USA – odpoczynek, zabytki, pogoda, kuchnia, wycieczki, zdjęcia, mapa

USA - odpoczynek, zabytki, pogoda, kuchnia, wycieczki, zdjęcia, mapa

USA (Stany Zjednoczone) znajdują się głównie na kontynencie północnoamerykańskim, rozciągającym się ze wschodu na zachód od Oceanu Atlantyckiego do Pacyfiku. Najbliższymi sąsiadami kraju drogą lądową są Meksyk i Kanada, wzdłuż Cieśniny Beringa, Stany Zjednoczone graniczą z Rosją. Oprócz 48 państw kontynentalnych Ameryka obejmuje także Alaskę i Hawaje, a także posiada kilka wysp na Karaibach i Pacyfiku.

Stany Zjednoczone zajmują trzecie miejsce na świecie pod względem liczby osób, dziś żyje tam ponad 313 milionów ludzi różnych ras i narodowości. Udział białych stanowi około 84% populacji, Afrykanie – 12% imigrantów z Ameryki Łacińskiej – 9%, Azji i wysp Pacyfiku – 3%, Indianie w Stanach Zjednoczonych dzisiaj jest mniej niż 1%.

Amerykanie są uważani za naród bardzo religijny, około 88% populacji USA uważa się za wyznawców. Spośród nich 78% to chrześcijanie (głównie protestanci i katolicy), a także przedstawiciele judaizmu, islamu, buddyzmu, hinduizmu w tym kraju.

Językiem państwowym w Stanach Zjednoczonych jest angielski, ponad 73% Amerykanów uważa to za język ojczysty. Walutą państwową w tym kraju jest dolar amerykański (USD).

USA – stolica i główne miasta

Stolicą Stanów Zjednoczonych Ameryki jest miasto Waszyngton, którego nazwa pochodzi od pierwszego prezydenta kraju, George’a Washingtona. Obecnie mieszka tam ponad 5 600 tysięcy osób. W Waszyngtonie są ważne instytucje rządowe, w tym rezydencja prezydenta USA w Białym Domu, a także liczne zabytki i muzea o znaczeniu krajowym, do których wstęp jest bezpłatny dla wszystkich odwiedzających.

Inne duże miasta w USA są: Nowy Jork (ekonomiczne, biznesowe i kulturalne centrum kraju), Chicago (blues miejskie), Las Vegas (kasyna miasto, neony i klubów nocnych), Los Angeles (miasto, które urodziła Hollywood) , Orlando (miasto Disneyland), Miami (miasto złotych plaż), San Francisco.

USA – Święta i wycieczki

Wycieczki w USA są oszałamiające z wielu miejsc turystycznych. Przede wszystkim, to wycieczki, które pozwalają do zapoznania się z cech etnicznych i tradycji każdego kraju, odwiedź znanych atrakcji, które są skojarzone z najważniejszych wydarzeń i osobistości w historii świata, a także znakomitych galeriach w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Dla miłośników ekoturystyki jest wiele wyjątkowych miejsc z krajobrazami o niezwykłej urodzie i pomnikami przyrody znajdujących się na rozległym terytorium od słonecznej Florydy po pokrytą lodem Alaskę.

Popularne i edukacyjne wycieczki po Stanach Zjednoczonych, które wybierają naukę języka lub pogłębiają swoją wiedzę za pomocą najskuteczniejszych metod nauczania.

1

Ponadto wycieczka do USA to także wspaniałe zakupy, bogactwo rozrywki na każdy gust i niezapomniane wrażenia z poznawania tego niesamowitego kraju.

Stany Zjednoczone – atrakcje

Stolica USA, przede wszystkim, będzie interesująca dla tych, którzy są zainteresowani w bogatej historii tego wspaniałego kraju. Tutaj można odwiedzić Capitol, który stał się symbolem amerykańskiej państwowości, Biały Dom, zobacz Washington Monument i innych amerykańskich prezydentów, Cmentarz Arlington, aby odwiedzić groby John i Robert Kennedy, Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Kosmosu z unikalną kolekcją samolotów i innych eksponatów. Ponadto istnieje wiele różnych butików, pięknych parków, kawiarni i sklepów.

Nie można odwiedzić Ameryki i nie patrzeć na jej symbol – Statuę Wolności, znajdującą się w Nowym Jorku na wyspie Ellis, skąd z południowej części Manhattanu można dotrzeć promem. Dziś Manhattan słynie z drapaczy chmur i Broadwayu, który przedstawił światu ogromną liczbę żywych występów.

W innej biznesowej części Nowego Jorku, Downtown, znajduje się słynna Giełda Papierów Wartościowych w Nowym Jorku. W Lincoln Center można odwiedzić Metropolitan Opera, salę koncertową “Avery Fisher Hall”, a także inne teatry i sale koncertowe. Również w Nowym Jorku goście kraju czekają na Muzeum Metropolitan, gdzie można zobaczyć najbogatszą kolekcję obrazów amerykańskich i europejskich artystów, a także wystawę zabytków kultury starożytnego świata i starożytnego wschodu.

W Chicago jest Sears Tower, która jest jednym z najwyższych drapaczy chmur na świecie. Tutaj możesz również odwiedzić obserwatorium Johna Hancocka z unikalnymi teleskopami, które dają możliwość zobaczenia 80 zabytków miasta; Centrum wystawowe McCormick, miejsce wystaw przemysłowych.

