Dżem wiśniowy to delikatny preparat na zimę. Przepisy na dżem wiśniowy: z cytryną, porzeczką, truskawkami, płatkami róż

Dżem wiśniowy to delikatny preparat na zimę. Przepisy na dżem wiśniowy: z cytryną, porzeczką, truskawkami, płatkami róż

Cherry to jagoda, która najpierw dojrzewa.

Cherry stymuluje odporność, która po długiej zimie jest osłabiona i doskonale oczyszcza naczynia.

Z czereśni robią kompoty i dżemy, ale to dżem okazuje się szczególnie smaczny i delikatny.

Dżem wiśniowy – podstawowe zasady gotowania

Same jagody soczystej wiśni nie mają jasnego smaku i aromatu, dlatego bardzo często dżem jest przygotowywany z dodatkiem skórki lub soku z cytryny i innych jagód.

W wiśniach czereśnie często mają robaki, których nie potrzebujemy, więc jagody są namoczone w zimnej wodzie przez godzinę. Następnie czereśnie są myte, jagody są usuwane z szypułek i kości są usuwane. Jest na to kilka sposobów. Kości można usunąć za pomocą specjalnego urządzenia lub szpilki. Uszkodzone i zgniłe owoce nie używają.

Myte i obrane wiśnie suszono, przenoszono do odpowiedniego naczynia, przykrywano cukrem i mieszano. Pozostaw jagody na pół godziny.

Kiedy wiśnia da sok, połóż naczynia z jagodami na kuchence i gotuj je, mieszając, przez dziesięć minut. Następnie schłódź mieszaninę i zmiel ją.

Metoda szlifowania zależy od wyniku, który chcesz uzyskać. Jeśli masa zostanie poddana recyklingowi przez sito, dżem okaże się delikatną, jednorodną konsystencją, ponieważ na końcu usuniesz wszystkie skórki.

Grubsza konsystencja jest uzyskiwana przez dżem, jeśli wszystko jest zmielone za pomocą blendera.

1

W powstałej masie nazębnej dodać skórkę cytryny lub kwas cytrynowy i doprowadzić masę do wrzenia. Dżem wlewa się do sterylnych, suchych słoików i zwija.

Przepis 1. Dżem wiśniowy z skórką z cytryny

Składniki

kilogram czereśni bez pestki;

dwie szklanki cukru;

dwie cytryny.

Metoda przygotowania

1. Wiśnia moczy się w zimnej wodzie przez kilka godzin. Następnie spuścić wodę, zakopać jagody, usunąć je z szypułek, umieścić w durszlak i spłukać pod bieżącą wodą. Delikatnie osuszyć jagody i usunąć kości w dowolny dogodny dla siebie sposób. Lepiej, jeśli zrobisz to przy filiżance, w której będziesz robił dżem

2. Cherry, obrane z kości, włożyć do miski miksera i funta. Przelej powstałą masę do kubka, w którym zaparzy się dżem.

3. Opłucz cytryny, usuń skórkę z nich ostrym nożem i wyciśnij sok z nich. Dodaj skórkę i cytrynę do masy wiśniowej i wymieszaj.

4. Połóż kubek z dżemem na wolnym ogniu. Gdy masa zacznie się gotować, zmniejsz moc do minimum, przykryj pokrywką i gotuj przez 20 minut, okresowo mieszając. W tym momencie wlej cukier, zamieszaj, zwiększ ogień i doprowadzaj do wrzenia. Zdejmij pokrywkę i gotuj, aż skończysz, mieszając. Aby sprawdzić gotowość, zlej trochę dżemu na spodku. Gotowy dżem nie powinien się rozprzestrzeniać.

5. Czyste brzegi sterylizuj nad parą lub w gorącym piekarniku. Rozłóż gotowe dżemy nad puszkami i zwiń je. Banki odwracają się do góry nogami i są chłodne. Zachowaj dżem w piwnicy lub spiżarni.

Przepis 2. Dżem wiśniowy z pektyną

Składniki

kilogram czereśni;

naturalny sok z cytryny – 50 ml;

800 g cukru;

4 g pektyny.

Metoda przygotowania

1. Wiśnię z łodygami napełnij zimną wodą, dodaj sól i namocz jagody przez dwie godziny. Następnie spuścić wodę, uwolnić jagody z łodyg i umyć. Następnie, za pomocą specjalnego urządzenia lub szpilki, usuń kości.

