Wyspy Kokosowe dla turystów – tam jeszcze nie było! Co sprawia, że ​​turyści są szczęśliwi na Wyspach Kokosowych

Wyspy Kokosowe dla turystów - tam jeszcze nie było! Co sprawia, że ​​turyści są szczęśliwi na Wyspach Kokosowych

Wyspy Kokosowe to archipelag 27 małych wysp Oceanu Indyjskiego pochodzenia koralowego.

Territoryjnie należą do Australii, językiem urzędowym jest angielski, religią miejscowej ludności jest islam.

Jednostką monetarną jest dolar australijski. Archipelag składa się z północnej części – niezamieszkanego atolu North Killing – oraz południowej, obejmującej 26 małych wysp.

Tylko dwie z nich są stale zamieszkałe – Dom i Wyspa Zachodnia. Ich całkowita populacja nie przekracza 600 osób.

Na wyspach tropikalny klimat, od października do kwietnia – sezon cyklonów. Niewątpliwą zaletą jest całoroczny sezon turystyczny, średnia roczna temperatura na wyspach wynosi 20-27 ° C, ale ciepło nie jest wyczuwalne z powodu mokrych wiatrów. Nazwa jego archipelagu była spowodowana palmami kokosowymi, w ogromnej liczbie tu rosnących. Turyści przyjeżdżają do Keeling na małych pasażerskich statkach i jachtach lub samolotem na międzynarodowe lotnisko “Archipelagu Wysp Kokosowych”.

Wakacje na Wyspach Kokosowych będą atrakcyjne dla osób, które marzą o wydatkach czas z dala od cywilizacji, w ciszy i spokoju jakiś niebiański zakątek. Cechą wyspy są piękne, wygodne plaże, czysta woda, egzotyczna przyroda, w tym bogaty podwodny świat, który szczególnie ucieszy fanów nurkowania, snorkelingu i wędkowania. Niedaleko North Kiling, w miejscu bitwy statków “Sydney” i “Emden” w 1914 roku, nurkowie wciąż znajdują się na dole poszczególnych szczegółów niemieckiego krążownika.

Większość hoteli na wyspach Keelinga jest prezentowana chaty i bungalowy, supermodern luksusowe hotele, których nie znajdziesz tutaj. Najbardziej komfortowym i popularnym wśród turystów jest hotel Cocos Castaway.

Atrakcje Wysp Kokosowych nie są obfite. Dla turystów są wycieczki do archipelagu North Keeling, do malowniczego rezerwatu Pulu Keeling, gdzie można zobaczyć wiele ptaków morskich.

Wyspa Horsberg – jeden z atoli Wysp Kokosowych – ma pewną wartość historyczną. Podczas II wojny światowej zainstalowano tu stanowiska ogniowe brytyjskich dział marynarki wojennej. Tu artyleria z Cejlonu, chcąc porzucić wyspę Japonii, podniosła bunt, który wkrótce został stłumiony. Dziś wyspa ma dwa pozostałe 6-calowe działa na baterie.

1

Centrum dla zwiedzających Wysp Kokosowych znajduje się w budynku administracyjnym na West Island. Istnieje możliwość uzyskania najbardziej wyczerpujących informacji na temat tego, co można zrobić i co zobaczyć na Wyspach Kokosowych.

Wyspy Kokosowe znajdują się na wyspie Zachodniej. Istnieją trzy duże poczekalnie, stacja meteorologiczna i hangar. Również tutaj można podziwiać niezapomniany widok panoramiczny z tarasu widokowego.

1
Ссылка на основную публикацию
2019