Dżem z szyszek: jak prawidłowo gotować

Dżem z szyszek: jak prawidłowo gotować

Dżem z szyszek – opis ogólny

Kto z nas nie czuł się, wsiadł do sosnowego lasu i oddychał pełnią sosnowym powietrzem w klatce piersiowej, ponieważ całe ciało jest wypełnione energią i słońcem. Mieszkańcy miast po prostu uwielbiają to słodkie powietrze iglaste, szczególnie przydatne dla tych, którzy cierpią na choroby dróg oddechowych. Najczęstszym drzewem iglastym w naszym kraju jest sosna. To drzewo daje nam najcenniejszą rzecz, jaką człowiek wykorzystuje do leczenia – igieł sosnowych, nerek, dziąseł i, oczywiście, szyszek.

Sosnowe igły są wykorzystywane w perfumach, oleje lecznicze i używa folk i oficjalną medycynę, ale zielone gałki sosnowe, gdy są jeszcze stałe i lepki stan jest bardzo odpowiednia do przygotowania życiodajnego dżem, który gromadzi w sobie niewyczerpane ciepło od słońca i moc ziemi.

Healing „guma” miód wykonany z młodych gałek zieleń sosnowych naprawdę dobre dla ciała, jeśli są prawidłowo zmontowane i gotowe, podtrzymując technologii. Długa deszczowa jesień i mroźna zima, musisz smaczne i zdrowe lekarstwo na chroniczne zmęczenie, ból gardła, przeziębienia, brak snu, zmęczenie. Tylko jedna łyżka sosnowego miodu pomoże walczyć z ciałem z osłabieniem odporności, szczególnie dla dzieci i osób starszych.

Dżem z szyszek – przygotowanie potraw

Do przyrządzania dżemu używa się zwykłych potraw – naczyń emaliowanych lub miedzianych, misek lub produktów wykonanych ze stali nierdzewnej. Przygotowany dżem można wlać do małych czystych i umytych słoików, przechowywać w lodówce lub w ciemnym chłodnym miejscu, w zależności od pokrywek.

Dżem z szyszek – przygotowanie owoców

A więc o zbieraniu szyszek. W różnych strefach klimatycznych ich powstawanie na drzewach odbywa się na różne sposoby. Na Ukrainie są gotowe do użycia od połowy maja do początku czerwca, w Rosji od 21 do 25 czerwca. Do gotowania dżemu pasowały tylko te pąki, które można ciąć nożem lub przedziurawione paznokci, ich zakresy długości od 1 do 4 cm. Stożki proces zbierania przekształcony ekscytującej przygody pięknej powietrza i drobny charakter okolice w połączeniu z ciepłą pogodę maju lub czerwcu przekształcając prawdziwe wakacje. Wybierz tylko te nierówności, które dopiero zaczynają się otwierać, są zielone i nie udało się jeszcze usztywnić. Zwróć uwagę, że owady nie mają wpływu na drzewo – w tym przypadku odsuń się od niego.

Wybierz około kilograma szyszek wielkości orzecha włoskiego.

Dżem z szyszek – przepis 1

Jam jest gotowany w trzech etapach. W pierwszym uporządkować i przemywa gałki sosnowe w zimnej wodzie, umieścić je w pojemniku do gotowania i napełnić wodą tak, że pokrywa nierówności na najwyższym kilku centymetrów. Zamknij pokrywkę i gotuj przez 30 minut w ogniu, pozostawiając na 12 godzin w ciemnym miejscu, aby nalegać. Drugi etap: oddzielania cieczy z otrzymanej brzeczki i szyszki zielony i smaczne smak mieszanki cukru (1: 1). Gotuj syrop na małym ogniu, aż jam przestanie się rozprzestrzeniać. Gotowy dżem ma bogatą ciemnopurpurową barwę. Na ostatnim etapie dodajemy kilka shishechek z bulionu i po 5 minutach gotowania wlewamy szklane słoiki. Skład – 1 kg szyszek, 1 kg cukru, 10 szklanek wody.
Ciesz się pysznym dżemem całą zimę

Dżem z szyszek – przepis 2. “Miód” z szyszek.

Napełnij zebrane i usiane guzy wodą, aby zakryła szyszki. W tym przypadku cukier dodaje się natychmiast (cukier i woda 1: 1), po rozpuszczeniu marnujemy niewielki ogień przez półtorej godziny, usuwając pianę. Miód staje się przezroczysty, a stożki nasączone syropem lekko czerwonawe.

Dżem z szyszek – przepis 3. Dżem “słoneczny” (bez gotowania).

Młode szyszki myły, kroiły i pokrojono na kawałki, zwinięte w cukier. Umieść słodką mieszankę otrzymaną warstwowo w warstwach, dodatkowo wylewając cukier. Górna warstwa jest również pokryta cukrem i umieścić słoik na słońcu. Aby przepuścić powietrze, słoik powinien być przykryty gazą lub lekką naturalną serwetką. Gdy cukier się rozpuszcza i tworzy się syrop, dżem jest okresowo wstrząsany, po całkowitym rozpuszczeniu cukru – dżem “słoneczny” jest gotowy. Przechowywać w ciemnym chłodnym miejscu pod szczelną pokrywą.

1

Dżem z szyszek – recepta 4, “Mocny”.

Ten przepis różni się od innych tym, że syrop jest najpierw przygotowywany. Topnienia zakleszczenie występuje w kilku „metody”, mieszaninę doprowadzono do temperatury wrzenia (80-85 ° C), ale nie gotuje, a pozostawia się ostygnięcie procedura jest realizowane kilka razy. Przygotowany dżem ma ciemnobrązowy kolor, powinien być przechowywany w lodówce. Cukier i szyszki 1 kg każdy, woda 1,5 filiżanki.

Dżem z szyszek – przydatne porady doświadczonych kucharzy

– Napełniając stożki wodą, nie “przesadzaj”, rozważ fakt, że mogą unosić się w powietrzu.

– Pozostaw stożki do zaimpregnowania aż do całkowitego ochłodzenia – aby proces był lepszy. Zbyt gęsty dżem można rozcieńczyć wodą i ugotować.

– Ten jam ma swoje przeciwwskazania. Nie zaleca się przyjmowania go na pokarm osobom z ostrym zapaleniem wątroby, kobietom w ciąży. Dla małych dzieci, skłonnych do skazy i alergii, spróbujmy dżemu w małych dawkach.

– Rozbijając spawany stożek, można znaleźć najbardziej użyteczną substancję – żywicę o różowym kolorze, przyjemną w smaku. Ten przysmak może być podawany dzieciom z ubogim apetytem, ​​zapaleniem oskrzeli lub silnym kaszlem. Syrop stosuje się na łyżeczce do herbaty z zieloną herbatą.

Na pewno spodoba ci się przyjemny, żywiczny dżem o słodkawym posmaku i miętowym posmaku.

1
Ссылка на основную публикацию
2019