Ameryka słynie z parków narodowych i rezerwatów, z których największym jest Yellowstone z 200 gejzerami i wąwozami; Wielki Kanion jest największym kanionem rzecznym na świecie, gdzie można zwiedzić kanion helikopterem i popłynąć w Kolorado; Meteor-Kreite, na terenie którego znajduje się wielki krater z upadku meteorytu i wiele innych parków. Floryda i Kalifornia słyną z plaż, Great Lakes, Niagara Falls.

USA – pogoda (klimat)

Ameryka zajmuje ogromny obszar, więc wszystkie jej strefy klimatyczne są reprezentowane na jej terytorium. Tak więc, na północy Alaski można zaobserwować arktyczny klimat na południu Florydy – tropikalny. W związku z tym pogoda, charakterystyczna dla kraju jako całości, nie może mówić. Na przykład północno-wschodni i środkowy zachód charakteryzuje się długimi zimami o temperaturze poniżej 0 ° C, a jednocześnie w południowej części USA jest ciepło i słonecznie. Jednak w Kalifornii zawsze jest ciepło i słonecznie.

Na Hawaje i wybrzeże Florydy charakteryzuje się tropikalnym klimatem morskim z wpływem cyklonów tropikalnych, które w maju-listopadzie powodują duże opady, które jednak występują na przemian ze słoneczną pogodą.

Pogoda w Stanach Zjednoczonych teraz:

USA - odpoczynek, zabytki, pogoda, kuchnia, wycieczki, zdjęcia, mapa USA - odpoczynek, zabytki, pogoda, kuchnia, wycieczki, zdjęcia, mapa

USA – kuchnia

Stereotyp istniejący na świecie, że amerykańskie tradycje kulinarne ograniczają się do hamburgerów i innych fast foodów, jest zasadniczo zły. Kuchnia Ameryki jest rozkosznie różnorodna, dzięki wielonarodowościowej populacji. Jest reprezentowany przez dania kuchni europejskiej, azjatyckiej, afrykańskiej i indyjskiej. Dziś każde duże miasto w USA ma restauracje, które reprezentują kuchnię niemal każdej narodowości.

W małych prywatnych restauracjach można uzyskać najbardziej kompletny pomysł na to, jakie charakterystyczne cechy i potrawy wyróżniają kuchnię każdego państwa. Na przykład Waszyngton zachwyci miłośników homarów i krabów; Luizjana zaoferuje swoim gościom francuskie dania z owoców morza; w Arizonie i Teksasie bardziej uwielbiają potrawy, które są bliskie Meksykańskiemu; W Minnesocie można spróbować potraw z dzikiego ryżu gotowanych według indyjskich przepisów; Floryda zachwyci się wykwintnym ciastem z limonką, a lista takich potraw może być bardzo, bardzo długa. Aby zrozumieć, czym jest kuchnia amerykańska, musisz odwiedzić ten kraj.

Interesujące fakty o USA

Kraj, który ma tak rozległe terytorium i pstrokatową kompozycję narodową, nie może mieć jednego modelu zachowania i tradycji. Istnieją jednak ogólne trendy.

Większość Amerykanów jest bardzo przyjazna i są zainteresowani komunikowaniem się z gośćmi kraju. Jednak prawo każdego obywatela do regularnego życia jest tutaj niezmiennie szanowane, a ich towarzyskość zawsze ma granice. Na przykład w Stanach Zjednoczonych nie ma zwyczaju siadania przy czyimś stole bez zaproszenia, nawet jeśli są wolne miejsca.

Amerykanie są bardzo punktualni. Tutaj nikt nie ustąpi w komunikacji miejskiej, nie zdejmie butów przy wejściu do lokalu, ale nawet znani ludzie przyjdą dopiero po wstępnym zatwierdzeniu ich wizyty.

Amerykanie lubią redukować nazwiska rozmówców do swoich amerykańskich odpowiedników, niezależnie od życzeń tego drugiego.

Zachowanie przy stole opiera się na europejskich normach, Amerykanie lubią dobrze służyć i nie przyjmują pogwałcenia przy stole standardów higieny lub etykiety. Co ciekawe, tutaj w restauracjach i kawiarniach niczego nie zostawiam na stole. Nie dziw się, jeśli wszystko, czego nie jesz, zostanie zapakowane w torbę i rozdane.

W Ameryce są wolno pić alkoholu około 21 lat, a wiele kawiarni i barów osoby, które nie osiągnęły tego wieku, tam po prostu nie może, a jeśli spadnie, to nie dowód wieku, alkohol nie sprzedają. W tym przypadku piwo nie jest uważane za napój alkoholowy i jest sprzedawane wszędzie. Ale palenie w miejscach publicznych tutaj jest surowo zabronione.

USA – przetwarzanie wizy

Aby odwiedzić Stany Zjednoczone, obywatele Rosji i krajów WNP potrzebują wizy. Może to być wiza turystyczna, turystyczna, edukacyjna i tymczasowa w kraju. Zwiedzanie można podjąć w obecności wizy turystycznej B-2, dla którego chcesz zastosować do ambasady USA, i dostarczyć ważny paszport, formularz zgłoszeniowy i ustawić listę dokumentów, a także uiścić opłatę wizową w wysokości $. 160;

Stany Zjednoczone – Ambasada

Ambasada USA w Federacji Rosyjskiej w Moskwie, w Wielkim Devyatinskiy Lane, 8. Wezwanie do proszę dzwonić (495) 787-31-67, 974-88-43, (495) 728-5588 (Wydział Konsularny).

1
Ссылка на основную публикацию
2019