Pryshchiki na obrazu in telesu je zelo neprijeten, vendar poznan vsem pojavom.
Prva reakcija je takoj, da se znebite mozolja.
Ampak kako to storiti prav?
Contents
Ali lahko zamašim mozolje na obrazu in telesu?
Najpogostejši način je iztisniti mozolje. Ampak to ni vedno pravilno, a pogosto samo nevarno. Niso občasno dermatologi na vprašanje o tem, ali je mogoče iztisniti pike na obrazu in telesu, v večini primerov odgovarjajo negativno. Zakaj? Da, ker so lahko posledice zelo, zelo resne:
• razvoj suppuration, če je pretok krvi med ekstruzijo blokiran;
• sepse ali krvne zastrupitve, če okužba pride skozi rano na koži;
• širjenje mozoljev po celem telesu ali telesu, če je gnoj vstopil v krvni obtok;
• nastanek brazgotine ali hiperpigmentiranega obliža na koži;
• nastanek krvnih strdkov, če delec kože pride v posodo.
Ampak, iskreno na srcu: kdo od nas tega ni storil – ni stisnil mozoljev, še posebej v obdobju mladosti? Takšni idealni ljudje preprosto ne obstajajo. In vendar se zdravniki soočajo z najslabšimi primeri poškodb kože in okužbe krvi po samouničenju pustul iz kože. Med njimi so tudi smrtonosne epizode.
Torej, kaj delaš? Ali lahko stiskam mozolje na mojem obrazu in telesu ali naj počakam na njihovo samozdravljenje? Celotna točka je, s katerim se ukvarjamo s pimplo.
Če se vnetje ravnokar začne in poteka skozi subkutano stopnjo, se z rokami nič ne dotika. V nasprotnem primeru lahko poslabša vnetja, če pa globoko pod kožo, tako se je začelo oblikovanje absces, lahko povzročijo raznolikost gnoja v okoliško tkivo. Posledično nastane velika površina vnetja, pojavijo se razpoke aken.
Zelo nevarno je dati mozolje na obraz, poleg nosu. Ni naključje, da se to območje imenuje trikotnik smrti. Tu je veliko krvnih žil, in če okužba pride v kri, zlahka prodre v možgane. Vsaj bo trajalo veliko časa, da se ozdravi. Kot največji – vam ne bo več treba ozdraviti.
Opazovanje zelo previdni, lahko lastnik samo čiščenje tiste pike na obrazu in telesu, ki so že oblikovane jasno vidno belo izloča gnojen izcedek glavo nad kožo, nato pa pod pogojem, da se vnetni proces končan v kožo. To lahko preverite s pritiskom na mozolj. Če menite, da močno bolečino, je postopek še vedno dogaja.
Vse to velja le za mozolje. Če je akna na obrazu, nič ne more storiti sami, niti ne iztisnjene niti se ne vžge. Pojav gnojne vsebine ni pomemben. Zdravljenje je treba izvajati na zapleten način, z uporabo tablet, mazilk, drugih metod in predpisati le izkušeni dermatolog.
Ali lahko stiskam mozolje in kako to storim prav?
Če ste zaskrbljeni zaradi enega samega mozga, ga lahko znebite sami. To je dokaj enostavno storiti, kar je najpomembneje, da upoštevamo osnovne varnostne zahteve. Postopek se izvaja samo s čistimi rokami, zelo dobro, če so dodatno razkuženi z izdelki, ki vsebujejo alkohol. Minimalno potrebujete antibakterijsko milo.
Kožo okoli mozolja je treba zdraviti z antiseptično raztopino. Na primer, uporabite raztopino klorheksidina. Nato pritisnite kožo na obeh straneh mozolja in sprostite gnojilno vsebino.
Pomembno je, da se prepričate, da je glava mozga popolnoma izginila. Če delci gnjiga ostanejo v rani, se vnetje začne znova. Vendar pa ni preveč vneto: rana se ozdravi, modrica, bela ali rjava pika ostanejo. Takoj, ko se je pojavila, je treba krv, tlak ustaviti in rano zdraviti z alkoholom ali salicilno kislino.
