Balanopostitis je resna bolezen, ki pri moških močno razplati glavo penisa in kožice. Med številnimi urološkimi patologijami je ta bolezen precej pogosta. O tem, kakšni so simptomi balanopostitisa pri moških in kako zdraviti to bolezen in ta članek bo povedal.
Contents
Balanopostitis pri moških: vzroki
Balanopostitis se lahko prenaša spolno z redno (nezaščiteno) intimno povezavo z ženo, ki trpi zaradi vaginalne disbioze. V tem primeru se okužba prenese v penis glansov in začne povzročiti vnetje.
Poleg tega lahko pri bolnikih razvijejo balanopostitis tudi naslednji dejavniki:
1. Poraz s stafilokoki, kvasnimi glivami ali streptokoki.
2. Razvoj bolezni v ozadju hudih patologij v telesu. Tako lahko povzroči balanopostitis pri moških, lahko napreduje s sladkorno boleznijo, anemijo in različnimi alergijskimi manifestacijami.
3. Nepravilna ali prezgodnja intimna higiena vodi v dejstvo, da se v genitalnih organih moških patogenih mikroorganizmov zbere, kar vodi do hudega vnetja.
4. Nedavna poškodba penisa, tudi med intimno komunikacijo, lahko povzroči okužbo v njem.
5. Debelost deluje kot eden od spodbujevalnih dejavnikov (s prekomerno telesno težo, se oseba znoji, tudi v intimnem območju, zaradi česar postane bolj nagnjena k razmnoževanju patogenih mikroorganizmov).
6. Različne spolne okužbe (gonoreja, klamidija) pri moških lahko povzročijo balanopostitis, še posebej, če se ne zdravijo.
7. Razne bolezni kože se lahko razširijo v kožico.
8. Podražanje prepušča penisa spodbuja kopičenje bakterij in nastanek vnetnega procesa.
Dodatni spodbujevalni dejavniki za razvoj balanopostitisa so:
1. Akutne ali kronične nalezljive motnje urinarnega trakta (cistitis, pielonefritis, uretritis).
2. Draženje kože z urinom, pogosta masturbacija brez mazanja ali preveč groba perila, ki povzroča mikro razpoke na mesu penisa in postane občutljiva na okužbo.
3. Bolezni ščitnice, ki zmanjšujejo obrambo telesa.
4. Hormonske motnje v telesu človeka.
5. Genetski dejavnik pri boleznih skupine balanitisa.
Balanopostitis pri moških: simptomi in znaki
Simptomi in manifestacije balanopostitisa pri moških so v veliki meri odvisni od oblike bolezni – akutnega ali kroničnega.
Obstajajo takšni tradicionalni znaki te bolezni:
1. Pordelost kože na koži in penisu.
2. Preobčutljivost kože penisa.
3. Videz neprijetnega srbenja, utekočinjanja in nelagodja v spolnih organih.
4. Edem kože glenskega penisa.
5. Pogosto s takšno boleznijo se znatno skrajša spolni odnos in prezgodnja ejakulacija.
6. Na koži penisa nastanejo majhne razpoke in razjede.
7. Zaradi povečanega draženja kože je moški lahko povečal spolno vzburjenje.
8. Suha koža penisa.
9. V zapostavljenem stanju se lahko pojavi rane.
10. pojavljanje neprijetnih izločkov, vključno z gnojnim.
11. Pogosto je boleče uriniranje.
Poleg tega se lahko poslabša tudi splošno stanje osebe s balanopostitisom. Zaradi močnega vnetnega procesa ima bolnik zvišano telesno temperaturo, zvišano telesno temperaturo in mrzlico. Obstaja tudi huda šibkost in slabost.
Če imate zgoraj navedene simptome, ne morete zamuditi potovanja z zdravnikom, ker lahko bolezen prehaja v kronično obliko ali povzroči številne zaplete.
Balanopostitis pri moških: značilnosti zdravljenja
Prvi zdravnik, ki ga morate obrniti, če sumite na balanopostitis, je urolog. Po prvem pregledu bo zdravnik predpisal vrsto študij – setev, brisov in krvnih preiskav. Ko je diagnoza potrjena, je predpisana terapevtska terapija.
Zdravljenje balanopostitisa je individualno izbrano za vsakega bolnika, odvisno od oblike, zanemarjanja bolezni, simptomov, pa tudi vzrokov patologije.
