Када су уобичајени шљунчади постали досадни, покушајте да не кувате лососа на жару. Нећете зажалити!
Избор прелијепог леђа или зрна, или филета, доводимо рибу више кући, у кухињу, на начин размишљања о томе како га кувати и служи боље. Време се не може изгубити тако да нема времена за одмрзавање: лосос се чешће продаје замрзнуто, ниједна риба не толерише другу рефризу.
Contents
- 1 Лосос на роштиљу – главни технолошки принципи
- 2 1. Палач на жару, у кокосовом млеку са ђумбиром и цурријем
- 3 2. Лосос на жару – печене шницле
- 4 3. Салмон на жару у соја сосу са киселим ђумбиром
- 5 4. Зелени салмон са поврћем и зачињеним сосом од парадајза
- 6 5. Зелени салмон у лимунској маринади са рузмарином
- 7 6. Лосос на жару у меду терииаки
- 8 Лосос на жару – савети о кувању
Лосос на роштиљу – главни технолошки принципи
По правилу, лосос се продаје смрзнуто, пошто је прошло све претходне фазе пречишћавања. Једина ствар коју треба да обратите пажњу када је купите је датум и квалитет пакета. Ако рибљи филети једва приметна испод слоја мраза, без оклевања оду у другу продавницу, јер су рибе биле замрзнуте неколико пута: највероватније ће испасти успешне само филета рибе колаче или ћуфте. За грил, потребна вам је риба само чврсто месо, које се након одмрзавања не раздваја у најмању руку од најмањих додира.
У процесу одмрзавања не стављајте рибу под ток вреле воде, не покушавајте да га поставите ближе пећи, већ напротив, ставите га у фрижидер, раздвојите га и ставите у контејнер са поклопцем.
За реосигурање, ако све рибе су подвргнути поновљеном замрзавања и није детектован током куповине, одмах припреми маринаду, која мора нужно укључивати киселину, не мање од 15%.
Лосос је једна од најбољих сорти рибе. Његово достојанство лежи не само у драгоценом биохемијском саставу, већ иу погодности кулинарске обраде. Нема изражен, непријатан рибљи мирис – Лосос се може пржити чак и без маринаде. Дуга експозиција у маринади је потребна само ако је потребно постићи посебан укус.
Искусни кулинарски стручњаци једногласно савјетују изаберите најгушћи део трупца – наслон за грил. На основу тога, можемо са сигурношћу можемо додати да се изабере најбоље за печење велики лосос леш: већа риба, старији је, и из тога следи да је месо старијих особа – густе. Истина, морамо одмах направити резервацију: старе особе су мање масне, али се то лако може исправити додавањем биљног уља маринади.
Ако је риба грилована на роштиљу са кожом, Не заборавите да направите резове на кожи. Ова техника ће убрзати поступак маринирања, а када пржимо, када се кожа почиње склапати под утицајем температуре, урези ће помоћи одржавању предивног глатког облика.
Фрај рибе могу бити у опсегу температуре од 150 ° Ц до 180 ° Ц. У зависности од температуре, она варира време пражњења од 8 до 15 минута, са дебљином комада не више од 2,0-2,5 цм.
Да бисте добили добар степен кувања, не заборавите да уклоните вишак течности после маринирање, тако да влага не ствара ефекат парење. Иако је оштра ова риба није: лососом густа и прилично тешко коже, која се најчешће уклањају пре пржења, а пулпа је оштра само ако поховане. Али риба у тесту – не место на роштиљу. Ово су други рецепти.
Што се тиче комбинације укуса, сви укуси су различити. Али на пример, за сваки случај, погледајте неколико рецепата.
1. Палач на жару, у кокосовом млеку са ђумбиром и цурријем
Састојци:
Филети лососа 4 ком. 180 г свака
Зелени црни лук 120 г
Цурри
Ђумбир
Бели лук
Лимун или лимун (сок) 150 мл
Коријандер (цилантро)
Сол
Кремасто или сусамово уље 80 г
Кокосово млеко 0,4 литара
Шљунковита зелена и пржена семена семена за послуживање
Припрема:
Коријен ђумбира и бели лук, решетке на финој груди. Додајте сецкани лук, исецкане цилантро, зачине. Сипајте пасту кухану соком и кокосовим млеком. Молимо сол.
Комади филета шире се на припремљене фолије фолије, сврху свако од њих са маринадом. У фолију додајте комад путера свакој од порција. Заптивати рибу чврсто у фолији. Потапајте у маринади најмање пет сати. У истој фолији испечите рибу: на 150 ° Ц – 15-20 минута, на 180 ° Ц – 10 минута.
Украсите готови филе са свјежим цилантром и прженим семенкама сусама.
2. Лосос на жару – печене шницле
Састојци:
Лосос (зрна) 2 ком. По 250 г
Лимун 1 ½ ком.
Сол 25 г
Шећер 40 г
Бијели бибер, земља
Маслиново уље
Дилл
Припрема:
Припремите маринаду од лимуновог сока, сецкане копер, соли и шећера и бибера. Припремите припремљене зрна: на кожи рибе направите зарез са ножем тако да током пржења, када се кожа повуче, зрна нису деформисана. Сваког сервирања са маринадом, чији остаци се сипају у пластичну врећу и стављају исту рибу. Чврсто запечаћемо. Маринирати најмање 5 сати. Можеш отићи ноћ.
Прије пржења, посушити рибу с салветом, на врху маслиновом уљу. Срчите на 180 ° Ц, 3 минута на обе стране. Пребаците у суду, покријте поклопцем са поклопцем 5 минута како бисте дозволили да заражите рибу. Украсите са космичима, лимом лимуна. Украсни је врло погодан за маслине, маслине, кисели сир, авокадо и трешње.
