Krem do dekoracji ciast: najlepsze i oryginalne przepisy. Jak przygotować każdy z rodzajów kremu do dekoracji ciasta: instrukcje krok po kroku

Krem do dekoracji ciast: najlepsze i oryginalne przepisy. Jak przygotować każdy z rodzajów kremu do dekoracji ciasta: instrukcje krok po kroku

Domowe ciasto wykonane własnoręcznie nie może być porównywane z analogami w sklepie.

Taki przysmak ma niepowtarzalny smak, ale każda gospodyni chce nadać mu wyjątkowy wygląd. W tym celu przygotowywany jest specjalny krem, który zachowa kształt po dekoracji pieczenia.

Krem do dekoracji ciast. Ogólne zasady przygotowania

Istnieje wiele różnych opcji przygotowania kremu do dekorowania ciast.

Oryginalna konstrukcja domowych ciast może być nie tylko kremem naftowym, jak się powszechnie uważa. Doskonałe ozdoby lub kwiaty otrzymujemy ze śmietany, kremu proteinowego, a także ze śmietanki Charlotte.

Głównym zadaniem przy tworzeniu takiego kremu jest uzyskanie niezbędnej konsystencji. Jest to ważny warunek sukcesu przy stosowaniu do ciasta o małych wzorach, różach i płatkach.

Kremem do dekorowania ciasta może być regularne zagotowane mleko skondensowane, gotowa ubita śmietana z puszki lub pasty czekoladowej. Ci, którzy nie szukają łatwych dróg, muszą pracować mikserem. Masz dość cierpliwości! Czas bicia kremu w oddzielnym przypadku jest inny, jak już zapewne rozumiesz – zależy to od składników składowych.

Oferuję kilka sprawdzonych receptur na kremy do dekoracji ciasta.

Krem tłusty ze skondensowanym mlekiem do dekoracji ciast

Wygrana dla domowego wypieku. Klasyczna opcja polega na użyciu dwóch składników: masła i skondensowanego mleka. Aby nadać mu wyjątkowy smak, możesz dodać odrobinę rumu podczas bicia.

Składniki:

1
 • 200 gramów masła;
 • 240 gramów skondensowanego mleka.

Metoda przygotowania:

Podgrzej masło w małym metalowym pojemniku do uzyskania kremowej konsystencji.

Pokonaj masło drewnianą szpachelką lub koronką. Powinien być elastyczną białawą masą.

Kontynuując proces ubijania, dzieląc skondensowane mleko. Ubij krem ​​przez 15 minut przed puszystością i jednolitością.

Jeśli zastosowane mleko skondensowane ma niejednolitą strukturę, jest kandyzowane, to musi być wstępnie podgrzane, zmieszane i schłodzone.

Zdarza się, że podczas przygotowywania kremu “obcięty”, złuszcza, nie panikuj. Po prostu kremowa masa powinna być lekko podgrzana, a następnie ponownie wstrząśnięta. W przypadku pojawienia się cieczy sytuacja może zostać naprawiona poprzez wyrzucenie ubitej masy na sito. Gdy płyn oddzieli się, krem ​​należy rozgrzać i ubić.

Użyj kremu olejnego do dekorowania ciast, zaleca się go w schłodzonej formie, wtedy będzie o wiele łatwiej pracować z nim, a rysunki okażą się wytłoczone i nie rozmyte.

Tłustą śmietankę do dekorowania ciasta na syropie cukrowym

Doskonały krem ​​naftowy pojawi się na syropie cukrowym. Proces przygotowania jest dość prosty, bardzo podobny do technologii opisanej w poprzednim przepisie.

Składniki:

 • 200 gram masła masłowego;
 • 150 gramów cukru;
 • 145 mililitrów wody.

Metoda przygotowania:

Na patelni należy wlać wymaganą ilość granulowanego cukru, dodać wodę, wymieszać wszystko łyżeczką. Aby doprowadzić ciecz do stanu wrzenia, aby uzyskać całkowite rozpuszczenie granulowanego cukru. Podczas gotowania syropu ważne jest, aby usunąć piankę w odpowiednim czasie.

Masło należy lekko rozgrzać w kuchence mikrofalowej lub na talerzu do uzyskania gęstej konsystencji. Pokonaj oliwę za pomocą trzepaczki lub drewnianej łopatki. W rezultacie otrzymasz wspaniałą białą masę.

Kontynuując ubijanie masła, musisz stopniowo wprowadzać schłodzony syrop cukrowy. Ubij śmietanę do uzyskania gładkości.

Śmietana do dekoracji ciast

Na bazie kwaśnej śmietany nawet początkujący może z łatwością zrobić krem ​​na ciasto. Wybierając produkt z kwaśnego mleka, należy zwrócić uwagę na zawartość tłuszczu. Do przygotowania kremu preferowana jest śmietana o dużej zawartości tłuszczu – 25% i więcej. Krem będzie konieczny, jeśli użyjesz domowej roboty kwaśnej śmietany.

Składniki:

 • 500 g schłodzonej śmietany o zawartości tłuszczu 25%;
 • 135 gramów cukru.

Metoda przygotowania:

Śmietana i cukrowa trzepaczka, stopniowo zwiększając prędkość. Cukier, a najlepiej cukier w proszku, należy stopniowo dodawać w częściach.

W miarę rozpuszczania się granulowanego cukru krem ​​stanie się nieco jaśniejszy. Nie bój się! Podczas procesu ubijania masa staje się grubsza. Gotowy krem ​​z kwaśnej śmietany nie powinien spływać z łyżki.

