Argentyna – wypoczynek, zabytki, pogoda, kuchnia, wycieczki, zdjęcia, mapa

Argentyna - wypoczynek, zabytki, pogoda, kuchnia, wycieczki, zdjęcia, mapa

Argentyna – Państwo południowoamerykańskie z republikańską formą rządu. Kraj leży w południowo-wschodniej części kontynentu, należy również na wschód od Ziemi Ognistej, a także na wyspę Estados i kilka małych wysepek. Od zachodu Argentyna dzieli swoje granice z Chile, na północnym wschodzie – z Urugwajem i Brazylią, na północy – z Paragwajem i Boliwią. Ocean Atlantycki obmywa wschodnie tereny kraju. Ziemie Malvinów i Falklandów nadal budzą kontrowersje w Argentynie i Wielkiej Brytanii.

W Argentynie żyje około 40 milionów ludzi. Była kolonia hiszpańska, Argentyna, praktycznie nie ma ludności tubylczej, która została eksterminowana w okresie kolonialnym. Przodkami współczesnego narodu byli liczni imigranci z Europy. Formacja etniczna kraju miała miejsce w wieku 19-20 lat.

Dzisiaj prawie 85% wszystkich mieszkańców jest białych. Indianie (już zmieszani z białymi) to tylko 4%. A udział rdzennych plemion (mapuche, tob, stakes, matako) stanowi jedynie połowę procent wszystkich mieszkańców stanu.

Wśród imigrantów istnieje ogromna różnorodność: w większości są Włosi i Hiszpanie, a następnie Francuzi, Ormianie, Niemcy, Brytyjczycy, Czesi, Polacy, Cyganie, Arabowie i niewielka liczba Słowian.

Wśród religii przeważa katolicyzm. Dla katolików 90% wierzących Argentyny się liczy.

Oficjalną walutą kraju jest argentyńskie peso. Składa się z 100 centavos. W kantorach za 10 peso można uzyskać nieco więcej niż 2 niemieckie znaki (2.14).

Ze względów historycznych językiem urzędowym stał się hiszpański. W przypadku niektórych działań (pracownicy w bankach i agencjach rządowych, sprzedawcy w drogich sklepach) niezbędna jest znajomość języka angielskiego.

Argentyna – stolica i duże miasta

Stolicą Argentyny było Buenos Aires. Ma około 12 milionów mieszkańców. Dzięki temu wskaźnikowi miasto było jednym z dziesięciu największych mega miast na świecie.

Hiszpańska interpretacja nazwy brzmi: “Miasto Trójcy Przenajświętszej i Port Najświętszej Maryi Panny”. Oto rząd państwa.

1

W XIX w. Zatwierdzono podział miasta na 48 powiatów. Odtąd struktura nie uległa zmianie. Miasto ma dwa urodziny. W 1536 został założony, aw 1580 został odbudowany po ataku Indian i całkowitym spaleniu.

Dzisiaj Buenos Aires jest kulturalnym i edukacyjnym centrum Argentyny. Istnieją dwie ważne instytucje edukacyjne w kraju: Narodowy Instytut i Uniwersytet w Buenos Aires.

Kapitał był wielokrotnie poddawany próbie przeniesienia do innych miast. Jednak każde prawo odnoszące się do tego tematu otrzymało zakazy od prezydentów i pozostało bez ratyfikacji. W tej chwili Kongres ponownie rozważa możliwość przeniesienia kapitału.

Głównym problemem Buenos Aires są biedniejsze dzielnice (slumsy). Ich przeludnienie wiąże się z ciągłym procesem migracji mieszkańców wsi do miasta, a także z przepływem migrantów z różnych krajów. Pomimo wysiłków władz, zadanie zmniejszenia gęstości w tych obszarach pozostaje nierozwiązane.

Inne główne miasta w Argentynie to: Kordoba (1,34 miliona), Rosario (1,24 miliona), Mendoza (885 000).