Tradicionalna terapija vključuje naslednje:
1. Če je vzrok bolezni sladkorna bolezen ali druge resne patologije, je treba skupaj z zdravljenjem balanopostitisa vzporedno zdraviti vzrok za bolezen. Pomembno je vedeti, da če balanopostitis povzroči stafilokok, trajanje zdravljenja ne bo daljše od 10 dni. Če ga je izzval sifilis, gonoreja in druge resne venske okužbe, je zdravljenje trajalo več kot en mesec zapored.
2. Antibiotiki in mazila z izrazitim antiseptičnim učinkom (Levomekol, Candid, Tridem itd.) Se lahko predpišejo za zatiranje aktivnosti okužbe. V tem primeru je zdravljenje z mazili učinkovito le na prvih stopnjah balanopostitisa. V bolj zanemarjenih primerih bodo pomagali samo antibiotiki in postopki.
3. Za zatiranje glive predpisana protiglivična krema (Clotrimazole, Lamisil). Obe spolni partnerji bi jih morali uporabljati, sicer bo učinek zdravljenja minimalen.
4. Za zunanjo zdravljenje prizadete glave penisa se lahko uporabljajo antiseptiki – klorheksin ali Miramistin.
5. Za notranji sprejem so lahko predpisana zdravila: Flukonazol in Diflucan.
6. Med zdravljenjem je koristno, da poškodujete prizadeto območje z vodikovim peroksidom in Furacilinom.
Poleg tega mora bolnik, da bi pospešil postopek zdravljenja, upoštevati takšen zdravniški nasvet:
1. Za obdobje zdravljenja se je treba vzdržati intimnega komuniciranja. Zaželeno je tudi, da spolni partner opravi tudi celovit pregled z ginekologom in po potrebi tudi začne zdravljenje.
2. Do popolnega okrevanja moškim prepovedano je pitje alkohola in kajenja.
3. Pomembno je okrepiti osebno higieno in umivati genitalije večkrat na dan z milom.
4. Potrebno je zamenjati sintetično spodnje perilo bombaž, ki ne bo tako draži kože glenskega penisa.
5. Za krepitev imunitete je treba upoštevati prehrano. V tem primeru bi morali biti obroki, žitarice, juhe, mesne in ribje jedi. Pomagajte tudi v boju proti okužbi s kislim mlekom in medom.
Menijo, da mora v celoti odstraniti maščobo, ocvrto in začinjeno hrano. Uporaba slaščic je prepovedana.
Balanopostitis pri moških: zdravljenje, zapleti in preprečevanje
V odsotnosti pravočasne diagnoze in zdravljenja z zdravili bo balanopostitis pri moških napredoval in povzročil naslednje zaplete:
1. Cistitis.
2. Urethritis.
3. Prostatitis.
4. Rahlo obliko balanopostitisa.
5. Okužba krvi.
6. Razširite vnetje še naprej moških spolnih organov.
V večini primerov lahko preprečimo razvoj balanopostitisa. Za to mora človek upoštevati takšne nasvete za urologe:
1. Upoštevati skrbno osebno higieno intimnega območja (za pranje dvakrat na dan, za uporabo kakovostnega tekočega mila).
2. Ne uporabljajte izdelkov za osebno nego drugih ljudi – umivala, milo, brisače itd.
3. Pazite, da si umijte roke pred in po WC-u. To še posebej velja za moške, ki se pred uriniranjem dotikajo svojih genitalij.
4. Ob pojavu prvih znakov balanopostitisa se mora čim prej posvetiti urologu in opraviti inšpekcijski pregled. Na žalost je zaradi pozne prijave zdravniku, da se v večini primerov balanopostitis zdravi, ko je bolezen že precej zanemarjena in povzročila veliko zapletov.
5. Kot preventivo se mučkomu pokažejo letni obiski urološkega zdravnika, čeprav ni vidnih pritožb.
6. Pomembno je pravočasno prepoznati in zdraviti vse bolezni urinskega in reprodukcijskega sistema. Prav tako je treba odpraviti bolezni endokrinega sistema v času.
7. Ne bi smeli spremljati le vašega stanja, ampak tudi redno preverjati spolnega partnerja o okužbah reproduktivnega sistema.
8. Ob priložnostnem intimnem komuniciranju mora človek nujno uporabljati pregradno kontracepcijo – kondom.