2. Zmiel wiśnie w blenderze i przenieś uzyskaną masę do emaliowanej miseczki. Napełnij wiśni cukrem i pozostaw na kilka godzin.

3. Następnie połóż miskę z czereśniami na intensywnym ogniu i szybko doprowadzaj do wrzenia. Pektynę rozcieńczyć niewielką ilością wody. Wlać do wrzącej masy z czereśni i wymieszać. Skróć ogień do minimum i gotuj jam, mieszając, około czterdziestu minut.

4. Krótko przed końcem wlać naturalny sok z cytryny. Wymieszaj i wyłącz ogień, a następnie ostudź nieco. Wlej dżem na czyste, sterylne słoiki i szczelnie zamknij. Całkowicie schłodzone i przechowywać w piwnicy lub innym chłodnym miejscu.

Przepis 3. Dżem wiśniowy w multivarku

Składniki

80 ml soku z cytryny;

pół kilograma cukru;

kg słodkiej wiśni.

Metoda przygotowania

1. Wiśnię, bez usuwania z łodyg, wlać trochę osolonej wody, aby pozbyć się robaków, jeśli w ogóle. Następnie spuścić wodę, spłukać jagody i usunąć z szypułek. Delikatnie wysuszyć i usunąć pestki za pomocą specjalnego urządzenia lub szpilki.

2. Umieść jagody w misce multivarka i wypełnij cukrem. Pozostaw miskę czereśni w chłodnym miejscu na noc, aby wyróżniać się sokiem.

3. Następnego dnia umieść miskę w multivarku i włącz tryb “Jam” na godzinę. Nie zakrywaj pokrywki. Reżim temperatury powinien wynosić 100-108 ° C. Gdy masa zacznie wrzeć, usunąć piankę.

4. Po 15 minutach zetrzyj jagody zanurzonym blenderem i gotuj jam przez kolejne pół godziny, okresowo mieszając drewnianą szpatułką. Wlać sok z cytryny pięć minut przed zakończeniem gotowania.

5. Dokładnie umyj szklane pojemniki za pomocą sody, przepłucz i sterylizuj w gorącym piekarniku lub na parze. Ugotuj pokrywki. Rozłóż przygotowany dżem na przygotowanym szklanym pojemniku i szczelnie zakryj pokrywki. Całkowicie fajne i przechowuj w spiżarni lub piwnicy.

Przepis 4. Dżem wiśniowy z brzoskwiniami i płatkami róż

Składniki

żółta wiśnia – 200 g;

miąższ brzoskwiń – pół kilograma;

piętnaście płatków róż;

cukier – 700 g;

wermut “Campari” – 80 ml;

naturalny sok z cytryny – 150 ml.

Metoda przygotowania

1. Peaches umyć, obrać je z szypułek i oderwać je. Pokrój owoce na pół i usuń kości. Papryka pokroić na małe kawałki. Umyć Cherry, usunąć liście i ogony. Za pomocą szpilki lub specjalnego urządzenia usuń kości z jagód.

2. Drobno pokrojone brzoskwinie i czereśnie w aluminiowej misce. Pozostaw owoce z jagodami na godzinę i nałóż intensywny ogień. Doprowadzić zawartość do wrzenia, wlać cukier i zalać świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Mieszaj i gotuj wszystko na małym ogniu przez dziesięć minut.

3. Teraz dodaj dużo płatków róż i wlej w wermut. Dokładnie wymieszaj i nalegaj dżem przez 20 minut.

4. Umyj szklane pojemniki z wodą sodową, dokładnie opłucz i sterylizuj. Ułóż dżem na przygotowanych słoikach i szczelnie zamknij. Banki z dżemem odwróconym i całkowicie chłodnym. Przechowuj słoiki z przedmiotami w piwnicy lub w innym chłodnym miejscu.

Przepis 5. Dżem wiśniowy z żelatyną

Składniki

2 g kwasu cytrynowego;

kg słodkiej wiśni;

4 g żelatyny;

800 g cukru.

Metoda przygotowania

1. Usuń jagody wiśniowe z szypułek, umieść je w durszlaku i spłucz. Delikatnie osusz wiśnie i usuń kości z jagód. Można to zrobić za pomocą specjalnego urządzenia lub szpilki.