Argentyna – wakacje i wycieczki

Argentyna ma linię brzegową 2,5 tysiąca kilometrów. W warunkach łagodnego, ciepłego klimatu rekreacja plażowa stała się ulubioną opcją do spędzania czasu wolnego dla mieszkańców i turystów. Duże miejscowości wypoczynkowe: Mar del Plata i Miramar. W ich strefach morskich są setki hoteli.

Do nurkowania w Argentynie są wszystkie warunki. Puerto Madryn to centrum rozrywki dla fanów pływania pod wodą z nurkowaniem. Miasto znajduje się na wyspie Valdez. Głębokość nurkowania sięga 60 metrów. Woda jest wystarczająco czysta, widoczność wynosi 15 metrów. Na głębokości temperatura wody spada do +4 stopni. Dno wygląda mroźno. Efekt ten powstaje dzięki białym gąbkom, które tutaj – niesamowita ilość.

Argentyńscy Andowie od maja do września spotykają narciarzy. Najbardziej popularnym kurortem jest San Carlos de Bariloche, położony w regionie Patagonii. Zjazd wyposażony jest w najlepszy wyciąg w Ameryce Południowej. Nawet latem kurort nie jest pusty. Jezioro o tej samej nazwie jest dobrym miejscem do łowienia ryb, a obszary leśne wokół zbiornika są pełne gry, dla której polowanie jest otwarte.

Interes gości to wycieczki do wulkanów. Tronador (3554 m) to wygasły wulkan. Jest atrakcyjny dla wspinaczy, ponieważ jest uważany za klasyczny wariant tras wspinaczkowych na szczyt.

W Argentynie idą, aby poprawić swoje zdrowie. Termalne spa Balneal znajduje się w pobliżu ośrodka narciarskiego Kawahu. Podstawą leczenia są gorące źródła, sprzyjający klimat i czyste powietrze.

Dla ekoturystyki są interesujące tereny parków narodowych, nietknięte przez cywilizację. Największy z nich – Iguazu, Los Cadones, Fitzroy, El-Kokuna i wiele innych.

Argentyna – atrakcje

Atrakcje przyrodnicze to główne obiekty przyciągające turystów do tego kraju. Ale nawiązanie znajomości z Argentyną następuje, podobnie, ze stolicy, Buenos Aires. Istnieje wiele placów (Plaza de La Republika, Plaza del Congreso, Plaza Dorrego i inne). Sklepy z antykami wybrały te części miasta do organizowania handlu. Tutaj możesz kupić antyki jako pamiątkę.

Bezwarunkowe zainteresowanie gości to najstarsza budowla miasta – ratusz w Cabildo. Mieści muzeum. Wśród innych znanych miejsc są “Pink House”, kościoły katolickie, Pałac Prezydencki.

Jeśli chcesz robić zakupy, powinieneś udać się na ulicę Santa Fe, gdzie znajdują się butiki ze skoncentrowaną modą. Wiele barów i restauracji znajduje się w rejonie San Telmo.

Wśród setek muzeów w mieście są z pewnością ci, którzy chcą odwiedzić bez wątpienia. Popularne muzea:
• Sztuki piękne,
• Krajowy,
• Galeria sztuki,
• Historyczne i inne.

W innym dużym mieście – Kordobie, znajduje się słynny uniwersytet San Carlos. A Muzeum Historii Miasta jest uważane za największe i najbardziej pouczające w całym kraju.

Bezwarunkowa naturalna wartość Argentyny to wodospady Iguazu. Znajdują się one w parku o tej samej nazwie, na pograniczu terytorium Paragwaju, Argentyny i Brazylii. Szczególnie piękna jest kaskada, składająca się z 14 wodospadów.

Na wyspie Tierra del Fuego organizowane są wycieczki w celu zapoznania się ze specyfiką strefy. Pod ochroną państwa znajduje się czerwony lis, bóbr z Ameryki Północnej, guanako, kondor, kormoran, żyjące tu żółte gęsi.

