Jak ustalić płeć świnki morskiej? Określanie płci świnki morskiej na kilka sposobów: jak rozumieć świnkę “chłopiec” lub “dziewczynka”

Jak ustalić płeć świnki morskiej? Określanie płci świnki morskiej na kilka sposobów: jak rozumieć świnkę "chłopiec" lub "dziewczynka"

Wybór zwierzęcia dla siebie, jego płeć jest zwykle decydującym czynnikiem. Ponieważ dla wielu hodowców ważne jest, jaki rodzaj seksu będzie ich zwierzakiem. Zwykle dzieje się tak w przypadku, gdy nabywca jest zaangażowany lub planuje hodować tylko jedno zwierzę lub inny rodzaj zwierzęcia.

Jeśli właściciel planuje zabrać tylko jedno zwierzę, wówczas jego płeć nie ma znaczenia. W przypadku, gdy świnki morskie żyją samotnie, ich zachowanie niewiele różni się od siebie. Tutaj warto zauważyć, że mężczyźni są zwykle nieco bardziej aktywni niż kobiety; być może jest to jedyna różnica między nimi.

Ale jeśli jest kilka zwierząt, warto pamiętać o następujących kwestiach:

1. Samiec i samica są potrzebne do wychowywania potomstwa.

2. Jeśli potomstwo nie jest planowane, zaleca się wybrać świnki morskie tej samej płci.

Tak więc, jeśli właściciel nadal musi wybrać zwierzę danej płci, warto przyjrzeć się praktycznym wskazówkom opisanym w tym artykule.

Określenie płci świnki morskiej w małym wieku

Ustalenie płci świnki morskiej jest czasami niezwykle trudne, szczególnie jeśli zwierzę jest za małe. Problem polega na tym, że w tym wieku zwierzęta mają słabo wyrażone zewnętrzne cechy seksualne.

Kontrola świnek morskich w wieku poniżej 3 tygodni jest surowo zabroniona. Zapach ludzkich rąk pozostaje na sierści zwierzęcia. Z tego powodu matka może odmówić karmienia młodych.

Jeśli z jakiegoś powodu konieczne jest przeprowadzenie badania, należy to zrobić w rękawicach i bardzo szybko, ponieważ małe świnki morskie mają bardzo słabą termoregulację, a zatem szybko zamarzają. W związku z tym zwierzę o niedojrzałej odporności może poważnie zachorować; często kończy się to fatalnym rezultatem.

1

Aby sprawdzić zwierzę w każdym wieku, należy bardzo uważać, aby go nie skrzywdzić.

Uwaga: świnki morskie nie lubią być w powietrzu. Wychowując zwierzę, właściciel może zauważyć, że po jakimś czasie zwierzę zaczyna się obracać i kopać (o ile oczywiście nie jest na to za małe). Dlatego eksperci doradzają ci zabrać zwierzę w swoje ręce w pobliżu podłogi lub stołu, aby zobaczył powierzchnię i zrozumiał, że nie jest daleko od ziemi.

Tak więc płeć świnki morskiej jest określana na kilka sposobów.

Metoda 1

Ta metoda czasami wprowadza nowych mistrzów wprowadzających w błąd, ale w większości przypadków pomaga prawidłowo określić płeć.

Sprawdź nowonarodzone zwierzę. Świnkę morską należy umieścić na wewnętrznej stronie brzucha i oszacować odległość między otworem odbytu a cewką moczową. U mężczyzn jest znacznie większy niż u kobiet.

Metoda 2

Ta metoda zwykle daje prawidłowe wyniki, w przeciwieństwie do powyższego.

Zwierzę musi być również umieszczone na górnej części brzucha i delikatnie popchnąć dolną część brzucha, bliżej genitaliów. W tym przypadku mężczyźni mogą zobaczyć mały zewnętrzny narząd płciowy, podobny do litery “i”; u kobiet, w pobliżu otworu odbytu, występuje słabo zauważalna przerwa w kształcie litery “y”. Można również zapoznać się z fotografią wizualną:

Jak ustalić płeć świnki morskiej? Określanie płci świnki morskiej na kilka sposobów: jak rozumieć świnkę "chłopiec" lub "dziewczynka"Ponadto samce mają kilka fałd skórnych w okolicy narządów płciowych, których nie ma u kobiet.

Metoda 3

Ta metoda jest najprostsza ze wszystkich.

Biorą zwierzę w swoje ręce, podnoszą brzuch. Rozważ obszar wokół odbytu, zwany workiem odbytu. Samica jest całkowicie atroficzna i nie wyróżnia się. U mężczyzn jest duży, więc jest wyraźnie widoczny.

Metoda 4

Również płeć świnki zależy od jej miotu. Aby to zrobić, zwierzę musi być umieszczone tam, gdzie nikt nie idzie do toalety (na przykład oddzielna komórka).

Po rozważeniu miotu zwierzęcia określana jest jego płeć; Kał w formie przypomina małe owale. U samców świnek morskich te owale nieznacznie zginają się na brzegach; u kobiet są one bezpośrednie. Tutaj możesz zobaczyć zdjęcie pokazujące tę metodę:

Jak ustalić płeć świnki morskiej? Określanie płci świnki morskiej na kilka sposobów: jak rozumieć świnkę "chłopiec" lub "dziewczynka"Metoda 5

Jeśli świnka morska potrzebuje określonej płci, a wyniki badań nie dają jednoznacznego wyniku, możesz skontaktować się z weterynarzem lub konsultantem w sklepie, w którym sprzedawane są zwierzęta.

Określenie płci świnki morskiej przez pośrednie znaki

Aby określić płeć przez domniemanie, świnka morska musi być monitorowana przez pewien czas. Oto, co można zobaczyć w trakcie obserwacji:

· Kobiety są przyjazne i spokojne.

· Mężczyźni wykazują dominujące zachowanie, narzekają.

· Czasami samce przeskakują na inne świnki morskie. Zdarza się to raz lub dwa razy w ciągu kilku tygodni, gdy zaczyna się okres polowań seksualnych.

Określenie płci świnki morskiej w starszym wieku

W wieku dorosłym, wybierz zwierzę, koncentrując się na podłodze zwierzęcia, to jest łatwiejsze. U mężczyzn, moszna staje się wyraźna, podobnie jak zewnętrzne narządy płciowe. U kobiet po naciśnięciu na brzuszek widoczne jest pęknięcie seksualne. Warto zauważyć, że organy płciowe męskich osobników są znacznie większe niż kobiety.

Ważną rolę odgrywa także waga zwierzęcia. Samice zwykle nie ważą więcej niż 1,2 kg, ale samce bardzo często mają masę około 1,5 kg. Dlatego mężczyźni są znacznie więksi niż kobiety.

Świnie obu płci mogą wykryć brodawki. Ale u dorosłych samic są one silniejsze i mają jaśniejszy kolor.

Uwaga: podczas badania świnki morskiej w każdym wieku, należy zwrócić uwagę na reakcję zwierzęcia. Jeśli świnka morska wykazuje niepokój i drażliwość, może to oznaczać, że jest chora. Z tego powodu zaleca się kilka razy w roku, aby pokazać zwierzęciu weterynarzowi rutynowe badanie. Często czujność właścicieli może uniemożliwić lub na czas rozpocząć leczenie zwierzęcia.

Chciałbym powiedzieć, że świnka morska dowolnej płci może przynieść radość swoim mistrzom. Dlatego, jeśli nie ma zasadniczej różnicy w wyborze zwierzęcia, nie należy go dręczyć ciągłymi badaniami, szczególnie we wczesnym wieku.

1
Ссылка на основную публикацию
2019