Galaretka z czarnej aronii: przydatny deser i zapas witamin na zimę. Warianty galaretki z czarnej aronii z dodatkiem żelatyny i bez

Galaretka z czarnej aronii: przydatny deser i zapas witamin na zimę. Warianty galaretki z czarnej aronii z dodatkiem żelatyny i bez

Galaretka – tak jak myśleliśmy w dzieciństwie, to magia, która może zrealizować wszystkie nasze marzenia. Podkreślam: pyszne sny. To danie przeznaczone dla wszystkich: zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dla dziecka jest to wielobarwny cud, dla rodziców – popularne składniki, łatwość i szybkość gotowania. Ale, jak każde danie, ta słodycz ma swoje własne zasady gotowania, o których dowiemy się dzisiaj.

Ogólne zasady przygotowania galaretki z czarnej aronii

Jak wiadomo, galaretka jest popularna nie tylko w Rosji. Zajmuje honorowe miejsce głównie dla dzieci, bez względu na narodowość, stoły. Początkowo galaretka została wynaleziona we Francji w XVI-XVII wieku. I możesz sobie wyobrazić, że galaretka stała się aromatyczna i niezwykle kolorowa dopiero w 1985 roku w Ameryce, dzięki Peru White, która udoskonaliła składniki standardowej receptury.

Podstawą galaretki jest żelatyna, która pomaga zestalić pożądany kształt. To wymaga czasu, który jest również głównym “składnikiem” przepisu. Fakt ten tłumaczy się tym, że zależy to od czasu, czy Twoja galaretka będzie przydatna i bezpieczna dla zdrowia. Przecież możesz iść do sklepu i kupić gotowe żelatyny z konkretnymi owocami, ale nie niosą nic w sobie. Wiele przekazów, lekarzy i eksperymentów nawet w domu dowiodło, że takie gotowe galaretki nie zawierają naturalnych zmiażdżonych owoców. Co więcej, ufając niewiarygodnym produktom w sklepie, możesz zatruć lub zatruć dziecko. Dlatego proponujemy ci bezpieczniejszy stary sposób, jak mówią, “babcię” sposób na pyszne gotowanie – przepis z domowymi owocami. Oczywiście nie możesz sam zrobić żelatyny, ale możesz już zaufać sklepowi w tym produkcie.

Liczba receptur może zależeć od różnorodności owoców, a ostatnio zaczęła łączyć kolory, tworząc niezwykłe piękno i różnorodność receptur. Do tej pory liczył ponad dwa tuziny odmian galaretki. Najczęściej kucharze domowi, cukiernicy używają takich owoców jak: truskawka, malina, cytryna, wiśnia i wiele innych. Wynika to z obecności jaskrawych kolorów i przyjemnych smaków. Rzadko jednak kucharze pamiętają o takich owocach, jak jarzębina. I na próżno! Galaretka z czarnej aronii zawiera dużą ilość witaminy i takie wartości energetyczne (na porcję):

• 18,8 białka;

• 136,7 węglowodanów;

• 2,5 tłuszczu.

A także o wysokiej zawartości kalorii – 689,5. Galaretkę z czarnej aronii można gotować w dowolnym kraju, w dowolnym miejscu, ponieważ przy obecnej cywilizacji wystarczy pójść do sklepu ze świeżymi lub mrożonymi owocami i kupić odpowiednią ilość.

Przepisy

1

Przejdźmy do najciekawszego – gotowania. Wszystko jest bardzo proste, nic nie jest skomplikowane. Ponieważ różnorodność receptur na galaretkę z aronii nie ma specjalnych nazw, chociaż przepisy różnią się od siebie, po prostu je policzymy. Podobieństwo każdej receptury składa się z trzech głównych składników: soku, cukru i żelatyny. Niemal w każdym przepisie powtarzają się zaimprowizowane remedia:

• 2 miski;

• Ekran;

• łóżeczko dziecięce;

• Sterylne puszki.

