Dżem wiśniowy: jak gotować wiśnię

Dżem wiśniowy: jak gotować wiśnię

Wiśnia z wiśni – ogólny opis

Lato jest w pełnym rozkwicie! Owocujące krzewy i drzewa już zaczęły wydawać soczyste, użyteczne owoce, czas pomyśleć o przygotowaniach domowych. Co może być lepszego niż słoik dżemu w zimie i cieszyć się smakiem minionego lata! Przedstawiamy Twoją recenzję dżem wiśniowy, nie tylko smaczne, ale i niezwykle przydatne.

W końcu sama wiśnia jest prawdziwym kompleksem witaminowo-mineralnym, który pochłania ogromną ilość witamin (C, karoten, PP, grupa B); potas i magnez, które podobnie jak powietrze są potrzebne mięśniu sercowemu; wapń; żelazo; sód itp. Czereśnia z wiśni przygotowywana jest z jagód dowolnego koloru, jeśli tylko były soczyste i dojrzałe. Jednak doświadczone gospodynie polecają nam takie odmiany wiśni jak Napoleon Black, Napoleon Pink, Francis i Trushenskaya.

Wiśnia z wiśni – przygotowanie potraw

Teraz musisz prawidłowo wybrać naczynia i sprzęt, aby dżem wiśniowy był przechowywany dłużej i nie stracił swoich użytecznych i smakowych właściwości. Na początek pamiętaj, że dżem najlepiej gotować w garnkach ze stali nierdzewnej, mosiądzu lub aluminium, których objętość powinna wynosić od 3 do 7 litrów. Naczynia o większej pojemności nie są zalecane do użytku, ponieważ jagody są miażdżone pod własnym ciężarem, a dżem jest zbyt przegotowany.

Aby nie zepsuć koloru przyszłego zacięcia, podczas jego gotowania konieczne jest ingerowanie w drewnianą szpachelkę i zebranie pianki za pomocą odpieniacza ze stali nierdzewnej. Wylewamy przygotowany dżem z czereśni w szklane słoiki o pojemności do 2 litrów. Nie bądź zbyt leniwa, aby je dokładnie umyć przed zapakowaniem, oparzenia wrzątkiem, a następnie nałożyć na ręczniku i wysuszyć, aż wilgoć zostanie całkowicie usunięta (słoiki muszą być absolutnie suche!).

Dżem wiśniowy – przygotowanie jagód

Tak, naczynia są dla nas gotowe! A teraz zajmijmy się jagodą. Dżem z wiśni gotuje się z kościami i odpowiednio bez nich. Jednak właściwości aromatyczne i smakowe dżemu z kośćmi ze względu na specyficzny smak migdałowy nieznacznie się poprawiają. Ponadto oddzielenie mięsa od kości jest pracochłonnym zadaniem, a nie każda gospodyni będzie miała na to dość cierpliwości.

Jeśli nadal chcesz zrozumieć dżem z czereśni bez pestek, oznacza to, że będziesz musiał zaopatrzyć się nie tylko w cierpliwość, ale także w specjalne szwy kostne. Te proste adaptacje pozwalają zminimalizować utratę soku i użytecznych elementów z miazgi.

Przed gotowaniem jam wiśni z nasion owoców sugerowanych do przebijania pierwszego kołka lub leczenia wiśni 90 stopni wrzącej wody na minutę, w celu dalszego Syrop może przenikać do nich szybciej.

Dżem wiśniowy – przepis 1 (pestki)

Takie dżemy lepiej gotować z jagód o lekkich gatunkach, najlepiej – z białej czereśni. Zebrane owoce dokładnie umyć pod bieżącą zimną wodą, pozostawić do wyschnięcia i lekko usunąć ze wszystkich kości przy pomocy prostych narzędzi (nawiasem mówiąc, w tym przypadku, można użyć zwykły i spinki).

Aby przygotować syrop, należy pobrać 200 ml wody i 1 200 g na 1 kg surowca. cukier. Cukier wlewa się do garnków, wylewa się wodą (na zimno) i stale mieszając doprowadza do wrzenia. We wrzącej masie dodać jagody. Gdy dżem czereśniowy zacznie wrzeć, natychmiast usuwa się go z talerza i odstawia na dziesięć do dwunastu godzin. Po tym czasie dżem ponownie kładzie się na ogniu, doprowadza do wrzenia, a następnie ochładza. Tę procedurę powtarza się 3-5 razy. Ostatnim razem, gdy go wydasz, szczypta wanilii i cukru waniliowego zostaje dodana do konfitury wiśniowej. Gotowy ochłodzony deser wlewa się do puszek (1 litr), zwinięty lub pokryty gęstymi pokrywkami z polietylenu.

1

Dżem wiśniowy – przepis 2 (z kośćmi)

Surowiec do takiego dżemu może służyć jako jagoda wszelkiego rodzaju. Uszkodzone, uszkodzone owoce należy natychmiast wyrzucić, a całość i jakość umyć, wysuszyć. Syrop przygotowujemy na tej samej zasadzie, co w pierwszym przepisie, tylko cukier pobiera się za 200 g mniej na 1 kg surowca. Po ugotowaniu syropu dodaj jagodę.

Po zaburlit dżemem, i działają na pęcherzyki na powierzchni, należy go usunąć z pieca i działać w zależności od liczby receptury 1 z tą tylko różnicą: Dżem wiśniowy z kości nie powinny domagać 10-12 (jak w pierwszej wersji) oraz 3-4. Gotowy deser zapakowany jest w puszki.

Dżem wiśniowy – przepis 3 (bez pestek z orzechami włoskimi)

Do gotowania potrzebujemy: 1 kg cukru, 350 ml wody, 1 kg czereśni, cytryny, ¼ łyżeczki wanilii, 300 gr. orzechy włoskie.

Przygotuj jagody i usuń z nich kości w sposób opisany powyżej. Pokroić orzechy włoskie na kawałki równe kościom (możesz zrobić trochę więcej) i włożyć każdy kawałek do czereśni. Następnie przygotowuje się syrop: zalać wodą cukru, doprowadzić do wrzenia wagowych, nie zapominając o częstym mieszaniu, syrop usunąć z ognia i wlać do nich wiśnie, nadziewane z nakrętką tak, że syrop całkowicie pokryć jagody.

Pozostawić do zaparzenia przez trzy godziny, a następnie umieścić na małym ogniu (nie gotować syrop moszcz nie chereshenki zwinięty) i gotować dżem z wiśni owoców aż przezroczyste. 2-5 minut przed zakończeniem gotowania w dżemie, dodaj sok z cytryny i odrobinę wanilii. Pożądane jest nalewanie przygotowanego dżemu na gorąco i szczelnie zamknięte pokrywkami.

Dżem wiśniowy – przydatne porady doświadczonych kucharzy

Jeśli masz dzieci w domu, na pewno polubią one kandyzowane owoce ugotowane z części ugotowanych w syropie z jagód. Można je podawać małym słodyczom zamiast słodyczy, będzie to o wiele bardziej użyteczne!

Należy powiedzieć o prawidłowym przechowywaniu konfitur wiśniowych. Przechowywać w ciemnych, chłodnych i suchych pomieszczeniach w temperaturze nie wyższej niż 8-12 stopni, najlepiej w podziemiu lub w innych miejscach przeznaczonych do konserwacji warzyw. Niższa temperatura sprzyja konsystencji cukru w ​​dżemie, a wyższa temperatura zwiększa wchłanianie wilgoci z powietrza, co prowadzi do szybkiego pogorszenia jakości produktu.

1
Ссылка на основную публикацию
2019