2. Ułóż przygotowane jagody w misce miksera i posiekaj. Przenieś powstałą masę do głębokiej aluminiowej miski i dodaj cały cukier. Pozostawianą mieszaninę pozostaw na kilka godzin.

3. Postaw miskę na intensywnym ogniu i doprowadzaj do wrzenia. Podczas gdy jagody gotują się, wlać żelatynę gorącą wodą i mieszać, aż całkowicie się rozpuści. Kiedy jagody się zagotują, obniżyć temperaturę i wlać cienki strumień roztworu żelatyny, ciągle mieszając. Ugotuj dżem przez kolejne czterdzieści minut.

4. Krótko przed zakończeniem gotowania dodaj kwas cytrynowy. Dokładnie wyczyść szklany pojemnik, opłucz go pod kranem i wysterylizuj nad parą lub we wstępnie rozgrzanym piekarniku.

5. Ułóż gotowy dżem na słoikach i szczelnie je uszczelnij. Odwróć i całkowicie schłódź przedmiot obrabiany. Zachowaj dżem z czereśni w spiżarni lub piwnicy.

Przepis 6. Klejnot z czereśni i agrestu

Składniki

cukier – 600 g;

wiśnia – 750 g;

250 g agrestu.

Metoda przygotowania

1. Agrest umyć, obrać jagody z łodyg i dokładnie spłukać. Zalać agrest wodą i gotować do miękkości.

2. Oddzielić czereśnie od łodyg, włożyć jagody do durszlaka i spłukać. Wyjmij kości za pomocą szpilki lub specjalnego urządzenia. Lekko osusz jagody i umieść je w agrestu. Mieszaj i gotuj dalej.

3. Dodawać cukier do czereśni i agrestu stopniowo i stale mieszając doprowadzić do wrzenia. Umieść mieszaninę na sicie i przetrzyj drewnianą szpachelką. Wbij masę do miski i gotuj, aż będzie gęsta.

4. Umyj szklane pojemniki i wysterylizuj je. Przygotuj przygotowany dżem na sterylnych, suchych słojach i rolkach. Całość gotuj całkowicie i przechowuj w piwnicy lub spiżarni.

Przepis 7. Klejnot z czereśni i porzeczek

Składniki

wiśnia – kg;

cukier – półtora kilograma;

woda pitna – 100 ml;

czerwona porzeczka – kg.

Metoda przygotowania

1. Usuń porzeczkę z gałązek, włóż w sito i dokładnie umyj. Umieść jagody w rondlu i zostaw na chwilę. Następnie połóż na kuchence doniczkę porzeczki i gotuj, ciągle mieszając, aż będzie miękka.

2. Przecedzić powstałą masę przez gazę, w połowie złożoną. Nie naciskaj porzeczki, aby sok był przezroczysty. Powinieneś dostać około 1,5 litra soku.

3. Oddzielić wiśnie od pediconów, dobrze umyć i lekko osuszyć. Usuń kości z jagód i zebraj wyekstrahowany sok. Dodaj wiśniowe jagody do rondla, dodaj trochę wody, zalej 300 g cukru i gotuj jagody aż miękną przez kwadrans. Następnie zmiel wszystko za pomocą zanurzonego blendera.

4. Umieść pozostały cukier w powstałej masie i wlej sok z porzeczek. Doprowadź wszystko do wrzenia i gotuj, aż dżem zacznie gęstnieć. Usuń piankę pianką.

5. Umyj szklany pojemnik i dokładnie go sterylizuj. Dżem gotować zalać przygotowanymi brzegami i ostrożnie przetoczyć. Odwróć słoiki do góry dnem i całkowicie schłodź dżem.

Klejnot z czereśni – porady i wskazówki

W jagodach świeżych czereśni mogą być robaki, których nie można zobaczyć po zewnętrznym badaniu, więc jagody powinny być moczone w osolonej wodzie, aby się ich pozbyć.

Dżem lepiej gotować z czerwonych wiśni.

Aby konsystencja dżemu stała się jednorodna i delikatna, zmielić przegotowane jagody przez sito.

Dodaj pektynę do masy wiśniowej, aby dżem był grubszy.

1
Ссылка на основную публикацию
2019