Jeśli kwaśna śmietana nie jest najgrubszym tłuszczem, można ją położyć na gazę i zawiesić na noc. Serum na ten czas spłynie, a kwaśna śmietana uzyska odpowiednią konsystencję. Przygotowanie śmietany z niskotłuszczowej kwaśnej śmietany przeprowadza się dalej zgodnie ze schematem opisanym powyżej.

Nie zawsze możesz być całkowicie pewien jakości fermentowanego produktu mlecznego, jeśli kwaśna śmietana nie zagęszcza się podczas ubijania, możesz dodać worek zagęszczający.

Krem proteinowy do dekoracji ciast

Dzięki tak przygotowanemu kremowi proteinowemu można z powodzeniem ozdobić ciasto pięknymi kwiatami i wzorami. Jego struktura jest łatwa, a praca z nią jest łatwa i przyjemna. Całą tajemnicą przygotowania śmietany proteinowej jest odpowiednio uwarzony syrop cukrowy. To on jest głównym składnikiem tego kremu.

Składniki:

 • 180 gramów granulowanego cukru;
 • 60 mililitrów wrzącej wody;
 • 2 białka;
 • cukier waniliowy;
 • trochę kwasu cytrynowego.

Metoda przygotowania:

W garnku zalać wodą, dodać cukier. Zagotuj syrop, mieszając, aż pojawią się bąbelki. Na samym końcu procesu gotowania dodać kwas cytrynowy do końcówki noża.

Przed wyjęciem syropu z płytki należy sprawdzić jego gotowość. Jeśli kropla syropu nie rozleje się po powierzchni talerza, jest całkowicie gotowa. Możesz również naciągnąć kroplę palcem wskazującym i kciukiem, powinien on rozciągnąć się w nici.

Następnym krokiem w przygotowaniu kremu będzie ubijanie białek. Pokonaj ich przy średniej prędkości przez co najmniej 5 minut.

Gdy biała masa jest odpowiednio zagęszczona, należy dolać gorący syrop cukrowy cienkim strumieniem. Dodaje się tu cukier waniliowy, a proces ubijania trwa dalej, aż masa zamieni się w przewiewny i jednolity krem.

Krem maślowo-proteinowy do dekoracji ciast

Ten uniwersalny kremowy przepis jest dość prosty. Proces przygotowania go nie potrwa długo. Białka nadają śmietance świetność, a masło – gęstość. Dzięki zastosowaniu kremu olejowo-proteinowego można przykryć wierzch tortu, a także ozdobić go wzorami, pokazując maksymalną wyobraźnię.

Składniki:

 • 150 gramów masła;
 • 100 gramów cukru;
 • 2 białka jaj;
 • wanilina.

Metoda przygotowania:

Wymieszaj białka w misce z cukrem. Umieść pojemnik w kąpieli wodnej. Intensywnie wymieszaj wszystkie korony, których wiewiórki nie zwiotczały.

Całą tę procedurę należy przeprowadzić aż cukier się rozpuści. Teraz możesz wyjąć miskę z kąpieli wodnej i rozpocząć proces ubijania. Nie zapomnij dodać waniliny. Ubij białka, aż pojawią się stabilne piki.

Podgrzać olej do temperatury pokojowej, a następnie dodać porcje do wiewiórek podczas ubijania.

Po zagęszczeniu kremu i uzyskaniu równej, jednorodnej konsystencji można przestać smażyć.

Krem do dekorowania ciastek Charlotte

Jeden z ulubionych przepisów kulinarnych doświadczonych cukierników. Krem ten przygotowywany jest na jajach, okazuje się niezwykle miękki i smaczny. Jednocześnie idealnie nadaje się do dekorowania ciast, ponieważ doskonale utrzymuje kształt. Skład kremu obejmuje koniak, poprawia smak gotowego produktu.

Składniki:

 • 200 gram masła masłowego;
 • 2 kurze jaja;
 • 120 mililitrów mleka;
 • 100 gramów cukru;
 • 20 mililitrów koniaku.

Metoda przygotowania:

Połączyć cukier z niezbędną ilością mleka, podpalić i doprowadzić do stanu wrzenia.

Jaja kurze lekko rozbite widelcem lub aureolą. Gorące mleko z cienką strużką wlewać do ubitych jaj, ostrożnie mieszając wszystko w tym samym czasie, aby białko jaja nie zakręciło się od razu z grudkami.

Mieszanka mleka jajecznego wlać do rondla i doprowadzić do stanu wrzenia, stale mieszając. Krem w żadnym przypadku nie powinien gotować!

Ochładź i kontynuuj kreatywny projekt pieczenia.

Krem do dekoracji ciast: najlepsze i oryginalne przepisy. Jak przygotować każdy z rodzajów kremu do dekoracji ciasta: instrukcje krok po kroku

Ciasto do dekoracji kremu: wskazówki i przydatne wskazówki od doświadczonych cukierników

Do barwienia kremu można stosować barwniki naturalne i syntetyczne.

Zanim przygotujesz kwaśną śmietankę do dekoracji ciasta, powinieneś spróbować smaku śmietany, jeśli nie ma wystarczającej kwasowości, możesz dodać sok z cytryny.

Należy pamiętać, że czas przechowywania ciast pokrytych każdym z kremów jest ograniczony. Zaleca się przechowywanie śmietany i kremu przez nie więcej niż 6 godzin w lodówce. Ten okres przechowywania wyjaśnia się niestabilnością kompozycji. Krem olejowy przechowuje się przez 36 godzin, a krem ​​białkowy można pozostawić w lodówce na 72 godziny.

Z resztek kremu proteinowego dostajesz idealną piankę lub podstawę do ciasta “Mleko Ptactwa”, jeśli dodasz do niego żelatynę i różne wypełniacze.

1
Ссылка на основную публикацию
2019