Przede wszystkim, zbierając właściwe składniki, zdecyduj, jaki rodzaj żelatyny będzie działał. Istnieją dwa rodzaje zakupionej żelatyny: standardowa (normalna) i natychmiastowa. Standardowa żelatyna następuje, zalać wodą pół godziny przed gotowaniem i odstawić na bok. Natychmiastową żelatynę wylewa się w ciepłej wodzie i miesza z dużą szybkością.

Przepis 1. Galaretka z czarnej aronii bez żelatyny

Przechodzimy do składników:

• 2500 g czarnej aronii;

• 1 g cukru;

• 3 szklanki wody.

1.Jeśli masz zamrożone jagody, to najpierw musisz poczekać, aż się stopią.

2. Wlać obrane jagody z gałązek i liści do miski, wlać wodę. Ostrożnie myjemy jagody.

3. Przesuwamy już czyste jagody w drugiej misce. Dodaj 3 szklanki wody do jagód. Wszystko zostawiamy na załączonym piecu, którego temperatura powinna być umiarkowanie mocna.

4. Po ugotowaniu popiół powinien stać w ogniu przez 30-40 minut. Gotujemy jagody, jednocześnie łącząc je ze sobą.

5. Wyjmij z płytki. Przygotuj sok w ten sposób: zmiażdżyć jagody, przesyłając sok przez sito. Pozostałe ciasto można następnie wyrzucić, pozostawiając niewielką ilość miąższu.

6. Myakot i pozostały sok gotujemy z cukrem przez około 15 minut. Ilość cukru zależy od Ciebie. Jeśli chcesz zrobić mniej słodką galaretkę, wystarczy 1 kg na wadze.

7. Przenieś powstały pyszny roztwór do sterylnych słoików i polegajmy na czasie, pozostawiając deser w lodówce.

Przepis 2. Galaretka z czarnej aronii z jabłkiem

Składniki:

• 1 kg popiołu górskiego (aronia);

• 1 kg słodko-kwaśnych jabłek;

• 0,5 kg cukru;

• 1,2 litra czystej wody.

Odmiana w postaci jabłek sprawia, że ​​deserowi trudno jest zrobić galaretkę z czarnej aronii.

1. W przypadku wcześniej rozmrożonych, przemytych i obranych ashberries gotujemy w roztworze soli przez około 10 minut. Po, pieszczota.

2. Obierz jabłka i schemat na małe plasterki.

3. Wylej wszystkie owoce na jednej patelni i napełnij je wodą, aż składniki zostaną całkowicie przykryte. Włączyć ogień i w ciągu 30 minut owoc przybierze pożądaną formę.

4. Naciśnij owoce gazy. Trochę wlej wodę.

5. Dodaj sok z cytryny, cukier.

6. Wymieszaj wszystko, ponownie rozpal ogień.

7. Około godziny zamieszaj mieszaninę i usuń piankę, aż stanie się gęsta.

8. Pozostaje tylko wylewać na formy i czekać na wyniki lodówki.

Bardzo piękna forma w postaci kilku figur.

Przepis 3. Galaretka z czarnej aronii z żelatyną

Do przygotowania pysznej galaretki z czarnej aronii potrzebne będą:

• 1 kg popiołu górskiego;

• 150 gramów cukru;

• 600 ml zimnej wody;

• 200 gramów żelatyny.

Przebieg przygotowania:

1. Najpierw namocz 200 gramów żelatyny w 100 ml zimnej wody.

2. Przechodzimy na patelnię, na której nalewa się pół litra wody i 150 gramów cukru.

3. Po zagotowaniu wody możemy wyrzucić oczyszczony popiół górski. Podczas gotowania pożądane jest usunięcie piany. Na małym ogniu popiół powinien być gotowany przez 10 minut. Wkrótce wyłącz ogień i dodaj spęcznioną żelatynę na patelnię i mieszaj, aż woda w patelni się rozgrzeje.

4. Gdy syrop ochładza się, można wlać galaretkę do foremek lub potraw. Proces chłodzenia galaretki odbywa się w lodówce, według 4-5 godzin.

Udekoruj danie może być tej samej jagody – jarzębiny, umieszczając go na górze mrożonej galaretki i kropli masła, na piękno.

