Кухињица сваке домаћице не ради без корак по корак рецепти омиљених колача, а “Наполеон” је класик за домаће посластичаре. За разлику од других познатих десерта, има неколико могућности кувања.
Заправо, једноставан дизајн, осетљив укус кремастог ораха је идеално решење за свечану забаву чаја. Међутим, чак и класични рецепт за колач, са временом, желим да се побољша, као и “Наполеон је” одавно је измислио, у својој историји, постоје многе интересантне опције за кување, вреди препоруку. Један од разлога који су домаћице траже нове рецепте корак по корак колача “Наполеон” – производима који су укључени у њу. Прво торта рецепт појавио на двору 1912. године, поводом стогодишњице домовинског рата од 1812. године. Од тада, “Наполеон је” променио много, јер у двадесет првом веку технологија да замени природног уља и млека ширење или маргарин, као што се ради у предузећима рекламирају своје кондиторских производа, јефтина и укусна.
Шта се скрива иза јефтине “Наполеона”, зашто је домаћа торта увек боља – у рецепту по корак по корак.
Contents
Корак по корак рецепт за Наполеонов колач – главни технолошки принципи
Основа десерта је љешњак и влажна крема. Типично, процес импрегнације траје око 10 сати – током овог времена колач апсорбује сву влагу и постаје веома мекан, а за љубитеље “харинга” довољно је три сата излагања од времена торте. Класични “Наполеон” треба да има не мање од 8-10 слојева фино ваљаног сипе или лиснатог пецива.
У припреми било ког десерта важна тачка – избор производа, чији квалитет мора бити посвећена посебна пажња. Запамтите:
• Уље, случајно апсорбирано страним мирисима, након топлотног третмана преносиће их на цео производ. Немојте користити бакље уље, чак и за кухање теста.
• Сви производи из љешних паста морају се охладити. Код пренизке температуре (мање од 14 ° Ц), колачи се прелазе током ваљања, а растопљени путер ће учинити тесто чврсто, “гумом”.
• Основа торте је тесто, што захтева усаглашеност са режимом температуре за његову припрему, а самим тим и температура у просторији, када радите са расхлађеним производима, не би требало да прелази 18 ° Ц.
• Сложеност припреме Наполеоновог колача је да покупите колаче, али важно је одговорити на овај корак, прикупљати све стрпљење. Лајкање торте одређује укус десерта, његову деликатну конзистенцију.
Одвојено је потребно зауставити избор масти за тесто и крему: путер, шири, маргарин или биљно уље. У оним данима, када је припремљен први Наполеонов колач, у четвртој варијанти су се користиле само двије врсте масти: поврће и путер. Ако говоримо о аутентичности рецепта “Наполеон”, онда свакако морамо да направимо избор у корист маслаца. Ако слушаш мишљења лекара и нутрициониста, маргарин и ширење – непрофитабилна, најблаже речено, производи, од којих је употреба треба да буде сведен на минимум, због садржаја у овим производима штетни холестерол.
Крему се углавном користи кремаста, али често постоје сорте торте са маслацима, качкаваљем и кремом. Поред тога, додаје се различити ораси или бобице, посути с шећером у праху и чоколадом.
Такво разноврсност састојака не може се наћи у производним рецептима Наполеона, јер прво правило да кондиторска предузећа која производе колаче су ниска цена и максималан профит. Из истог разлога, Наполеонов колач, купљен у кондиторском одјелу супермаркета, не испоручује очекивано задовољство. Маргарин или шири, чак и са шећером и ванилијом, не замењује прави кремасти укус.
Стога следи једноставан закључак: не можете се расправљати са класиком.
Класични “Наполеон” – корак по корак рецепт за торту
Састојци:
Брашно 760 г
Маслац 650 г
Винчев (9%) 15 мл
Сол 10 г
Павлака (25%) 200 г
Млеко 0,5 л
Ванилин 10г
Шећерни песак 250 г
Јоливи 4 ком.
Јајца дијета 2 ком.
Орахов кернел 200г
Припрема:
1. Одвојите 250 г од одређене количине уља и охладите овај део и оставите преостало уље за крему на собној температури.
2. На радном столу пребаците брашно, раздвојите две супене кашике како бисте припремили маст, спојите остатак брашна са хлађеним маслацем и исеците нож у хомогено маслац и мрље од брашна.
3. Сакупљати добијену смешу, поделити на два дела. Ставите половину у фрижидер, а друго место у посуду, направите жљеб, сипајте павлака, додајте сирће и сол.
4. Тесто премешајте у пластичном стању, али пожурите: уље не би требало да се топи.
5. Раздвојите тесто на 16 комада, ролите комаде у кугле, ставите их у пластичну врећу и ставите у фрижидер неколико сати.
6. Док се тесто хлади, можете започети кухање крему. У тепиху запремина од 2.5 – 3.0 литара, сипајте млеко, одвајајући мали део течности (100-150 мл).
7. Ставите посуду на штедњак и доведите млеко у врело, Прикључите 150 мл хладног млека брашном, мешајте смешу брисањем, обришите кроз сито да бисте избегли стварање грудвица. Добијена мешавина прелије се у кувано млеко, снажно мешајући вибрирање са целом масом све док се не губе. Привремено уклоните посуду из пећи.
8. Жоље и цела јаја трљају са шећером, додајући прах ваниле. Добијена маса се комбинује са киселином од киселог млијека, поновно крему.
9. Масу креме грејкај у воденом купатилу док не почне. Обришите садржај посуде константно, жвакање.
