Ile razy dziennie kociaki idą do toalety: jak zrozumieć chęć kociaka, przyzwyczajanie się do tacy. Ile razy dziennie kociak idzie do toalety?

Ile razy dziennie kociaki idą do toalety: jak zrozumieć chęć kociaka, przyzwyczajanie się do tacy. Ile razy dziennie kociak idzie do toalety?

Jeśli masz małego przyjaciela, bardzo ważne jest monitorowanie jego zdrowia i rozwoju. Ważne dla zdrowia kociaka jest prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego dziecka. Śledź ten czynnik może zależeć od częstotliwości odwiedzania kotka w jego toalecie.

Liczba podróży do tacy zależy bezpośrednio od wieku zwierzęcia.

Nowonarodzone zwierzęta domowe

Istnieje opinia, że ​​nowo narodzone zwierzęta domowe w ogóle nie chodzą do toalety. Ta opinia jest jednak błędna. Dla kociąt w tym przypadku bardzo ostrożnie sądy nowo-mamusiu. Lizanie kociąt, eliminuje wszystkie wydzieliny. Z tego powodu w miejscu, w którym przebywają dzieci, nie ma nieprzyjemnego zapachu i nie ma śladów kału. Tak więc kot dba o swoich młodych przez około miesiąc. Dalszą opiekę nad kociakiem powinna zapewnić gospodarz.

Zwierzęta w wieku miesiąca

Ile razy kocięta idą do toalety? W ciągu dnia normalne kocięta w tym wieku chodzą do toalety około 4-6 razy. Zwierzęta, które osiągnęły zaledwie miesiąc, bardzo trudno jest nauczyć się radzić sobie z potrzebą tacy. Z tego powodu o wiele trudniej będzie śledzić liczbę stołków na dzień, ponieważ kotek może iść do toalety w dowolnym miejscu, które jest przyjemne dla mieszkania. Przekaże koszty weterynarza lub stanie w obecności płynnego krzesła.

Jeśli kotek zachowuje się dość aktywnie, właściciel nie powinien mieć powodów do niepokoju. Można również sprawdzić, czy trawienie dziecka dobrze funkcjonuje, wykonując samokontrolę jego brzucha. Pod warunkiem, że wszystko jest w porządku, żołądek będzie miękki, a kociak nie odczuje bólu z lekkim wyczuwaniem palca.

Zwierzęta w wieku trzech miesięcy

Ile razy dziennie trzy-miesięczne kocięta idą do toalety? Po osiągnięciu tego wieku właściciele muszą przenieść zwierzę na pełnowartościową dietę. Wraz ze zmianą diety zmienia się również wygląd kału. Zamiast papkowatej masy powstaje bardziej konkretna forma. Normalnie, kotek idzie do toalety w tym wieku, w zależności od zawartości diety.

Pod warunkiem, że dieta będzie zawierała więcej białka, wizyta w toalecie będzie mniej prawdopodobna, niż w przypadku większości pokarmów z błonnika. W okresie przechodzenia dziecka do pełnoprawnej diety dla dorosłych należy codziennie odwiedzać tacę, aw ruchu jelitowym nie ma krwi ani niestrawionego pokarmu.

Znaki określające, jakie zwierzę chce iść do toalety

Warto zwrócić uwagę na następujące znaki, pod warunkiem, że kociak nie jest przyzwyczajony do tacy.

1. Zwierzę zaczyna drapać łapy po podłodze.

1

2. Dziecko zaczyna węszyć na wszystko, co go otacza, wybierając najbardziej odpowiedni kącik do pójścia do toalety.

3. Topsyaetsya w jednym miejscu, tam zaczyna usiąść.

Jeśli zauważysz powyższe znaki za swoim małym przyjacielem, przenieś go jak najszybciej na przygotowaną wcześniej tacę z wypełniaczem.

Odchylenia od normy

Powody, dla których zwierzę nie może iść do toalety, czyli ma problemy z krzesłem, mogą stać się następujące czynniki.

1. Silny wpływ na częstotliwość podróży do toalety w małym zwierzaku ma stres. Najczęściej z powodu stresu kotek ulega zaparciom. Sytuacja stresująca to wczesne oddzielenie od matki kota, jak również przeprowadzka do nowego domu. Jeśli po tygodniu, po zerwaniu z matką lub od momentu przeprowadzki, kiedy zwierzę powinno już przyzwyczaić się do nowego miejsca zamieszkania, układ trawienny zwierzęcia nie wróci do normy, należy skontaktować się z weterynarzem.

2. Jednym z powodów problemów z pójściem do toalety może być niewłaściwa niezrównoważona dieta. Ostra zmiana w nim po zmianie miejsca zamieszkania zwierzęcia doprowadzi do niepożądanych konsekwencji. W pierwszym tygodniu należy stopniowo przenosić z menu byłych właścicieli do planowanego – albo specjalistycznej paszy, albo naturalnej diety składającej się z różnych zbóż i mięsa.

3. Poważną przyczyną braku kału może być choroba, którą może zidentyfikować tylko weterynarz.

Jak mogę pomóc swojemu psu, jeśli ma problemy ze stołkiem?

W przypadku, gdy matka kotka odmawia opieki nad nim, właściciel może pomóc zwierzęciu, czyniąc go łatwym masażem brzucha. Używając miękkiej ściereczki lub bawełnianej podkładki zwilżonej w ciepłej wodzie, rozpocznij tę procedurę od zgrabnych ruchów kolistych. Kiedy zaczynasz masować, pierwszą rzeczą jest wygodne umieszczenie kociaka w dłoni, z wyłączeniem możliwości upuszczenia go lub wyciśnięcia za dużo. Czas trwania masażu nie powinien przekraczać minuty. Procedury masażu należy wykonywać codziennie. Ta procedura może przyczynić się do powstania zaufania do zwierzaka dla swojego pana.

Pod warunkiem, że prosty masaż nie może pomóc w uzyskaniu prawidłowego wyniku, za każdym razem, gdy karmisz dziecko, dodaj do niego około pół mililitra oleju wazelinowego. Gdy w diecie kotka dodajesz wazelinę, kontynuuj masowanie brzucha.

Również właściciel dziecka powinien starannie zrewidować swoją dietę, która bezpośrednio wpływa na trawienie kociaka. Właściciel może zacząć karmić zwierzaka specjalistycznym, gotowym karmieniem, zaprojektowanym specjalnie dla kociąt lub owsianką z niewielką ilością gotowanego mięsa.

Nawet pod warunkiem, że będziesz zarządzać procesem trawienia małego przyjaciela, powinieneś pokazać go weterynarzowi, aby upewnić się, że zdrowie twojego dziecka jest bezpieczne. Badanie przeprowadzone przez lekarza może pokazać pełnoprawny obraz stanu organizmu kociaka i procesów, które w nim występują.

1
Ссылка на основную публикацию
2019