Przepis 4. Galaretka z dżemu z chernoplodkoj

Składniki:

• Zakup żelatyny 2 łyżki. łyżki;

• Zimna przegotowana woda;

• 1 kg popiołu z czarnej jagody;

• Niektóre dżem z jarzębiny (ilość do smaku)

Przebieg przygotowania:

1. Wziąć zdolność. Wkładamy do niego 2 łyżki stołowe żelatyny i napełniamy ją zimną przegotowaną wodą. Dokładnie wymieszaj i około godzinę żelatyna powinna puchnąć.

2. Po godzinie wlać wodę z żelatyną do garnka, gdzie po kilku minutach będzie wyglądać normalnie. Podczas przygotowywania się żelatyny możemy przygotować sok z aronii: dopasować jarzębinę do miejsca do gotowania na sicie, które stoi na głębokim talerzu i wycisnąć sok za pomocą wałka do ciasta. Możesz wyrzucić zużyty olej z popiołu.

3. Wlej sok do garnka z żelatyną i wymieszaj.

4. Specyfika tego przepisu polega na tym, że zamiast cukru do syropu dodaje się dżem jarzębinowy, którego ilość zależy od Ciebie, czyli smaku, będzie to więcej niż 3 łyżki.

5. Mieszać do wrzenia.

6. Po półgodzinie mieszanina kordu jest nieco zimna, przelewając się do gotowanych potraw. Pamiętaj jednak, że naczynia muszą być głębokie!

7. Za pomocą małego sita wyjmujemy z naczyń galaretowate kulki lub dodatkowe mięso z dżemu. Innymi słowy, oczyszczamy i porządkujemy piękno deseru.

8. Wysyłamy deser do lodówki i czekamy na pełne zgrubienie.

Przepis 5 Galaretka z czarnej aronii na zimę

Jeśli istnieje chęć zaopatrzenia się w przydatny produkt na zimę, stosuj się do tego przepisu. Ale nie zapomnij przygotować puszek do konserwacji. Powinny być dobrze sterylizowane lub smażone.

Składniki:

800 g jagód jarzębiny;

650 cukrów;

4 łyżki. l żelatyna;

1,2 litra wody pitnej.

Przebieg przygotowania:

Wrzucamy jagody do rondla i myjemy je dobrze rękoma.

Wlewamy sok do innego pojemnika, nalejemy ciasto wodą, kładziemy na komorku. Należy gotować przez 15 minut.

Ponadto, stosując gazy i durszlak, naciągamy go. W powstałym bulionie dodajemy cukier, gotujemy przez 7 minut.

Wlać 1 szklankę kompotu i rozpuścić w niej żelatynę i wlać do kompotu.

Tam też wylewamy sok z popiołu górskiego.

Gotuj kolejne 5 minut. Gotowa, ale jeszcze nie zamrożona galaretka wlewa się do ugotowanych słoików.

Przykryj się żelaznymi pokrywkami, możesz zacząć walcować.

Po schłodzeniu nie zapomnij wysłać słoików do piwnicy lub do lodówki.

Przepis 6. Galaretka z czarnej aronii: naturalna

Składniki:

• 1 kg jagód z czarnej aronii;

• 700 g cukru;

• 500 g wody.

Przebieg przygotowania:

1. Gotowanie jagód: oczyść, umieść w pojemniku i zalej wrzącą wodą.

2. Gdy składniki są wystarczająco ugotowane, połóż je gazą.

3. Dodaj cały cukier. Włączamy powolny ogień.

4. Po 15 minutach wrzenia można nalać wysterylizowane słoiki.

Wskazówki

1. Podczas wlewania gotowego płynu do sterylizowanych słoików lub form, użyj sita.

2. W przypadku deserów dietetycznych należy dodać mniej cukru, ponieważ owoc zawiera wystarczającą ilość glukozy.

3. Jelly z czarnej aronii i podobne desery z tą jagodą są przepisywane przez lekarzy ludziom, którzy mają łamliwe paznokcie i włosy.

4. Jeśli chcesz zrobić galaretkę bez żelatyny, możesz użyć pektyny.

Sama aronia przynosi presję do normalnego stanu, wzmacnia odporność i normalizuje krążenie krwi.

1
Ссылка на основную публикацию
2019