3. Салмон на жару у соја сосу са киселим ђумбиром
Лосос “племенити манире” олакшава процес његове припреме. Она се не сакрива у непробојним и блатњавим гребенима реке, али преферира уста најчистијих ријека, прозирних и хладних морских вода. Стога, мирис ове рибе не изазива ужас кувару и не збуњује гурмане. Да би се побољшао укус било ког посуђа, сојин сос који игра улогу катализатора ће помоћи.
Састојци:
Салмон филет 400 г
Соја сос од 100 мл
Лимун ½ ком.
Биљно уље 70 мл
Пелатни ђумбир 150г
Зелени црни лук 50 г
Авокадо 1 ком.
Зачини и зачини (цилантро, першун)
Вински сир
Шећер
Припрема:
Тајна ове маринаде за лосос је најједноставнија и најфинија. Додајте шаргарепу шећера у сос од соје. Сервирање комада лососа помешано је са мјешавином лимуновог сокова и сојиног соса. Држите рибу у затвореном контејнеру најмање два сата. Сува, покривајте уљима и пржите на 180 ° Ц, са обе стране 3-4 минута.
За печене рибе поруку украсите од туршије ђумбир, млади лук, пре зачињена авокада колутове у маринади од сецканог биље, сирћета и шећера.
Таква риба може се послужити различито: са шкампима у тусу и свежим поврћем, сосом на бази јогурта или крем сира, са помфритом или пиринчем.
4. Зелени салмон са поврћем и зачињеним сосом од парадајза
Лосос је риба која не захтева пратњу у облику украсног прибора, али је савршено комбинована са поврћем сосева, иако донекле прикрива свој племенити мирис. Зачињени парадајз сос за ову рибу савршено одговара, али истовремено оправдава присуство најједноставнијих поврћа печених уз племениту рибу на роштиљу.
Састојци:
Поврће – за 300 г:
Салата паприка (клинови)
Шаргарепа (кругови)
Еггплант
Лук, лук
Гем од космоса
Сол
Салмон је 800г
Слани бибер
Шећер
Сол
Вино, суво бело 150 мл
Уље 50 мл
Мускат
За сос:
Парадајз пире 450 г
Чиле
Зелена љута паприка
Корен Целери
Црвена сува 200г
Цилантро
Басил
Бели лук
Каранфил
Сезамово уље 100 мл
Припрема:
Прво маринирати рибу: пакирати припремљене делове (4 комада) у контејнер. Додајте вино помешано са маслацем, баците Мускат, Јамајчанин бибер, шећер, сол. Све зачине додају по укусу, али се вођите, да ће након припреме њихова оштрина бити мало смањена. Запечите рибу филмом и очистите га на хладноћи.
У понијети или посуду ставите парадајз пире на врх. Додајте путер, чили, земљачке. Кувати на топлој температури око пет минута. Зелени бибер, бели лук и део лишћа цилантра и босиљка у пасте, користећи блендер. Настала паста додаје се у парадајз пире, нека се врео. Скините сос са плоче и фрижидера.
Обришите рибу с салветом, покријте масноћом. Резано поврће срезати с мармеладом, додајући мало соли. Испржите рибу и глазурно поврће на решетку. Служи са сосом.
5. Зелени салмон у лимунској маринади са рузмарином
Састојци:
Салмонид салмонида натраг 600 г (3 порције)
Млеко 0,5 л
Лимун Фресх 150 мл
Ружмарин (свежи листови) 90 г
Шећер 30 г
Паприка, слатко
Буттер
Припрема:
Опрати рибу, потопити у млеко да уклони вишак соли. Поново опрати у хладно кувана вода и маринирати у мешавини лимуновог сока, сецкани рузмарин, сјемећени грашак слатког бибера. Додајте мало шећера. У фрижидеру уклоните рибу у маринади.
Након пет сати, обришите сваку посуду у фолију, добро подмазани маслацем и пеците.
6. Лосос на жару у меду терииаки
Састојци:
Мед 50г
Наранџаста, велики 1 ком.
Ђумбир 70 г
Соја сос 150 мл
Вода 200 мл
Кукуруз 10 г
Филет лососа 1,0 кг
Начин припреме:
У хладној води разблажени скроб, додајте сојин сос и мед. Кувајте на ниској врућини, уз непрекидно мешање, док сос не постигне конзистенцију густине павлаке. Охлади то на собној температури.
Напуните филе на фолији. Од горњих и испод рибе ставите парче наранџе, сломљеног ђумбира. Сипати сос и печат. Дајте рибу неколико сати да устане, па је успела да пуни укус. Држите га на горњој полици фрижидера.
Печемо у фолији.
Лосос на жару – савети о кувању
- Кување црвене рибе на отвореном ватри је лако и тешко истовремено. Пратња, можете изабрати најлакши за црвене рибе, али што се тиче температуре пржења, морате бити пажљиви и највећу пажњу да не пресушују филет по овом питању. Салмонидне риба има садржај умерену масти, који, поред тога, све више и варира у зависности од улова сезоне, старости појединца, и тако даље. Д. Да не би покварити бифтек у току печења, немојте журити да га пошаље на ватру. Температура рибе не би требало да прелази 40-50 ° Ц.
- Подмазати површину шницла или филета са биљним мастима како би се сок држао у комаду током пржења.
- Уклоните врућу рибу из ватре, одмах га завијте фолијом, стављајући комад свежег путера. То ће рибу дати мекано-кремасти укус. Пржени путер ствара пријатну норушку арому. Рибе и млечни производи веома добро делују.