniaka.

Tekst: Natalia Bochkareva

1
Ссылка на основную публикацию
2019