Z Tierra del Fuego regularnie organizowane są wycieczki na Antarktydę, do bazy wojskowej Argentyny.

Argentyna – pogoda (klimat)

Ekstremalna północ Argentyny znajduje się w strefie klimatu tropikalnego, centralna część kraju to tereny podzwrotnikowe, a południe znajduje się w strefie umiarkowanej. Styczeń jest najcieplejszym miesiącem w roku. W tym czasie na północy kraju temperatury w ciągu dnia wynoszą około + 33 stopnie. Cały rok na północy Argentyny jest ciepły. Nawet zimą nie robi się zimniej niż + 22 stopnie.

Centrum charakteryzuje się wskaźnikami +26 w lecie i +17 stopni w zimie. A na południu latem średnio +15 stopni, zimą – do -7.

Podróż do Argentyny najlepiej zaplanować na okres od października do maja.

Pogoda w Argentynie teraz:

Argentyna - wypoczynek, zabytki, pogoda, kuchnia, wycieczki, zdjęcia, mapa Argentyna - wypoczynek, zabytki, pogoda, kuchnia, wycieczki, zdjęcia, mapa

Argentyna – kuchnia

Na powstanie argentyńskiego menu wpłynęły bezpośrednio narody, które stanowią większość mieszkańców kraju. Pochodzą z krajów europejskich. Ponadto można znaleźć motywy kuchni peruwiańskiej, meksykańskiej, chilijskiej i brazylijskiej. Ale nuty hiszpańskie wciąż mają pierwszeństwo w postaci gotowania.

Grillowane mięso bez wątpienia jest najpopularniejszym i ulubionym jedzeniem. Argentyna jest największym na świecie dostawcą wołowiny. “Asado” – żeberka gotowane w ogniu. Został wynaleziony przez miejscowych pasterzy gaucho, którzy w dawnych czasach na rożnie nad ogniem palili całe zwłoki cieląt.

Smażone mięso podawane jest z pikantnym sosem – “simicurri”. Otrzymuje się go z różnych przypraw zmieszanych z wodą, cukrem, octem, oliwą i solą.

A najlepszym deserem są placki “empanadas” z różnymi nadzieniami. Wśród napojów Argentyńczycy preferują herbatę “mate”. Jest spożywany przez czas nieokreślony. A czerwone wina z Argentyny są znane na całym świecie.

Argentyna – ciekawe fakty

Namiętne i zmysłowe tango pochodzi z Argentyny. To taniec ludowy pochodzący ze średniowiecza. W tańcu uczestniczyli dwaj partnerzy – mężczyzna i kobieta. Jasną cechą tego był wyraźny rytm i wigor.

Tango szybko stało się znane na całym świecie. To taniec wzajemnej miłości. Ważne jest odczuwanie partnera w nim, ponieważ wiele ruchów jest kompletnych i natychmiastowych improwizacji.

Najbardziej eufoniczną wersją pochodzenia tańca jest organizacja zawodów, która została zorganizowana przez mieszkańców slumsów zamiast krwawych walk.

W Buenos Aires znajduje się pomnik tego tańca. Wysokość rzeźby wynosi 3,5 metra.

Argentyna – przetwarzanie wiz

W 2009 r. Podpisano umowę między Argentyną a Rosją w sprawie ruchu bezwizowego obywateli. Przez 90 dni Rosjanie mają prawo przebywać w Argentynie bez wizy. Ponowna wizyta może nastąpić 180 dni po powrocie z kraju.

Argentyna – Ambasada

Ambasada Argentyny znajduje się w Moskwie przy ulicy Sadovoy-Triumfalnaya, dom 4/10. Tel .: 232-99-92.

Mapa Argentyny

Argentyna - wypoczynek, zabytki, pogoda, kuchnia, wycieczki, zdjęcia, mapa

1
Ссылка на основную публикацию
2019