Dżem wiśniowy: jak przygotować dżem wiśniowy

Dżem wiśniowy: jak przygotować dżem wiśniowy

Dżem wiśniowy – ogólny opis

Cherry słynie z antocyjanowej antocyjaniny. Właściwie to on nadaje mu czerwono-bordowy kolor. Wiśnia, świeża i puszkowana, jest przydatna w przypadku dny, problemów sercowo-naczyniowych, jest również w stanie obniżyć poziom cholesterolu. Dżem wiśniowy szczególnie polecany zimą – jest doskonałym narzędziem do zapobiegania przeziębieniom, aktywuje odporność i poprawia ukrwienie.

Dżem wiśniowy – przygotowanie potraw

Do gotowania konfitur wiśniowych używaj tylko emaliowanych garnków i misek. Bliski dżem powinien tylko lakierować pokrywki. W przeciwnym razie kolor produktu może się zmienić. Jakiekolwiek naczynia, czy to garnki, czy słoiki, najpierw trzeba oczyścić wodą sodową, a następnie wysterylizować.

Dżem wiśniowy – przygotowanie owoców

Wiśnie, podobnie jak wiśnie, muszą dojrzewać w drzewie – to pozwoli im zachować niezrównany smak. Wiśnie, które będą wykorzystywane do konserw, muszą być zrywane szypułkami. Jeśli odetniesz tylko jagody, wtedy sok może z nich wypłynąć, poza tym takie owoce będą szybciej zepsuć. I tuż przed gotowaniem, jagody są zbierane, oddzielane od szypułek i myte.

Cherry Jam – Przepis 1

Możesz zrobić pyszny dżem wiśniowy z agrestem. Do tego potrzebny jest kilogram czereśni, 1,1 kg cukru, 150 gramów wody i sok z agrestu. Jeśli to konieczne, wszystkie składniki muszą zostać proporcjonalnie zwiększone.

Sposób przygotowania jest następujący:
1. Umyj czereśnie należy pozbyć się dołów, do których można użyć wykałaczki lub specjalnego urządzenia. Następnie jagody muszą przejść przez maszynę do mięsa, która ma ruszt o średnicy otworu 2,5 milimetrów.
2. Rozdrobnione czereśnie należy umieścić w misce emaliowanej i dodać wodę w ilości 150 gramów na kilogram owocu. Wiśnie z wodą należy ugotować na małym gazie.
3. Następnie dodaje się cukier (za kilogram owoców wiśni pobiera się 1,1 kilograma cukru), a masę gotuje się do gotowości. Ważne jest, aby nie przylgnąć do płonącego, nieustannie mieszającego się dżemu.
4. Na samym końcu gotowania dżemu należy dodać wyciśnięty sok z agrestu (na kilogram wiśniowego owocu potrzeba 150 gramów soku).
5. Dżem jeszcze w stanie wrzenia należy wlewać do gorących suchych słoików i pokrywać lakierowanymi pokrywkami. Następnie szczelnie zamknij i obracając słoiki do góry nogami, pozostaw do ostygnięcia.

Cherry Jam – Przepis 2

Dżem wiśniowy doskonale współgra z czerwoną porzeczką. Sposób przygotowania takiego dżemu jest podobny do poprzedniego przepisu. Dopiero na końcu zamiast soku z agrestu należy dodać porzeczkę. Jeśli chodzi o składniki, zajmie to kilogram czereśni, pół kilograma czerwonej porzeczki i 0,75 kilograma cukru.

Metoda przygotowania:
1. Aby przygotować czerwoną porzeczkę, należy ją posortować, usunąć gałązki i łodygi, umyć jagody i posiekać je w maszynce do mięsa.
2. Po przejściu przez maszynę do mielenia mięsa, porzeczkę umieszcza się w emaliowanej misce i dodaje około 100-150 gramów wody na kilogram porzeczki. Masę tę gotować do zagęszczania.
3. Gotowane, jak opisano powyżej, wiśnie miesza się ze zgrubiałą porzeczką, dodaje cukier i ponownie gotuje, aż dżem będzie gotowy.
4. Gorący dżem wlewa się do sterylizowanych słoików i zwija się lakierowanymi pokrywkami. Po hermetycznej blokadzie puszki są odwrócone do góry nogami i przykryte kocem dla równomiernego chłodzenia.

Cherry Jam – Przepis 3

Ponieważ wiśnia ma niskie właściwości żelujące, podczas przygotowywania dżemu należy dodać inne jagody, aby uzyskać gęstą konsystencję. Ale możesz użyć żelatyny. Oto przepis na dżem wiśniowy z żelatyną. Aby to zrobić, potrzebujesz kilograma beznasiennych czereśni, 0,9 kg cukru, pół litra wody i 5 gramów żelatyny.

Metoda przygotowania:
1. Najpierw zagotuj syrop cukrowy i włóż wstępnie rozpuszczoną żelatynę (do tego weź zimną wodę) i wiśnię bez dołków w jeszcze gorącym syropie.
2. Czereśnia w syropie jest gotowana na umiarkowanym ogniu, bez przerwy usuwając powstającą pianę.
3. Gdy masa uzyska konsystencję dżemu, należy nieco ją ochłodzić, a następnie rozłożyć na sterylizowane słoiki.

1

Dżem wiśniowy – przepis 4

Możesz przygotować dżem wiśniowy z sokiem z cytryny. Ten przepis wymaga kilograma wiśni i kilograma cukru, a także łyżeczki soku z cytryny.

Metoda przygotowania:
1. Wiśnie należy sortować, oddzielać łodygi, myć i usuwać kości.
2. W misce emaliowanej owoce muszą być pokryte cukrem. I tak trzymaj jagody przez godzinę, więc pozwolili soku.
3. Następnie czereśnie potrzebują 30-40 minut do gotowania na małym ogniu, nie zapominając o ciągłym mieszaniu masy.
4. Powstająca pianka powinna być okresowo usuwana.
5. Gdy dżem zgęstnieje, należy dodać sok z cytryny. Następnie masa musi być dobrze wymieszana. Gotuj jeszcze kilka minut i usuń dżem z ognia.
6. Ponownie dobrze wymieszaj przygotowany dżem i rozprowadź go na sterylizowanych słoikach.
7. Banki zamykane są pokrywami, owijane w koc i pozostawione do całkowitego ochłodzenia. Dżem, ugotowany według tego przepisu, ma gęstą i bogatą barwę.

Cherry Jam – przydatne porady doświadczonych kucharzy

Dżem wiśniowy przygotowywany jest pestki. Tymczasem każda gospodyni wie, że dżem wiśniowy z kośćmi ma nieco lepszy smak i aromat. Aby nadać dżemu wiśniowemu niezrównany aromat, konieczne jest wylewanie wyodrębnionych dołów wodą (aby woda prawie nie pokrywała kości). Gotuj je w ogniu, odcedź i użyj powstałego bulionu do przygotowania dżemu zamiast wody.

1
Ссылка на основную публикацию
2019