Naukowcy udowodnili, że depresja jest zaraźliwa

Naukowcy udowodnili, że depresja jest zaraźliwa
Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych uważają, że depresję i zaburzenia psychiczne można uznać za choroby zakaźne wraz z grypą i przeziębieniem.

Specjaliści Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego udowodnili, że depresja i uciskany stan, który mu towarzyszy, są zaraźliwe. Dlatego bardzo niebezpieczne jest bycie blisko osoby, która jest skłonna postrzegać rzeczywistość w czarnych kolorach. Zaburzenia psychiczne i ból mogą być przekazywane nawet niepoprawnym optymistom. Ale rodzinna atmosfera i komunikacja z pozytywnie nastawionymi i wesołymi ludźmi bardzo szybko przywracają spokój.

Studenci młodszego roku studiów zgodzili się wziąć udział w testach. Naukowcy uważają, że osoba w tym wieku jest najbardziej podatna na wpływ ludzi wokół siebie. Eksperci zaobserwowali 206 uczniów, którzy mieszkali w parach. Trzy miesiące później uczestnicy, którzy żyli z depresją, skarżyli się na pogarszający się stan emocjonalny. Respondenci, którzy mieszkali obok radosnej i pozytywnej osoby, wręcz przeciwnie – stali się mniej przygnębieni.

Powtórny eksperyment przeprowadzony sześć miesięcy później potwierdził wynik, który umożliwił psychologom stwierdzenie, że depresja jest chorobą zakaźną. Podobnie, badanie wykazało, że poziom depresji nie jest stały. Jest w stanie zmieniać się zgodnie ze zmianami w społeczeństwie, które można z powodzeniem stosować w terapii stanów depresyjnych.

1
Ссылка на основную публикацию
2019