Dżem wiśniowy: jak gotować dżem wiśniowy

Dżem wiśniowy: jak gotować dżem wiśniowy

Dżem wiśniowy – ogólny opis

Konfitury wiśniowe nazywany “królewskim”, tak wysoki tytuł ten deser otrzymał ze względu na doskonały smak, którego nie można porównać do żadnej jagody. Dżem wiśniowy przygotowywany jest z lub bez kości, druga opcja jest uważana za najbardziej jakościową i bezpieczną dla zdrowia, ponieważ dwa lata po konserwacji kości uwalniane są toksyny, które mogą szkodzić zdrowiu.

Najbardziej smaczne jam otrzymano z południowych odmian i Shubinka i Turgenevka Zakharyevskaya wiśni deser okazało aromatyczny, bordowy użyciu owoców, znamienny tym, że bardziej intensywne barwienie, smaczne desery.

Dżem wiśniowy – przygotowanie potraw

W celu uzyskania smaczny dżem wiśniowy i może być przechowywany przez dłuższy czas, to jest niezbędne do przygotowania potraw o wysokiej jakości. Zazwyczaj dżem gotuje się w pojemniku ze stali nierdzewnej lub emaliowanych naczyń. Faktem jest, że ponieważ przetwarzania owoców i napełniania cukru do gotowania, trwa kilka godzin, o ile w tym okresie odstania w wiśni ze stali nierdzewnej i innych pojemników, dżem nabyć nieprzyjemny kolor.

Słoiki szklane przed umieszczeniem ich w korku, powinno być sterylizowane, może odbywać się w piecu mikrofalowym (1/2 banki wlać gorącą wodą i gotowano przez 3 minuty), piec (w gorącej pieca są wprowadzane na mokro puszki i drzwi) na czubku czajnika lub w inny sposób.

Dżem wiśniowy – przygotowanie jagodowe

Owoce jagodowe na dżem wiśniowy również muszą być przetwarzane. W przypadku, gdy jam jest pestki, musisz usunąć je za pomocą specjalnego urządzenia, możesz również użyć zwykłej szpilki, szpilki do włosów lub metalowego pióra. Oczywiście lepiej jest używać specjalnych urządzeń, w takim przypadku jagoda straci mniej soku.

W przypadku, gdy dżem wiśniowy jest warzony z kościami, każda jagoda powinna zostać przebita igłą, aby szybciej wnikać do syropu. Alternatywą dla tego procesu może być minuta blanszowania w temperaturze 90 stopni.

Dżem wiśniowy bez pestek

Składniki:
– 1 kilogram wiśni;
– 1,2 kilograma cukru.

Usunąć nasiona jagody ze specjalnym urządzeniem lub improwizowanych środków, umieścić w naczynia emaliowane jagodowych lub naczynia ze stali nierdzewnej, wlewając cukru. Pozostawić jagody umieścić sok w celu wyświetlenia syrop, tyle 2-3 godzin. Owoce przenoszenia syrop do miski ze stali nierdzewnej do gotowania, dodać 1 kubek wody i gotować na wolnym ogniu, mieszając powoli łyżką, aż do momentu całkowitego rozpuszczenia się cukru. Następnie wzmocnij ogień, doprowadzaj dżem do wrzenia i usuń go z ognia. Ta sama procedura (doprowadzając do wrzenia z usunięciem z ogniem) powinny być powtarzane kilka razy, w tym samym czasie należy uważać, aby nie przegrzać wiśnia. Piankę powstałą podczas gotowania należy usunąć. Po ochłodzeniu jam, powinna znajdować się w szklanych słojach, pokryw rolek i umieszcza się w chłodnym miejscu.

Dżem wiśniowy z kamieni

Składniki:
– 1 kilogram wiśni;
– 1/2 kg cukru:
– 800 gramów wody.

1

Sekret przygotowywania pysznego dżemu z kośćmi to, jak dobrze jagody są przygotowane do gotowania. Całe wiśnie są powoli zaimpregnowane syropem, istnieje ryzyko, że będą się kurczyć, a dżem nie będzie wysokiej jakości, a jednocześnie nie zaleca się gotowania ich zbyt długo. Jak znaleźć kompromis?

Owoce muszą być nakłute szpilką, włożyć do miski i nie nalewać, i wlać syrop, przygotowany z 800 gramów wody i 300 gramów cukru. Trzymaj czereśnie w syropie przez 3-4 godziny, następnie doprowadzaj do wrzenia i gotuj przez 7-10 minut. Następnie oddzielić czereśnie od syropu i gotować płyn przez kolejne 5 minut. Cherry ponownie włożyć do syropu, dodać 200 gramów cukru i gotować do czasu ugotowania (doprowadzić do wrzenia i kilkakrotnie usunąć z ognia).

Gęsty dżem wiśniowy

Składniki:
– 1 kilogram wiśni;
– 1,5 kilograma cukru;
– 1 szklanka wody.

Sekret grubego dżemu leży w różnorodności wiśni, dla miłośników “stanąć łyżką”, lepiej jest wziąć do przygotowania dżemu Zakharievsky lub Vladimir odmian wiśni. Kolejny sekret gęstego dżemu w ilości cukru, powinien być nieco większy niż przy przygotowywaniu tradycyjnego dżemu wiśniowego o średniej gęstości.

Jagody (aby uzyskać kości lub nie, gospodarz decyduje indywidualnie) włożyć do specjalnej miski, wypełnić cukrem i pozostawić do zaparzenia przez 3 godziny. Połóż miednicę z jagodami na słabym ogniu, dodaj 1 szklankę wody i ciepła, ciągle mieszając, aby czereśnie nie płonęły. Gdy syrop stanie się jednorodny, możesz zapalić więcej i doprowadzić dżem do wrzenia. Powtórz procedurę 3-4 razy.

Dżem wiśniowy – przydatne porady doświadczonych kucharzy

Wykwalifikowani kulinarni eksperci twierdzą, że wiśni nie można długo gotować, w przeciwnym razie pojawiają się zmarszczki i brązowe plamy, co powoduje, że produkt końcowy jest mniej jakościowy.

Proces usuwania piany podczas gotowania jest bardzo ważny, ponieważ składa się ze skoagulowanych białek podatnych na szybkie kwaszenie. Pianka jest usuwana, aby wydłużyć okres przydatności do spożycia dżemu wiśniowego.

1
Ссылка на основную публикацию
2019