Po oblikovanju skorje nad rano, morate ostati miren in se ne dotikajte ničesar, ne glede na to, koliko želite odtrgati skorjo. Če je to storjeno, bo grdo rdeča sled dolgo trajala.
Ali lahko stiskam mozolje, dokler niso popolnoma oblikovani? V nobenem primeru. Tudi če vidimo absces, je ni mogoče iztisniti, dokler ni popolnoma končan. To se zgodi, da ob pritisku na to počuti veliko bolečine, koža nad mozoljem pa se ne raztrga. To pomeni, da se vnetni proces še vedno dogaja. Nujno je treba nujno prekiniti postopek za zdravljenje kože z antiseptikom.
Ali lahko spalim akne z alkoholom ali jodom?
Cauterizacija vnetja kože je še en način za boj proti aknam. Vendar obstaja nevarnost opeklin, še posebej ko gre za občutljivo kožo obraza. Najpogosteje se uporabljajo za tvorbo cauterization, tincture alkohola, joda in alkoholnih kalendul. Torej, ali lahko spalim akne z alkoholom ali jodom?
O uporabi farmacevtskih tinktur v alkoholu praktično ni nesporazumov: jih je mogoče uporabiti za vžiganje. Postopek pomaga preprečevati vnetje, vendar je najbolj učinkovit, če je mozolje opisano samo.
Borski alkohol je odličen antiseptik z dobrim protivnetnim učinkom. Ima zelo občutljiv učinek na kožo, skoraj ne posuši in redko povzroči opekline. To je zaradi njegovega mehkega učinka, trenutni učinek, ki ga ne bo imel.
Levomicetin alkohol je dober, ker vsebuje antibakterijsko komponento. To pomeni, da ne samo podsushivaet pimple, ampak tudi preprečuje nastanek novih vnetnih elementov. Še posebej dobro deluje na mladostni koži, ko je vzrok za akne povečano hormonsko ozadje.
Na močnejši učinek je vžiganje aken s salicilnim alkoholom. Suši, hitro odstrani pordelost in vnetje, istočasno eliminira oljnati sijaj in očisti kožo s črnimi pikami – komedoni. Vendar pa je za vse njene učinkovitosti to sredstvo, ki posuši kožo, zato ga vedno ne morete uporabiti.
Toda glede jodnega soglasja med dermatologi tam. Nekateri menijo, da je jodna moč pogosti skoraj barva, drugi pa hladno rečejo, da učinkovitost opravičuje vse. Jodna raztopina je učinkovita proti zrelem aknamu. Vatano volno je treba navlažiti z veliko vode v raztopini in nanesti na glavo pet do sedem sekund.
Ali lahko izstnem možgane, zdravljene z jodom? Ne, ni. Odprta se morajo, da bi se izognili dodatni poškodbi posušene jodne raztopine kože.
Zaradi antiseptičnih lastnosti jodne raztopine se rana hitro zoži in zdravi. Za bolj učinkovito zdravljenje gnojnih aken je priporočljivo, da aplikacijo ponovite vsaj trikrat na dan.
Uporabite lahko kombinacijo joda in salicilnega alkohola. To je priporočljivo v prisotnosti belih podkožnih aken ali prysyank. Cauterization z jodom se izvaja ponoči. V raztopino s palico, ki je bila raztopljena, je treba pritisniti na jeguljo, jo pritisniti in držati nekaj sekund. Zjutraj po pranju se površina abscesa podrli s salicilnim alkoholom. Po treh ali petih dneh se odpira papir, vsebina pride ven in koža se počisti.
Za boj proti gnojnim mozoljem je dobra mešanica ½ čajne žličke joda, 100 ml vodke in piščančjih beljakovin. Takšno masko je treba nanesti na področje pustularnih lezij dvakrat na dan. Obraz bo hitro očistil, mozolji bodo dolgo izginili.
Tako je vprašanje, ali je mogoče akne z alkoholom ali jodom goriti, rešeno pozitivno. Poleg tega se zaradi vžiganja ne oblikujejo nove vnetne žarnice. Za razliko od iztiskanja papule znotraj kože ni poškodovano, gnojni elementi pa ne segajo do skrbnosti tkiva.