10. Чим се први мехурићи појављују на површини мастила, уклоните крему са плоче и оставите да се охлади на собној температури.
11. Оставите преостало уље на столу, ставите га у посуду комбајна, подмазујте, постепено прелијте у мешавину пива. Доступност креме указује на појаву стабилних врхова на својој површини.
12. У хладњачу извадите охлађено тесто и мрље уља и брашна. Потапајте површину стола брашном и почните да сваку лопту поједните појединачно. Изабрати облик будућих колача произвољно. Класична “Наполеон” колач се формира у облику правоугаоника или квадрата.
13. Сваки део теста треба ваљати што је могуће танким, све док не буде провидан. Затим се слој посути масним мрвицама, преклопљеним ковертом, назад на њену претходну величину. Држите тесто хладно и не дозволите да се маст расте. Блокови се могу извући из фрижидера по потреби, задржавајући неке од њих на хладном, док раде са преосталим слојевима.
14. Ролете ваљаних колача на плоче за печење, посути брашном, на 200 ° Ц. Рерна мора бити унапред загревана на жељену температуру. Пиле од теста, положене на плочицу за пецење, пробијете виљушком или сечите ножем, тако да се слојеви не деформишу приликом печења. Кекс се пече не више од пет минута. Током овог времена, постаје мало тостично и крхко.
Да се колачи не сломе приликом састављања торте, стакните их на посуду са гомилом. Угрејте пећницу укључивањем парове и апарата за кафу и третирајте полупроизводе паре 10-15 минута. Затим пређите у пластичну врећу и пређите на хладноћу. За 7-8 сати ће постати мекша и пластичније.
15. Полагајте колаче по једно, подмазујући сваку од њих припремљеном кремом и посипањем прљавштином. Поравнајте површину, украсите кремом и орасима. Обришите бочице торте преосталом мрвљу након изравнавања колаче.
16. Потопити припремљену торту у фрижидер тако да се крема апсорбује. За 10-12 сати “Наполеон” ће постати мекан и лако се може пресећи у троуглове.
За промену, можете пробати и друге верзије креме у комбинацији са колачима за “Наполеон”, на пример, лакшу и мање калоричну крему засновану на креми и “Масцарпоне” са воћем или јагодама.
Састојци за крему бр. 2:
Масцарпоне 750г
Цреам (не мање од 33%) 250 мл
Шећер 200г
Билберри 100 г
Стравберри 300 г
Минт 20 г
Припрема:
1. Сипајте хладну крему у дубок контејнер и мало ударите миксером, постепено повећавајући брзину.
2. Додајте “Масцарпоне” и наставите да баците са максималном снагом док маса не постане густа и почиње да држи облик. Веома је важно пратити конзистентност креме и не прекидати га, али недовољно бацање негативно утиче на његову конзистенцију. Ставите у фрижидер пола сата.
3. Исперите бобице и менте. Ставите на папирни ручник и оставите да се осуши. Пресећи половину јагоде у плоче.
4. Сакупљајте торту, промазиваиа сваки крема за торте и полагање парадајз јагода. Изађите на ивицама читавог јагодичастог воћа, а остатак површине потресите боровницама. Ставите листове менте у средину и на неколико места дуж ивица. Оставите торту у фрижидеру у року од 5-8 сати.
Корак по корак рецепт за Наполеонов колач са ликером
Састојци:
Јаја 3 ком.
Маслац 700 г
Павлака (20%) 300 г
Пшенично брашно 1 кг
Млеко, кондензован 400 г
Ликер 3 тбсп. л.
Припрема:
1. Од 300 г бутера и исте количине брашна, кувајте мрвицу, исецавајући расхлађени путер ножем. Комади уља се шире на брашно и кува мрвицу.
2. Ставите 2 јајета павлака и комбинујте са остатком брашна. Обришите тесто док не престане да држи руке. Прекини на 6 једнаких делова.
3. Склоните сто са брашном и ролнама наизменично једнако пречник колача, заливајући их смешом маслаца и брашна. Прекрижите их један по један и увуците у ролну. Ставите тесто у врећу и поставите га у фрижидер у трајању од 7-8 сати.
4. Исеците ролну на 19 комада. Њихова дебљина треба да буде око 1,5 цм. Оставите један комад на радној површини, а остали ставите у фрижидер и извадите један по један.
5. Провуците тесто преко спољне стране у танак колач на столу на брашном. Смањите неправилности плочом и оставите остатке. Рерна се загреје на 200 ° Ц. Поставите папир за пергамент на листу за печење и пренесите торту на њега. Пеците 7-8 минута. На исти начин, урадите и остале колаче.
6. Исперите малу колачку орахова теста. Дозволите да се охлади и исцепити.
7. Пребаците миксер са преосталим уљима и почните постепено мешати кондензовано млеко. Додајте ликер.
8. Ставите колаче један на једну, промазиваиа крему. Ширите кувану мрвицу изнад површине и бочице торте. Ставите 5-6 сати у фрижидер како бисте импрегнирали торту.
Корак по корак рецепт за Наполеон торта: корисни савети за кување
За тесто није превише компримирано током печења, лагано навлажите ивице водом и средином посуде за печење.
Приликом састављања колача бољег стацк-а, окретањем глатке стране нагоре – торта ће постати равномернија.
За торту можете користити било какву крему или направити ужину, стављајући медју колаче непромачено пуњење.
Колачи се такође могу пекнути у посуди ако нема начина да се користи пећница. Али да бисте то урадили, изаберите тигањ са густим дном и добро је загрејати. Идеално за ову методу печења је погодна тигањ са двоструким дном.